دانش آموزان خراسان شمالی با مدارس آشتی نکردند/استقبال اندک از بازگشایی مدارس

آموزش و پرورش برای رفع اشکال دانش آموزان در چند هفته اخیر کلاسهای آموزشی برقرار کرد اما متاسفانه دانش‌آموزان از این کلاس‌ها استقبال نکردند.شماری از دانش آموزان و اولیای آنان در گفتگو با خبرنگار ما گفتند: بیشتر دانش آموزان متاسفانه در این ایام رغبتی برای تحصیل نداشتند و هم اکنون نیز رغبتی برای رفع اشکال نیز ندارند و همچنین هنوز از بیماری کرونا ترس و دلهره دارند و نمی خواهند در مکان های عمومی حضور پیدا کنند.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری استان خراسان شمالی،محسن محمدی/آموزش و پرورش برای رفع اشکال دانش آموزان در چند هفته اخیر کلاسهای آموزشی برقرار کرد اما متاسفانه دانش‌آموزان از این کلاس‌ها استقبال نکردند.


شماری از دانش آموزان و اولیای آنان در گفتگو با خبرنگار ما گفتند: بیشتر دانش آموزان متاسفانه در این ایام رغبتی برای تحصیل نداشتند و هم اکنون نیز رغبتی برای رفع اشکال نیز ندارند و همچنین هنوز از بیماری کرونا ترس و دلهره دارند و نمی خواهند در مکان های عمومی حضور پیدا کنند.

یکی از اولیای دانش آموزان بجنوردی گفت: فرزندم کلاس هفتم است متاسفانه در ایام کرونا هیچ علاقه ای به درس خواندن نداشت.

برنامه های نمادین بازگشایی مدارس اعلام شد

سرعت کم اینترنت، دلیل نارضایتی والدین

وی افزود: در شهرک‌گلستان بجنورد سکونت داریم و در این منطقه اینترنت پاسخگو نیست و حتی نتوانستیم به شبکه شاد نیز وصل شویم، اینترنت به نوعی در این منطقه کند است.

وی با بیان اینکه تنها برای آزمون دادن در این ایام به شبکه شاد شده‌ایم افزود: متاسفانه معلمان و مدیران برای ارتباط با دانش آموزان بسیار کند عمل کردن و به نوعی می توان گفت که با نزدیک شدن فصل امتحانات با آنان تماس داشته اند در صورتی که باید از قبل فروردین این اقدام را انجام می دادند.

وی افزود با وجود اینکه مدرسه فرزندم فرصتی برای اشکال پسته دانش آموزان گذاشته است اما وقتی برای رفتن نبود چرا این که در این مدت آموزش وجود نداشته است.

یکی دیگر از مادران بجنوردی با بیان اینکه هنوز شرایط کرونا در این استان بهبود نیافته است افزود: با وجود این که گفته می‌شود در کشور شیوع ویروس کرونا رو به کاهش است اما متاسفانه در این استان رو به افزایش است.

سمانه فیروزه ای افزود: با وجود این که تمایل داشتم فرزندم برای اشکال پرسی به مدرسه برود اما همسرم اجازه این امر را ندادند چرا از درگیری با کرونا هنوز ترس وجود دارد.

وی افزود: با وجود اینکه برخی از معلمان با برنامه شاد و یا استفاده از سایر پیام رسان ها تا حدودی به دانش آموزان آموزش دادند اما برخی از معلمان حتی در این ایام یک تماس نیز با دانش‌آموزان نداشتند.

وی گفت: متأسفانه معلم یکی از دروس که مهم نیز است حتی در این ایام کرونا یک محتوای آموزشی در گروه آنان نگذاشته است و دانش آموزان از این وضعیت بسیار ناراحت هستند این د حالی است که برخی از معلمان نیز بسیار خوب عمل کردند.

وی اظهار داشت: اما شماری از معلمان در این ایام تلاش کردند که تا حتی آموزش دروس را به دانش‌آموزان بیاموزند.

وی گفت: اما در نهایت دانش آموزان در این ایام دل به درس خواندن ندادند.

آموزش در رسانه ملی خوب درخشید

برنامه‌های آموزش مهارتی در رسانه ملی بوشهر تدوین و پخش می‌شود ...

 یکی از معلمان بجنورد با بیان اینکه آموزش در رسانه ملی نیز بسیار خوب بود افزود: با وجود اینکه محتواهای آموزشی توسط دبیران مجرب در تلویزیون ارایه می شد اما خانواده ها ودانش آموزان استقبال خوبی نکردند، تعداد محدودی از دانش آموزان مدرسه ما عنوان کردند که همراه تلویزیون درس خوانده اند.

وی افزود: متاسفانه برخی از خانواده ها نیز در این ایام هیچ مشارکتی نکردند و حتی فرزندان خود را تشویق به گوش دادن آموزش رسانه ملی و یا ارتباط با معلمان از طریق شبکه شاد و سایر پیام رسان ها نکرده اند، وضعیت کشور با شیوع کرونا متفاوت شد باید بتوانیم خودمان را در هر شرایطی آماده کنیم و آموزش تعطیل نشود.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان شمالی استقبال دانش‌آموزان از حضور در کلاس‌های درس و بازگشایی مدارس را مناسب ندانست و گفت: برخی از مدارس در شهرستان هایی که وضعیت کرونا شیوع زیادی نداشت برای اشکال پرسی بازگشایی شد اما دانش آموزان خوب استقبال نکردند.

مهدی خطیب زاده افزود: استقبالدانش آموزان نسبت به مدارس شهری وضعیت بهتر بود.

وی با بیان اینکه ا حدود 40 درصد دانش آموزان مدارس روستایی برای اشکل پرسی حضور یافتند افزودک اما بیشتر مدارس با حدود 20 درصد دانش آموز برقرار شد.

وی تصریح کرد: کمتر از 10 درصد دانش آموزان مدارس شهری نیز برای اشکال پرس یبه سر کلاس درس مراجعه کردند.

این در حالی است که برخی از مدیران و معلمان در تمامی شهرستان های این استان بعضا در مدرسه را به روی دانش آموزانی که هیچ امکانات اینترنتی نداشته است باز گشایی کرده اند.

یکی از مدیران مدارس گفت: برخی از دانش آموزان ما هیچ فعالیت آموزشی نداشته اند که ما با تماس های مکرر با خانواده های آنان حتی برای آزمون آنان را با اجبار به مدارس کشانده ایم، این در حالی است که خانواده ها می توانستند شرایط آموزش را برای آنان فراهم کنند.

علی کوهستانی افزود: با وجود اینکه صندلی ها را در حیاط مدرسه به فاصله خیلی زیاد از هم گذاشته ایم دانش آموزان استقبال نکردند این در حالی است که بیشتر خانواده ها حتی در این ایام جشن های خانواده گی برگزار کرده اند ودر مکان های عمومی و شلوغ و پر ازدحام حضور داشته اند اما تنها ترس و دلهره آنان از مدرسه بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: برگزاری امتحانات حضوری بر پایه حفظ سلامت دانش آموزان باید باشد ، مدیران و معلمان در این راستا جدیت به خرج دهند.

عباس سعیدی اظهار کرد: امتحانات پایانی خرداد ماه ۹۹ پایه دوازدهم نظری نهایی به صورت حضوری برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: امتحانات نهایی پایه دوازدهم از 17 خرداد شروع می شود و به مدت 23 روز کاری به طول می انجامد

مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود: 5هزارو 700 دانش آموز روزانه و 1400 داوطلب بزرگسال در امتحانات نهایی سال جاری شرکت خواهند کرد.سعیدی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا حوزه های امتحانی را نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است که رعایت پروتکل بهداشتی در حوزه های امتحانی ضروری است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خاطر نشان کرد: باید شرایطی را فراهم نماییم تا دانش اموزان بدون دغدغه آزمون بدهند چون آزمون های نهایی در تعیین سرنوشت نقس موثری دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنانش گفت: دانش‌آموزان این استان بالاتر از میانگین کشوری به شبکه شاد متصل شده‌اند.

سعیدی گفت: ۵۶ درصد دانش آموزان استان به شبکه شاد متصل شده‌اند در حالی که میانگین این عدد در کشور ۴۱ درصد است.

وی اظهار کرد: روزهای آغازین استفاده از شبکه شاد در خراسان شمالی شاهد مشکلاتی بودیم، اما با تلاش کادر آموزشی از میانگین کشوری جلوتر هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی از اتصال ۱۰۰ درصدی مدارس استان به شبکه شاد خبر داد و افزود: در حالی که ۹۱ درصد معلمان استان جذب شبکه شاد شدند که این عدد در کشور ۷۸ درصد است.

وی در ادامه با اشاره به جذب ۵۶ درصد دانش‌آموزان خراسان شمالی به شبکه شاد افزود: میانگین کشوری این عدد ۴۱ درصد است.

وی استفاده ۹۴ درصدی کلاس‌های خراسان شمالی از برنامه شاد را با توجه به میانگین ۹۳ درصدی در سطح کشور را نشان از همراهی معلمان در راه‌اندازی این شبکه عنوان کرد.

زمان انتشار: دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۵:۰۰

شناسه خبر: 88232

مطالب مرتبط :
خبرگزاری علم و فناوری

بازگشایی مدارس

نبرد عکس‌ها در مراسم بازگشایی مدارس

بازگشایی مدارس

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

تصمیمات عجولانه و شتاب ‌زده بلای جان دانش آموزان/آیا فاجعه انسانی در ایران رخ می دهد؟

تصمیمات عجولانه و شتاب ‌زده جامعه دانش ‌آموزی و دانشجویی و اولیای آنها را نگران کرده که به گفته کارشناسان و نمایندگان مجلس این تصمیمات و وضعیت فعلی باید تغییر کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب