خبرگزاری علم و فناوری

نامه جمعی از نهادهای دانشجویی دانشگاه یزد به ریاست دانشگاه درباره امتحانات مجازی

جمعی از نهادهای دانشجویی دانشگاه یزد با انتشار نامه ای خطاب به رئیس ای دانشگاه خواهان اعمال اصلاحاتی در نحوه برگزاری امتحانات مجازی شدند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوی از یزد؛ در این نامه آمده: جناب آقاي دكتر قاسم بريد لقماني رياست محترم دانشگاه يزد بنا به درخواست تعداد كثيري از دانشجويان و اعتراض به نحوه برگزاري امتحانات وظيفه خود دانستيم تا موارد ذيل را براي پيگيري خدمت جنابتان برسانيم انشاالله كه در افزايش كيفيت آموزشي دانشگاه موثر باشد:

1. باتوجه به برگزاري مجازي دروس بنا به رسم هميشگي امكان اعمال فرجه يك هفته پيش از امتحانات از سمت دانشجويان وجود ندارد لذا در صورت امكان فرجه‌اي يك هفته‌اي به صورت رسمي در تقويم آموزشي لحاظ بشود تا دانشجويان فرصت كافي جهت جمع بندي دروس و كسب آمادگي جهت شركت در امتحانات پيدا كنند.

2. تجربه امتحانات ميان ترم كه توسط اساتيدبرگزار شد يك نكته تلخ داشت و آن اينكه اساتيد به جهت جلوگيري از تقلب اقدام به كاهش شديد زمان پاسخگويي به سوالات كرده و از استانداردهاي آموزشي پاسخگويي به سوالات دوري مي‌جستند كه اين امر به جاي كاهش ميزان تقلب باعث افزايش ميزان آن نيز شده بود چرا كه دانشجويان با سطح درسي متوسط نيز ديگر قادر به پاسخگويي سوالات نبوده و آنان نيز به تقلب از چند دانشجوي برتر كلاس اقدام مي‌كردند، لذا خواهش‌منديم با امکان طراحی سوالات مختلف و یکسان نبودن سوالات دانشجویان زمان پاسخگويي به سوالات به استانداردهاي آموزشي بازگردد.

3. باتوجه به مجازي بودن امتحانات اكثر اساتيد بر درجه سختي امتحانات افزوده‌اند كه اين امر باعث شده زمان بيشتري جهت مطالعه امتحانات لازم باشد لذا از شما تقاضامنديم جهت حل اين مشكل در صورت امكان بازه دوهفته‌اي امتحانات به سه هفته افزايش يابد.

4. با توجه به این مسئله که خیلی از دروس بدون امتحان میانترم تا به اینجای کار ادامه داشته و احتمالا فرصت و یا برنامه ریزی خاصی برای میانترم در ادامه ترم نیز وجود ندارد میزان نمره پایانترم و ضریب آن به شدت افزایش یافته است لذا خواهشمندیم با اختصاص بارم نمره به فعالیت های کلاسی ، کوییز های میانترم ، حل تمرین و ... تا حدی از حجم نمره پایانترم کاسته شود.

پيشاپيش از حسن توجه شما به دغدغه‌هاي دانشجويان سپاس گذاريم.

باتشکر

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد
انجمن علمی کل دانشگاه یزد
بسیج دانشجویی دانشگاه یزد
انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام دانشگاه یزد
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد
هیأت دانشجویی فاطمیون
کانون‌های فرهنگی هنری دانشگاه یزد

زمان انتشار: دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۲:۰۶

شناسه خبر: 88249

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب