کچلی؛ علامتی نادر برای ابتلا به کرونا

به گفته یک متخصص بیماری های عفونی، ریزش مو و کچلی از جدیدترین و البته نادرترین علائم ابتلای افراد به ویروس کرونا می باشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس، با گذشت زمان و انجام تحقیقات، مطالعات و بررسی های بیشتر بر روی ویروس نوظهور کووید 19 که به پدیده قرن حاضر معروف شده، ابعاد تازه تری از جنبه های مختلف آن از جمله علائم ابتلای به آن شناخته می شود .

در همین خصوص دکتر مسعود مردانی، متخصص بیماری های عفونی با بیان اینکه به هیچ وجه ویروس کرونای جدید تضعیف نشده و تنها علائم بالینی ابتلای به این ویروس تغییر کرده است و این رویه ادامه خواهد داشت بدین صورت که با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کووید 19، علائم بالینی و تظاهرات آن متفاوت شده است .

وی با اشاره به تغییرات مداوم تظاهرات بیماری کرونای جدید، آن را به بیماری هزار و یک چهره تشبیه کرد و ریزش مو و کچلی را از علائم جدید این ویروس عنوان کرد که البته به گفته او بسیار نادر و کمیاب است .

مردانی با بیان ناشناخته بودن ویروس کرونای جدید گفت: تنها کمی بیش از 4 ماه از شناسایی ویروس کرونای جدید موسوم به کووید 19 می گذرد و به همین علت اطلاعات و شناخت چندان زیادی نسبت به این ویروس در دست نیست اما روز به روز اطلاعاتمان در خصوص آن بالا می رود .

وی در پایان خاطر نشان کرد: تاکنون هیچ واکسن کرونایی در دنیا برای تزریق به انسان‌ها در دسترس نیست و مردم باید مواظب باشند. البته خوشبختانه کوشش‌ها برای تهیه واکسن دارد به نتیجه می‌رسد. واکسن آمریکایی که در تعداد محدودی استفاده شد و مقرر است مجددا روی تعداد حدود ۶۰۰ نفر امتحان شود و این نشان می‌دهد این واکسن ایمونوژن است و می‌تواند کارایی خود را برای جلوگیری از ابتلا به کرونا نشان دهد .

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵:۲۷

شناسه خبر: 88299

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب