زنگ خطر بیماری کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت:روند بستری بیماران با سندرم حاد تنفسی روند صعودی دارد.

آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان غربی؛ با اشاره به روند افزایش مبتلایان به کرونا در استان گفت:در پیک نخست شیوع کرونا با همراهی مردم و مسئولان شیوع این ویروس ناشناخته روند نزولی به خود گرفت و آمار فوتی ها و بستری ها به صورت یکنواخت بود.

آقازاده ادامه داد:در این مدت از کل تخت های تجهیز شده در بخش آی-سی-یو ،20 درصد استفاده بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی افزود:متاسفانه با بازگشایی پلکانی اصناف مردم این ویروس را جدی را نگرفتند و این مورد باعث شد که روند افزایش مبتلایان به ویروس کرونا افزایش بیشتری داشته باشد.

«جواد آقازاده» درباره تغییرات اخیر روند بیماری افزود: در پنج و شش روز گذشته تعداد افراد مبتلای به کویید 19 در استان افزایش قابل توجهی یافته است که زنگ خطری برای شیوع دوباره بیماری بین آحاد مردم است.

آقازاده ادامه داد:متاسفانه این ویروس هزار چهره هر روز یک رفتاری عجیبی از خود به نمایش می گذارد و هم اکنون علاوه بر ریه ،کلیه ،کبد،دستگاه گوارش ، سیستم عصبی ، مغز و قلب را نیز درگیر می کند.

وی با هشدار به کم توجهی مردم بیان کرد: براساس بررسی های انجام یافته علاوه بر افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در استان، بیماران مراجعه کننده بدحال تر و با گرفتاری بیشتر ریه ها به بیمارستان نسبت به قبل مراجعه می کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه بیماران مبتلا به کرونا هنگام مراجعه به بیمارستان حال وخیم تری دارند ، افزود: یکی از دلایل مراجعه بدحال بیماران به بیمارستان ها، تاخیر آنها در مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی است. بیماران زمانی به بیمارستان مراجعه می کنند که وضعیت آنها وخیم بوده و شرایط برای درمان بیمار سخت شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی درباره آگاهی مردم ابراز کرد: مردم می بایست تا زمان یافتن درمان بیماری، آگاه تر بوده و با رعایت بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی از ابتلا به بیماری دوری کنند.

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰:۳۶

شناسه خبر: 88300

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب