خبرگزاری علم و فناوری

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

تولید ماسک در کرمانشاه از سر گرفته شد

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با تامین پارچه مورد نیاز تولید ماسک های بهداشتی در استان از سر گرفته شد.

به گزارش خبرنگار علمی و فناوری در کرمانشاه، طی ۱۰ روز اخیر در استان کرمانشاه کمبود ماسک در برخی مناطق استان مشاهده شد و برخی از شهروندان با مراجعه به داروخانه ها از عدم وجود ماسک بهداشتی گلایه مند بودند.

 براساس اعلام معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه این کمبود به دلیل افزایش تقاضا برای استفاده از این محصول بهداشتی و نبود پارچه مناسب برای تولید ماسک بوده است.

دکتر قباد محمدی در گفتگو با خبرنگاز علمی و فناوری در کرمانشاه با اعلام اینکه تولید ماسک در استان از سر گرفته شده است، اظهار داشت: در چند روز اخیر شاهد کمبودهایی از نظر وجود ماسک در استان بودیم که به دلیل کمبود پارچه تولید ماسک در شهر کرمانشاه تولید آن متوقف شده بود.

وی افزود: با تأمین پارچه مورد نیاز تولید ماسک از امروز کارگاه های تولید ماسک در شهر کرمانشاه فعال شدند و از روز شنبه ۱۰۰ هزار ماسک به صورت روزانه تولید و برای توزیع در اهتیار داروخانه ها قرار خواهد گرفت.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تاکید بر لزوم توجه مردم به نکات بهداشتی، استفاده از ماسک را لازم و ضروری عنوان کرد و گفت: مؤثرترین وسیله برای پیشگیری از بیماری کرونا ماسک است.

این مسئول خاطر نشان کرد: با همکاری که صورت گرفته است از ابتدای شیوع کرونا ویروس در استان تا کنون ۵ میلیون عدد ماسک سه لایه در استان تولید شده است.

دکتر محمدی افزود: امیدواریم مردم با رعایت پروتکل ها و موارد بهداشتی گامی مهم در کنترل کرونا بردارند و از شیوع آنها جلوگیری کنند.

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۱:۴۷

شناسه خبر: 88310

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب