خبرگزاری علم و فناوری

به وسیله یک دانشمند ایرانی؛

ساخت پلتفرمی که علائم کرونا را زودتر تشخیص می‌هد

دانشمند ایرانی ساکن آمریکا موفق به ساخت حلقه ای شده که می تواند تا سه روز زودتر بیماری کووید۱۹ را تشخیص دهد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس، یکی از بزرگترین مشکلات ویروس کرونای جدید نداشتن هیچ علامتی در برخی از انسان هاست که این موضوع می تواند پیش از تشخیص بیماری، ویروس را به افراد بسیاری منتقل کرده و حتی سبب مرگ عده ای نیز شود .

به همین منظور دانشمند ایرانی، علی رضایی با کمک موسسه علوم اعصاب راکفلر دانشگاه ویرجینیای غربی موفق به ساخت حلقه ای خاص شود که به وسیله آن می توان علائم و نشانه های بیماری کووید 19 را پیش از ظهور شناسایی کند .

این حلقه که بر اساس مدل های پیش بینی هوش مصنوعی و حلقه های شرکت اورا طراحی شده، گفته می شود تا سه روز زودتر و با دقت 90 درصد می توان علائم و شخص بیمار را شناسایی کند .

با استفاده از این حلقه هوشمند که مبتنی بر علوم اعصاب است، می تواند داده های فیزیولوژیکی مانند درجه حرارت بدن، تغییر ضربان قلب، ضربان قلب در حال استراحت، ضربان تنفس و الگوهای خواب را جمع‌آوری و مدیریت نماید .

علی رضایی، مدیر اجرایی موسسه علوم اعصاب راکفلر دانشگاه ویرجینیای غربی درمورد این حلقه گفت: در برهه کنونی این پلتفرم می تواند گزینه خوبی برای انسان ها به ویژه کادر درمان در برابر شیوع ویروس کرونا باشد .

موسسه علوم اعصاب راکفلر در تلاش است تا با همکاری چندین دانشگاه از جمله توماس جفرسون و وندربیلت آزمایشات خود را به صورت گسترده تر و برروی بیش از 10 هزار نفر آزمایش نماید. قابل ذکر است که این حلقه و پلتفرم درحال حاضر برروی بیش از 600 نفر از کادر درمان در ایالت متحده آمریکا در حال آزمایش می باشد .

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳:۳۷

شناسه خبر: 88330

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب