اقدامات حوزه درمان دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در مقابله با کویید _۱۹

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی درباره اقدامات انجام یافته در مقابله با بیماری کویید ۱۹ در حوزه درمان گفت: از همان ابتدای شروع بحران کویید ۱۹ در کشور، جلسات تخصصی و آموزشی با بیمارستان های دانشگاهی و غیردانشگاهی در استان انجام یافته و بخشنامه های کشوری تبیین گردید و تمامی مراکز درمانی برای مقابله با این بیماری تجهیز شدند.

دکتر «جواد آقازاده» افزود: با قرارگرفتن در وضعیت آماده باش، پذیرش بیماران الکتریو و ملاقات بیماران ممنوع اعلام شد و با این اقدامات وارد مقوله درمان در استان شدیم. وی درباره کارگروه کادر درمان بیان کرد: یکی از اقداماتی که به صورت ابتکاری در حوزه درمان انجام گرفت، تشکیل کارگروه کادر درمان استان است که در این کارگروه همه درمان گران کویید 19 به صورت تیمی و منسجم برای مبارزه با این بیماری گردهم آمده اند و جدیدترین یافته ها و تجارب خود را در اختیار سایر همکاران قرار می دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی درباره اقدامات حوزه پرستاری گفت: با توجه به اینکه همکاران پرستار در خط مقدم مقابله با کرونا قرار داشتند، با تلاش قرارگاه دانشگاهی مقابله با کرونای استان، پرستاران با ریسک بالا و دارای بیماری زمینه ای از چرخه فعالیت خارج شده و در سایر بخش های غیرکرونایی به کار گرفته شدند. در شهر ارومیه 50 پرستار و در کل استان 250 پرستار از این مزیت بهره مند شدند.

دکتر آقازاده درباره کمک مالی به بیمارستان های درگیر افزود: به منظور تقدیر از فعالیت پرسنل بیمارستان های درگیر با کویید 19 مقداری مبلغ نقدی در دو مرحله برای بیمارستان های درگیر واریز شد.

وی درباره تجهیز مراکز درمانی استان بیان کرد: به منظور تجهیز مراکز درمانی 22 دستگاه ونتیلاتور که از رده خارج شده بودند، تعمیرات اساسی شده و راه اندازی شدند و به چرخه درمان بازگشتند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با بیان اینکه در همه شهرستان ها معادل با تعداد تخت فعال همان شهرستان نقاهتگاه ایجاد شد، افزود: به منظور مقابله با شرایط بحرانی، 2 هزار و 500 تخت بیمارستانی در استان آزادسازی شد و خوشبختانه از اول بحران تا به امروز هیچ مرکز درمانی در سطح استان دچار کمبود تخت نشد و هیچ بیمار بستری پشت درب بیمارستان منتظر پذیرش نماند.

زمان انتشار: شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۵:۴۵

شناسه خبر: 88694

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب