سرپرست دانشکده علوم پزشکی شوشتر:

آزمایشگاه تشخیص کرونا در شوشتر راه اندازی می شود/ بی نیازی از ارسال نمونه به خارج از شهرستان

سرپرست دانشکده علوم پزشکی شوشتر از انجام هماهنگی های نهایی برای راه اندازی آزمایشگاه کرونا در کلینیک فوق تخصصی خاتم الانبیاء (ص) شوشتر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، به منظور انجام تست بیماری کرونا اقدامات زیادی در چند شهرستان استان خوزستان از جمله انجام شد تا هموطنان بتوانند با کمترین وقت تست کرونا را انجام دهند و جواب آن را بگیرند.

در شهرستان شوشتر نیز مسئولان دانشکده علوم پزشکی شوشتر اقدامات خوبی در این زمینه انجام شد و قرار است با پیگیری مسئولان نخستین آزمایشگاه تشخیص کرونا در این شهرستان راه اندازی شود و فعالیت خود را آغاز نماید.

آزمایشگاهی با پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا

در همین ارتباط دکتر مجتبی کلانتر سرپرست دانشکده علوم پزشکی شوشتر اظهار کرد: با پیگیری های به عمل آمده و در راستای خودکفایی دانشکده علوم پزشکی شوشتر در انجام تست های کرونا، آزمایشگاه تشخیص کرونا در کلینیک فوق تخصصی خاتم الانبیاء (ص) شوشتر راه اندازی می شود.

وی در همین ارتباط بیان کرد: به منظور راه اندازی آزمایشگاه تشخیص کرونا و برای هماهنگی جلسه ای با حضور معاونین و اعضای ستادی دانشکده علوم پزشکی شوشتر برگزار شد.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی شوشتر اضافه کرد: در روزهای گذشته دستگاه های مورد نیاز آزمایشگاه که از پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا هستند خریداری و وارد شهرستان شده اند.

رعایت کامل پروتکل های وزارت بهداشت

دکتر کلانتر تصریح کرد: تلاش کرده ایم که تمامی جنبه های تخصصی و علمی از نظر نیروی انسانی، تجهیزات و ‌چیدمان مناسب آزمایشگاهی با رعایت کامل پروتکل های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام شود تا ضریب خطا به حداقل برسد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: با راه اندازی این آزمایشگاه تست های ویروس کرونا در شوشتر انجام شده و از ارسال نمونه به خارج از شهرستان بی نیاز خواهیم شد.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی شوشتر تاکید کرد: در مرحله نخست ظرفیت انجام تست آزمایشگاه تشخیص کرونا در شوشتر، روزانه ۱۵۰ مورد است و در صورت نیاز این تعداد تا ۳۰۰ مورد نیز افزایش می یابد.

آموزش کارکنان آزمایشگاه کرونا

 دکتر کلانتر در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: کارکنان این آزمایشگاه را نیروهایی تشکیل می دهند که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و زیر نظر اساتید متخصص ویروس شناسی آزمایشگاهی به مدت ۲ ماه آموزش دیده و برای کار در آزمایشگاه کرونا شهرستان شوشتر آماده شده اند.

وی خاطرنشان کرد: ۲ نفر نیروی علوم آزمایشگاهی که هم اکنون در زیرشاخه های این رشته تا مقطع دکتری ادامه تحصیل داده اند و از لحاظ کار با دستگاه و انجام تست های PCR کاملا باتجربه و متخصص هستند به صورت هیئت علمی جذب و به کارگیری شدند تا در این مقطع حساس، بحران کرونا به یاری مما بیایند.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی شوشتر در پایان سخنان خود گفت: از تمامی همکارانی که در این زمینه همکاری داشتند تشکر می کنم و امیدوارم بتوانیم رضایت همشهریان را فراهم کرده و زمان پاسخگویی را به حداقل پاسخگویی برسانیم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹:۳۵

شناسه خبر: 88726

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب