توسط پژوهشگر اردبیلی منتشر شد؛

انتشار چهارمین مقاله ایران در مجله Nano Today

پژوهشگر اردبیلی موفق شد چهارمین مقاله را در زمینه نانو تکنولوژی در مجله Nano Today منتشر کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل، چهارمین مقاله ایران در مجله Nano Today توسط پژوهشگر اردبیلی حسین رحیمی منتشر شد. با احتساب این مقاله، ایران تاکنون موفق به انتشار 4 مقاله در این مجله شده است.

حسین رحیمی اظهار کرد: این مجله Nano Today از مجلات معروف و سطح بالا در زمینه نانوتکنولوژی است به طوری که در انتشار این مقاله از اساتید برجسته نانوتکنولوژی و بیوتکنولوژی ایران، آمریکا، ژاپن، ترکیه و جمهوری آذربایجان نیز همکاری داشته‌اند. همچنین این مقاله پنجمین مقاله ترکیه و اولین مقاله جمهوری آذربایجان در این مجله معتبر می‌باشد.

وی افزود: ظهور تکنولوژی قدرتمند ویرایش ژنوم CRISPR انقلابی را در بیولوژی مولکولی و ژن درمانی به وجود آورده است. با این حال، یکی از اصلی ترین مباحثی که کارایی و میزان موفقیت این تکنولوژی را تعیین می کند.

پژوهشگر اردبیلی ادامه داد: بحث تحویل اجزاء این سیستم به ناحیه هدف برای انجام عملیات ژنومی مورد نظر می‌باشد. بهره گیری از نانوتکنولوژی برای تحویل اجزاء سیستم ویرایش ژنومی در انجام ویرایش ژنوم به واسطه تکنیک CRISPR از جدیدترین و داغ ترین بحث‌های مهندسی ژنوم در جهان بوده و در ایران نیز توسط بنده و همکاران پروژه‌ها در حال انجام است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۹:۱۲

شناسه خبر: 88787

مطالب مرتبط :
۲۲۵۵۵۲

به تلاش یک شرکت فناور و با هدف ارتقای کیفیت آب آشامیدنی محقق شد؛

ورود نانو جاذب ها به شبکه آب کشور /مزایای نانوجاذب ها

گروهی از محققان یک شرکت فناور با تولید نانو جاذب‌هایی توانستند سامانه‌هایی را برای حذف فلزات سنگین از آب آشامیدنی پیاده سازی کنند و از این طریق دو استان اردبیل و کرمان از مزایای این فناوری برای بهبود آب آشامیدنی بهره‌مند می شوند.

۰۲۲۲

با افزایش مقاومت قیر مصرفی در آسفالت ها و با همراهی محقق ایرانی میسر شد؛

تــولید آسفالت مقاوم در برابر خورشیدبا استفاده از نانوتکنولوژی

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب