سرماخوردگی عامل کاهش احتمال ابتلا به کرونا

در جدیدترین یافته های محققان آلمانی به این نتیجه رسیده اند که اگر فردی به بیماری سرماخوردگی مبتلا شوند، آن فرد به سطحی از ایمنی برابر ویروس کرونای جدید می‌رسد .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، در جدیدترین یافته های محققان آلمانی به این نتیجه رسیده اند که اگر فردی به بیماری سرماخوردگی مبتلا شوند، آن فرد به سطحی از ایمنی برابر ویروس کرونای جدید می‌رسد .

در این تحقیق که در رسانه بین المللی تک تایمز منتشر شده، اهمیت سلول‌های T را به اندازه پادتن ها مهم عنوان کرده و گامه زنی می شود که این نوع سلول ها کلید حل کووید 19 باشد و به همین دلیل ابتلا یه ویروس سرماخوردگی می تواند موجب ایمن شدن بدن در برابر ویروس کرونا باشد .

براساس گزارشی از تلگراف، دانشمندان دانشگاه “توبینگن”(Tubingen) در آلمان می‌گویند که سلول‌های T مانند پادتن‌ها یا همان آنتی‌بادی‌ها نقشی اساسی در فراهم کردن ایمنی در برابر کووید-۱۹ دارند .

سلول‌های T نوعی گلبول سفید هستند که با سیستم ایمنی بدن ما برای مقابله با مهاجمان خارجی از جمله ویروس‌هایی مانند “SARS-CoV-۲کار می‌کنند .

در آمار گرفته مشخص شد که 81 درصد از افرادی که به ویروس کرونا مبتلا نشده اند، دارای واکنش سلول T به ویروس بودند .

علاوه بر این، مجله Science در همین رابطه دو مطالعه منتشر کرده که در مورد سلول‌های T و نقش آنها در کمک به بدن در مبارزه با کرناویروس تمرکز دارد. براساس این مطالعات، کسانی که مبتلا به کووید-۱۹ هستند، دارای سلول‌های T هستند که به طور خاص ویروس “SARS-CoV-۲را هدف قرار می‌دهند و می‌تواند به آنها در بهبودی کمک کند .

از طرفی مشاهده محققان نشان می‌دهد که افرادی که هنوز به کروناویروس آلوده نشده‌اند نیز دارای همین نوع خط دفاعی سلولی هستند و این احتمالا به این دلیل است که آنها قبلاً در معرض سرماخوردگی قرار داشته‌اند .

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۶:۳۰

شناسه خبر: 88808

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب