در گفتگو با علمی و فناوری مطرح شد؛

ماسک "سوپاپ‌دار"خطرناک است

ماسک "سوپاپ دار" یکطرفه است و بازدم فرد را بیرون و اطرافیان را آلوده می‌کند.

به گزارش خبرنگار علمی و فناوری از کرمانشاه، این روزها دنیا و کشور ما درگیر بیماری ناشناخته و نوظهور کووید ۱۹ است، هنوز درمان قطعی برای این بیماری پیدا نشده و دانشمندان در سراسر دنیا در تلاش برای دستیابی به واکسن این بیماری هستند.

راه های انتقال بیماری کرونا  از افراد بیمار (حامل ویروس) به افراد سالم امکان‌پذیر است و این بیماری می‌تواند از طریق قطرک‌هایی که با سرفه یا بازدم از دهان و بینی فرد مبتلا به کووید ۱۹ به اطراف پخش می‌شود، به دیگران نیز سرایت کند.

سازمان جهانی بهداشت پیوسته در حال ارزیابی تحقیقات درباره راه‌های انتقال بیماری کرونا است و به اعلام جدیدترین یافته‌ها ادامه خواهد داد.

براساس تحقیقات صورت گرفته شست و شوی مکرر دست ها، مصرف مایعات، ماندن در خانه و استفاده از ماسک می تواند از راه های پیشگیری از کرونا باشد.

استفاده از ماسک می تواند تا بیش از ۸۰ درصد از انتشار این ویروس جلوگیری کند و مردم باید به این مهم توجه ویژه داشته باشند.

انواع مختلفی از ماسک در دسترس قرار دارد که از جمله این ماسک ها می توان به ماسک های جراحی، اسفنجی، معمولی،‌n۹۵ ، سه لایه و ... اشاره کرد که از نظر پزشکی ماسک های سه لایه جراحی بهترین نوع برای مقابله با کرونا هستند.

ممنوعیت فروش ماسک n۹۵ سوپاپ دار در کرمانشاه

دکتر قباد محمدی در گفتگو با خبرنگار علمی و فناوری از کرمانشاه گفت: با توجه به خطراتی که ماسک های سوپاپ دار n۹۵ و یا در اصطلاح مردمی فیلتردار برای انتشار ویروس به ویژه از شخص مبتلا و ناقل به افراد سالم دارد، فروش آن از هفته آینده درتمامی داروخانه های استان ممنوع می شود.

وی افزود: در این ماسک دم بیمار بیرون داده و موجب انتقال ویروس و آلودگی اطرافیان می شود.

                                      

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه استان کرمانشاه در وضعیت قرمز قرار دارد، گفت: استفاده از این ماسک می تواند موجب گسترش آلودگی شود و می تواند خطرناک باشد.

این مسئول خاطر نشان کرد: ماسک هایی که سوپاپ دارد دارای این مشکل است و سایر ماسک های n۹۵ که فاقد فیلتر هستند مشکلی ندارند.

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۵:۰۰

شناسه خبر: 88871

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب