مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی ایلام در نشست مرکز رشد دانشگاه آزاد

رشد ، توسعه و فناوری جوامع پیشرفته نتیجه اعتماد به نخبگان است

محمود علی پور اظهار کرد: رشد ، توسعه و فناوری جوامع پیشرفته نتیجه تعهد ، مهارت و تفکرنخبگان بوده و فراهم نمودن بسترهای مناسب و سرمایه گذاری در این عرصه توسعه تکنولوژی در ابعاد مختلف را در پی داشته است .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام ، جلسه تعامل و هم اندیشی سازمان بسیج علمی و پژوهشی ایلام و دانشگاه آزاد اسلامی این استان در سالن اجلاس مرکز رشد و فناوری این دانشگاه برگزارشد .

رشد ، توسعه و فناوری جوامع پیشرفته نتیجه اعتماد به نخبگان است

محمود علی پور مسئول سازمان بسیج علمی و فناوری بسیج استان ایلام در این نشست با تاکید بر ضرورت گسترش همکاری های دو جانبه بسیج و دانشگاه عنوان کرد : هم افزایی و رفع مشکلات حوزه های علمی استان در گرو استفاده مناسب و حداکثری از ظرفیت های علمی وتوان نخبگان است.

وی ، با بیان اینکه رونق و توسعه بخشهای مختلف هر جامعه منوط به استفاده صحیح از توانمندی نخبگان است خاطرنشان کرد : نگاهی اجمالی به موفقیت ها و پیشرفت هر کشور گواهی بر این ادعاست که رشد ، توسعه و فناوری جوامع پیشرفته نتیجه تعهد ، مهارت و تفکرنخبگان بوده و فراهم نمودن بسترهای مناسب و سرمایه گذاری در این عرصه  توسعه تکنولوژی در ابعاد مختلف را در پی داشته است .

مسئول سازمان بسیج علمی ،پژوهشی و فناوری استان ایلام در بخش دیگری از اظهارات خود از آمادگی سازمان بسیج علمی  و پژوهشی در حمایت از نخبگان، پژوهشگران ، مبتکران و محققان سخن گفت و اظهار کرد : خوشبختانه در دهه اخیر این سازمان با تشکیل کارگروههای تخصصی و راه اندازی مرکز رشد و فناوری ، زمینه هدایت و حمایت بسیاری از نخبگان بسیجی استان را فراهم نموده است .

علی پور در پایان اظهارات خود با بیان اینکه  در شرایط کنونی جامعه ویروس کرونا در کشور و استان جولان می دهد عنوان کرد : سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان ضمن داشتن تجهیزات آزمایشگاهی و مراکز رشد پیشرفته ، آمادگی حمایت از طرح ها و ایده های فناورانه و خلاقانه در راستای پیشگیری و مقابله با این ویروس را دارد .

آمادگی مرکز رشد و فناوری دانشگاه آزاد ایلام در همکاری با سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان

در ادامه این نشست دکتر مهرداد طهماسبی عضو هیات علمی و رئیس مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی ایلام ضمن تشریح شمه ای از اقدامات و موفقیت های مرکز رشد دانشگاه آزاد عنوان کرد : مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی نیز با رسالت خطیر حمایت از نخبگان و محققان دانشگاهی ،  آمادگی تعامل و همکاری با سازمان بسیج علمی و پژوهشی را دارد و در راه توسعه علم و فناوری استان و کشور از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد .

وی افزود : این دانشگاه با برگزاری دوره های تخصصی ، کارگاه های آموزشی و حمایت از دانشجویان رشته های مختلف علمی ، جزء دانشگاههای برتر کشور بوده و آمادگی  حمایت از صاحبان ایده و طرح های تحقیقاتی و صنعتی از مرحله پیش رشد تا تولید نهایی را دارد .

گفتنی است ارائه راهکارهای عملیاتی در راستای حمایت و هدایت نخبگان توسط حضار و بازدید از امکانات و تجهیزات مرکز رشد و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی ایلام پایان بخش این نشست  علمی بود. 

انتهای پیام /

 

خبرنگار : فرشته نیازی

 

زمان انتشار: جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۲:۴۲

شناسه خبر: 89067

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب