طرح ها و ایده های فناورانه در راستای مبارزه با کرونا در اولویت حمایت سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی ایلام : در راستای تحقق تحقق شعار جهش تولید و مبارزه با بیماری کرونا اقداماتی همچون فراخوان عمومی به نخبگان و فناوران ، طرح موضوع در دانشگاههای استان ، اطلاع رسانی در رسانه و فضای مجازی و تشکیل کارگروههای تخصصی در دستور کار قرار گرفته است .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام نشست هم اندیشی سازمان بسیج علمی و پژوهشی این استان و معاونت پژهشی دانشگاه ایلام در سالن اجلاس دانشگاه ایلام برگزار شد .

طرح ها و ایده های فناورانه در راستای مبارزه با کرونا در اولویت حمایت سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان

محمود علی پور مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام در این جلسه ، ضمن تشریح اقدامات این سازمان در عرصه پژوهش و فناوری عنوان کرد : رسالت این سازمان در سالهای اخیر بر حمایت از نخبگان ، مبتکران و محققان بسیجی استوار بوده و در این راستا با راه اندازی مراکز رشد و فناوری و حمایت مادی و معنوی بسیاری از نخبگان ، نقش موثری در راستای حمایت از نخبگان و معرفی آنان به جامعه داشته است .

وی ، با بیان اینکه این سازمان حمایت از طرح ها و ایده های فناورانه با موضوع مبارزه و پیشگیری از بیماری کرونا و تحقق شعار جهش تولید را در برنامه ی سال جاری خود دارد تصریح کرد : در راستای تحقق این موارد ، اقداماتی همچون فراخوان عمومی به نخبگان و فناوران ، طرح موضوع در دانشگاههای استان ، اطلاع رسانی در رسانه و فضای مجازی و تشکیل کارگروههای تخصصی در دستور کار قرار گرفته است .

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان ایلام اذعان کرد : یکی از اهداف اصلی این سازمان ، ارائه راهکارهای ارتقاء سطح علمی و تحقیقاتی استان و افزایش مشارکت نهادهای علمی در جهت رفع مشکلات استان و کشور بوده و آمادگی همکاری و تعامل  با دستگاهها و نهادهای علمی استان در راستای تحقق این موارد را دارد .

ضرورت حمایت از پژوهش های نوین و بنیادی در راستای رفع نیازهای استان

دکتر حسین مهدی زاده ، معاون پژوهشی دانشگاه ایلام نیز در این نشست با تاکید بر ضرورت حمایت از پژوهش های نوین و بنیادی ، عنوان کرد :  واحد پژوهشی دانشگاه ایلام نیز بر شناسایی مسائل ، مشکلات و اولویت های پژوهشی تاکید داشته و در راستای حل مسائل ، مشکلات علمی و موضوعات مبتنی بر نیاز استان تمام تلاش خود را به کار خواهد بست.

وی افزود : شرایط کنونی حاکم بر جامعه و شیوع ویروس کرونا در کشور موجب شده تا بسیاری از فعالیت های مراکز رشد و حمایت امکان فعالیت حضور را نداشته و با وجود فعالیت مجازی این مراکز ، خوشبختانه شاهد استقبال بسیاری از دانشجویان بوده ایم .

معاونت پژوهشی دانشگاه ایلام با بیان اینکه امکانات و ظرفیت ‏های ‏ دانشگاه ایلام زمینه را برای رفع مشکلات و نیازهای جامعه با همیاری اساتید، دانشجویان ، نخبگان و محققان فراهم خواهد کرد اظهار داشت : دانشگاه ایلام ضمن ابراز خرسندی از اقدامات پژوهشی سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان ، آمادگی همکاری و همکاری با این سازمان را در راستای هدایت و حمایت از نخبگان و شناخت مسائل ، مشکلات و پاسخگویی به نیازهای جامعه را دارد. 

انتهای پیام /

خبرنگاز : فرشته نیازی

زمان انتشار: جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۸:۴۰

شناسه خبر: 89068

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب