یادداشت/

توسعه خوزستان در گرو انتصاب مدیران نخبه و دلسوز

تقویت بنیه معیشتی و حرفه ای کارگران و کارمندان استان و تامین امکانات مناسب برای نخبگان این قشر و سپردن مدیریت استان به لیاقت مندان و نخبگان تحصیل کرده دلسوز توسعه استان را تضمین می کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، انتظار بحق مردم استان خوزستان از مجلس شورای اسلامی و نمایندگان استان توسعه همه جانبه و پایان دادن به محرومیت ها و بی اعتنائی هایی است که پس از انهدام زیرساخت های این استان جنوبی در جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق بر علیه جمهوری اسلامی ایران هنوز ادامه دارد.

استان خوزستان در طول تاریخ بشر حضور داشته و اصلا نقطه آغازین تاریخ تمدن بشر از این سرزمین بوده است. نه فقط ایرانیان بلکه جهانیان مدیون خوزستان هستند.

 تولد صنعت و کشاورزی، اجتماعات مترقی انسانی، علوم مختلف همه از استان خوزستان بوده است. ثروت خوزستان بی پایان و بخشندگی آن هم بر نامتناهی بودن ثروتش پیشی گرفته است.

انسان، آب، زمین حاصل خیز، صنعت و در سده اخیر نفت و گاز، بنادر، بازرگانی و نعمت های بی شمار از استان خوزستان سرزمینی آماده شکوفائی و ترقی ساخته است. دلیل این مدعا فرصت هایی است که در طول تاریخ به ویژه تاریخ معاصر برای این شکوفائی به دست آمده و موجب خرمی سریع آن شده است.

قبل از جنگ تحمیلی علیه ایان خرمشهری استان خوزستان مثال زدنی بود. اما به پاس آن همه کرامت و مردانگی، ایستادگی و پایمردی و ادای دین به دین و وطن متاسفانه از آن همه آبادانی و شکوفائی خوزستان برای مردم این استان تنها خاطره ای مانده است که بر عکس های سیاه و سفید نقش بسته است.

 دکتر سید کریم حسینی نماینده شهرستان های اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی در نخستین نطق خود در مجلس یازدهم مجموعه ای از مطالبات مردم استان خوزستان را بیان کرد.

در این نطق دکتر سید کریم حسینی به موضوع مهمی نیز در استان خوزستان اشاره کرد و آن منابع انسانی لایق بومی است که تا کنون این پتاسیل مغفول مانده است.

عامل انسانی محور همه عوامل است و تنها منبع پایان ناپذیر و رو به افزایش است. عامل انسانی توانمند و با کفایت می تواند با مدیریت صحیح سایر عوامل موجب پیشرفت و رفع محرومیت شود. از این رو توجه به آن و افزایش توانایی ها این عامل نقش محوری آن را بروز می دهد.

بسیاری از محرومیت ها و عقب ماندگی ها نتیجه بدگزینی افراد برای مناصب اجرائی یا تولیدی در استان خوزستان است. لابی های فامیلی، منفعتی، سیاسی و بی توجهی به ظرفیت های منابع انسانی محلی موجب انتصاب افرادی بی کفایت یا متخلف که عموما علاقه ای به محیط پیرامونی خود ندارند شده و تبعات خسارت بار و جیران ناپذیری را به جامعه تحمیل کرده است

استان خوزستان به لحاظ منابع انسانی مستعد از ظرفیت خوبی در همه رشته های تحصیلی برخورد دار است و نیاز به توجه و به کارگیری مناسب دارد.

تقویت بنیه معیشتی و حرفه ای کارگران و کارمندان استان و تامین امکانات مناسب برای نخبگان این قشر و سپردن مدیریت استان به لیاقت مندان و نخبگان تحصیل کرده دلسوز توسعه استان را تضمین می کند.

هر چند کاستی های استان خوزستان علل مختلفی دارد اما تاثیر مدیران با کفایت در رفع مشکلات این استان جنوبی انکار ناپذیر است. مدیر خوب موجب ایجاد تیم مدیریتی کارآمد می شود و به صورت زنجیروار تا پایین ترین رده این کارآمدی به وجود خواهد آمد.

ایجاد یک سازمان کارآمد فقط با مدیریت و نیروی انسانی سالم، توانمند و کاربلد هم به لحاظ علمی و هم تجربی صورت می گیرد. از این رو محور قرار دادن نیروی انسانی برای توسعه استان خوزستان از اهمیت ویژه و بالایی برخوردار است.

از طرف دیگر وقتی فردی ناتوان به مدیریت سازمانی گماشته می شود هم افراد هم سنخ خود را در مجموعه تحت مدیریتی خود جا می دهد و هم با عملکرد ضعیف خود سازمان را به سوی ضعف و سستی پیش می برد. نتیجه آن می شود که این سازمان نه فقط خدمت مناسبی به جامعه و افراد آن ارائه نمی دهد و مشکلات آن را حل نمی کند بلکه خود برای همه مشکل ساز می شود.

در این صورت هر چه از عمر مدیران ضعیف و ناتوان در سازمان ها بیشتر بگذرد مشکلات به وجود آمده بیشتر و پیچیده تر از قبل می شوند.

استان خوزستان هم منابع انسانی نخبه، تحصیل کرده، کارآزموده و توانمند کافی برای مدیریت استان دارد و هم توان سرعت بخشیدن به رفع مشکلات، معضلات و محرومیت های موجود را دارد.

سعید حمیدیان مقدم

پژوهشگر و فعال اجتماعی و فرهنگی

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹:۳۸

شناسه خبر: 89096

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب