تفاهم نامه همکاری سازمان بسیج علمی و پژوهشی و اداره کل استاندارد ایلام امضا شد

طی تفاهم نامه همکاری اداره کل استاندارد استان و سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری ایلام دو طرف بر همکاری و تعاملات مشترک تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام ، طی جلسه ای که ظهر امروز (21/04/99) در سالن اجلاس اداره کل استاندارد ایلام برگزار شد ، تفاهم نامه همکاری بین این اداره کل و سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام امضا شد.

 

آمادگی سازمان بسیج علمی و پژوهشی ایلام در اشاعه فرهنگ استاندارد

محمود علی پور مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام ، در این جلسه بر تعامل دوسویه با اداره کل استاندارد ، در راستای استفاده بهینه از امکانات سخت افزاری و نرم افزاری استاندارد تاکید کرد .

وی افزود : سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام ، با بهره مندی از کارشناسان فنی و خبره در حوزه های مختلف علمی و پژوهشی و ظرفیت پایگاههای مقاومت بسیج در تمامی مناطق استان ، اعلام آمادگی خود را در راستای  همکاری با اداره کل استاندارد ، در جهت اشاعه فرهنگ استاندارد و  تدوین استانداردهای ملی و محصولات بومی استان ، ابراز می دارد  .

علی پور ، در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به بندهایی از این تفاهم نامه همکاری، اذعان کرد : ایجاد نهاد همیاران استاندارد با بهره گیری از نیروهای سازماندهی شده بسیج به صورت دوره ای ، توجه به ابعاد کیفیت استاندارد سازی و مدیریت کیفیت در مناسبت های مرتبط با بسیج ، همکاری با اداره استاندارد جهت انجام بازدیدهای فنی ، بازرسی و نمونه برداری از مراکز تولید و عرضه ی کالا در طرح مانور بسیج همیاران ، ایجاد قرارگاه مشترک حمایت از حقوق مصرف کننده و طرح تضمین کیفیت ، از جمله تعهدات سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام در راستای این تفاهم نامه  همکاری خواهد بود.

 

تحقق مولفه های جهش تولید در حوزه استانداردسازی محصولات در دستور کار قرار دارد

مهناز همتی مدیرکل اداره استاندارد استان ایلام نیز در این جلسه، با ابراز خرسندی از همکاری با سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان  و تاکید  بر توسعه و ترویج استانداردهای ملی و بین المللی در سطح جامعه  ابراز داشت : یکی از اهداف اصلی اداره کل استاندارد در سال جدید ، تحقق شعار جهش تولید و جامه عمل پوشاندن به منویات مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی) در حوزه استانداردسازی محصولات  ایرانی خواهد بود .

وی ، تعاملات و همکاری های دوسویه را زمینه ساز توسعه و پیشرفت مقوله استانداردسازی دانست و تصریح کرد :  قطعاً با ترویج فرهنگ استانداردسازی و استفاده از کالای استاندارد ، می توانیم افزایش کیفیت محصولات و ارتقاء سطح دانش عمومی مردم ، در خصوص استانداردسازی را شاهد باشیم .

همتی ، در بخش دیگری از اظهارات خود بر استفاده بهینه از توانایی‌های علمی، آموزشی و پژوهشی نخبگان بسیجی و فراهم نمودن امکان استفاده مشترک از ظرفیت ها و پتانسیل های هر دو نهاد تاکید کرد و اظهار داشت : با همکاری ها و تعاملات دو سویه می توانیم ، ضمن برطرف نمودن چالش ها ، زمینه ی بهره‌­وری بهتر ، کاهش هزینه و استحکام پایه های استانداردسازی ، در استان را  فراهم سازیم .

مدیر کل اداره استاندارد استان ایلام ، در پایان اظهارات خود با بیان اینکه اداره کل استاندارد استان ، اعلام آمادگی خود را برای ارائه راهنمایی های لازم جهت تدوین موضوعات مورد نظر سازمان بسیج علمی و پژوهشی ابراز می دارد ، عنوان کرد : برنامه ریزی  آموزشی جهت برگزاری دوره های تخصصی استاندارد مورد نیاز بسیج علمی ، فراهم نمودن امکان بازدید از آزمایشگاه های استاندارد ، بررسی و اولویت بندی موضوعات پیشنهادی بسیج برای تدوین استاندارد ملی و صدور پروانه تأئید صلاحیت در چارچوب ضوابط استاندارد برای آزمایشگاه و شرکت های بازرسی فنی معرفی شده از سوی بسیج ، از جمله تعهدات اداره کل استاندارد در راستای تدوین و انعقاد این تفاهم نامه همکاری است .

گفتنی است در پایان این برنامه ، از آزمایشگاه های فنی و تخصصی اداره کل استاندارد استان بازدید میدانی صورت گرفت.

انتهای پیام/

خبرنگار فرشته نیازی

زمان انتشار: شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۰:۳۷

شناسه خبر: 89099

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب