خبرگزاری علم و فناوری

گوسفند نژاد زنجانی:

از گوسفند نژاد افشار چه می دانید؟

گوسفند افشار نژاد مخصوص استان زنجان است که به لحاظ تولید گوشت و رشد وضعیت بسیار مطلوبی دارد. محققان زنجانی از سال ۱۳۸۵ با اصلاح ژنتیکی در این نژاد موفق به چند قلوزایی این نوع گوسفندان شدند که این امر با رونق اقتصادی صنعت دام کشور را تحت تاثیر قرار داد

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از زنجان، صنعت پرورش دام و دامپروری از جمله زمینه هایی است که امروزه با افزایش جمعیت نیاز به آن بیش تر از پیش احساس می شود به طوریکه از گوشت دام جهت غذا و از پشم آن در صنعت پوشاک استفاده می شود.

رشد و گسترش صنعت دام سبب ایجاد اشتغال، کار آفرینی و رونق اقتصاد می گردد. در میان دام ها گوسفند از ارزش بالایی برخوردار است چرا که گوسفند هم توانایی تحمل و تاب آوری در آب و هوای متغییر را دارد و هم با علوفه هایی با ارزش غذایی پایین نیز می تواند  به رشد خود ادامه دهد.

از سویی دیگر، گوسفند در مقایسه با سایر دام‌ ها به جیرۀ نگهداری کمتری احتیاج دارد و بیشتر انرژی خود را صرف تولید و رشد و نمو خود می‌نماید. گوسفند دامی چندمنظوره می‌باشد و از نظر تولید گوشت، پشم، پوست و شیر مورد توجه است.

مزیت هایی اقتصادی پرورش گوسفند

توانایی تولید مثل همراه با  میزان تولید گوشت از جلمه ویژگی های مهم اقتصادی در پروار دام به حساب  می‌آید. بدین ترتیب بازده تولید مثل، از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار می‌باشد چرا که با افزایش  تعداد بره‌هایی که زائیده می‌شود، مخارج هزینه‌های تولید پائین می‌آید. به همین دلیل سعی و کوشش بر این است که دو و چند قلوزایی در گوسفندان ازدیاد یابد.

پشم یکی دیگر از محصولات گوسفند می‌باشد که با توجه به نوع و کیفیت الیاف تشکیل دهندۀ آن، در صنعت فرش و نساجی مورد استفاده و بهره برداری قرار می‌گیرد. بطورکلی تولید گوشت 80-75% و تولید پشم 25-20% کل عایدی پرورش دهندگان گوسفند را تشکیل می‌دهد.

شیر گوسفند از لحاظ چربی و پروتئین غنی تر از شیر گاو است ولی حجم تولید شیر گوسفند کم می‌باشد اما به دلیل کیفیت بالا، از قیمت بیشتری نیز برخوردار است. امروزه بیش از 200 نژاد گوسفند در دنیا وجود دارد و بسیاری از این نژادها از لحاظ تولید اقتصادی به صرفه نمی باشند و تقریبا 75 درصد  صنعت گوسفند پروری دنیا، متکی به 10 تا 20 نژاد گوسفند است.

گوسفند نژاد افشار چیست؟

گوسفند  افشار از جمله نژاد هایی است که هم سرعت رشد خوب و هم میزان گوشت تولیدی خوبی دارد و ظرفیت تولید گوشت خوبی برخوردار است و با توجه به اینکه بیش ترین جمعیت این گوسفند در استان زنجان قرار دارد می توان به عنوان دام بومی زنجان از آن نام برد.

همان طور که در مورد ویژگی های اقتصادی این حیوان گفته شد می توان با تغییرات ژنتیکی و اصلاح نژاد در ایجاد رونق اقتصادی در این عرصه وارد شد که به همین منظور در سال 1385 محققان زنجانی طرح چند قلوزایی گوسفند افشار را برای نخستین بار در کشور اجرا کردند.

ویژگی های ظاهری

از جمله ویژگی های ریخت شناسی آن می توان به  رنگ قهوایی یکدست و بدون لکه، گوش ها به صورت افتاده و بزرگ به غیر از زیر گردن، زیر شکم، دست و پا و صورت، باقی قسمت های بدن پوشیده از پشم می باشد همچنین پشم این حیوان به دلیل مرغوبیت بالای آن  در صنعت قالی بافی استان نیز کاربرد دارد.

سازگاری بالا با شرایط  اقلیمی سرد، قدرت راهپیمایی بالا، احتمال زادآوری چند قلویی و مقاوم در برابر امراض انگلی از ویژگی هایی است که محققین را بر آن داشت تا با انجام آزمایشات ژنتیک مولکولی سبب اصلاح نژاد و تولید محصولات مرغوب از این دام  مثل چند قلو زایی، افزایش تولید گوشت و پشم شوند.

تا به امروز نتایج اقدامات صورت گرفته موفق بوده و از دیگر ویژگی های بسیار بارز آن تولید شیر خوب و پرچرب است که سبب قرار گرفتن آن جزو گوسفندان دو منظوره گوشتی - شیری شده است. این مباحث تماما به معنای عملیاتی شدن مقوله اقتصاد مقاومتی در سال جهش تولید می باشد.

ایران از لحاظ تولید گوشت گوسفند  رتبه چهارم در دنیا را به خود اختصاص داده که با توجه به وجود ظرفیت تولید دام گوسفند و اصلاح ژنتیکی آن، می توان این رتبه را ارتقا داد و از سوی دیگر باعث رونق در بخش کشاوزی، منابع طبیعی و صنعت نساجی و چرم سازی شد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۵:۵۷

شناسه خبر: 89192

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب