خبرگزاری علم و فناوری

معاون دانشگاه علوم پزشکی دزفول عنوان کرد

راه اندازی ایستگاه های روانشناسی برای ارائه خدمات مشاوره به مردم

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول گفت: می ‌توان در چند نقطه از شهر دزفول ایستگاه ‌هایی مشاوره راه اندازی کرد تا خدمات روان شناسی به مردم ارائه شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، با حضور مدیران و مسئولان ادارات و نهادهای مختلف نشست ستاد کرونا در سالن جلسات ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دزفول برگزار شد.

مسئولان شهرستان دزفول از جمله مدیران دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول نیز در این نشست حضور داشتند و به اظهار نظر پرداختند.

جان باختن 230 کرونایی در دزفول

در این نشست دکتر مهدیه توکلی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون، ۳۲۰ نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول بر اثر کرونا جان خود را از دست داده اند.

وی در ادامه بیان کرد: از مجموع جانبگان کرونا درحوزه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول ۲۳۰ نفر مربوط به شهرستان دزفول هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول تصریح کرد: نسبت فوتی های دزفول بر اثر بیماری کرونا نسبت به کل مبتلایان حدود 3 درصد است این در حالی است که متوسط کشوری 5 درصد اخواهد بود که با این آمار نسبت فوتی های دزفول از متوسط کشوری کمتر است.

توکلی با اشاره به خدمات دهی بیمارستان بزرگ دزفول به بیماران خاطرنشان کرد: میانگین سن افرا مبتلا به بیماری کروناویروس بستری در بیمارستان بزرگ دزفول ۶۹ سال است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد: در حال حاضر ۱۶۸ بیمار مبتلا به کروناویروس در بیمارستان بزرگ دزفول بستری هستند و خذمات درمانی دریافت می کنند.

نیاز خانواده متوفیان کرونا به مشاوره‌ های روانشناسی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول به کمبود نیروی پرستار در بیمارستان بزرگ دزفول اشاره کرد و توضیحاتی را در این باره ارائه داد.

وی در همین ارتباط توضیح داد که با تقاضاهایی که انجام شد چهار پرستار از دانشگاه های سراسر کشور به مدت ۲ هفته به دزفول آمدند و به ارائه خدمات پرداخت.

توکلی در ادامه یادآور شد: همچنین قرار است به زودی سه پرستار از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران برای کمک به کادر پرستاری در بیمارستان دزفول به این شهر بیایند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول با اشاره به مشکلات روانی ناشی از بیماری کرونا تصریح کرد: همه مردم به ویژه خانواده متوفیان کرونا به مشاوره‌ های روانشناسی نیاز دارند.

وی در این زمینه عنوان کرد: پیشنهاد می ‌شود برای انجام مشاوره و ارائه خدمات روانشناسی از روانشناسان بخش خصوصی نیز بهره گیری شود.

توکلی در پایان سخنان خود گفت: می ‌توان در چند نقطه از شهر دزفول ایستگاه ‌هایی مشاوره راه اندازی کرد تا  خدمات روان شناسی به مردم ارائه شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۰:۲۷

شناسه خبر: 89210

مطالب مرتبط :
۱۹۰

سوالات دارویی خود را از سامانه تلفنی ۱۹۰ بپرسید

به منظور ارائه اطلاعات دارویی و مشاوره سامانه تلفنی ۱۹۰ آماده در معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول راه اندازی شد.

دکتر علی قمیشی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول

با حکم وزیر بهداشت

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی دزفول منصوب شد

از سوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول منصوب شد.

مشاوره تلفنی

به منظور ارائه خدمات در ایام کرونا انجام شد

راه اندازی مشاوره مجازی در آبادان

به منظور ارائه خدمات به اقشار مختلف مردم و جوانان در ایام کرونا مشاوره مجازی در آبادان راه اندازی شد.

ازدواج

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی بندر ماهشهر:

تشکیل خانواده تبدیل به یکی از بزرگ‌ ترین دغدغه های جوانان ما تبدیل شد

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی بندرماهشهر نوشت: فریضه تشکیل خانواده تبدیل به یکی از بزرگ‌ ترین چالش ‌های جامعه ایرانی و دغدغه جوانان ما گردیده است.

ضدعفونی مساجد دزفول بر علیه کرونا

یادداشت/

یک اشتباه فاحش در روند کنترل کرونا!

فعال بودن مساجد در شرایط بحران کرونائی می تواند موفقیت ما را در مهار و کنترل این بیماری افزایش دهد و تداوم تعطیلی مساجد بی شک یکی از عوامل تاخیر در خروج از بیماری کرونا است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب