وضیعت مناسب حجاب در سیستان و بلوچستان/ صیانت از حجب و حیای مردم مهم ترین وظایف مسئولین دراستان

وضعیت حجاب وعفاف در استان سیستان و بلوچستان با توجه به بافت های سنتی و باورهای دینی و علایق قومی در سطح مطلبوبی قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از سیستان و بلوچستان، استان سیستان و بلوچستان، در حوزه حجاب و پاییندی به مسائل دینی نسبت به شهرها دیگرکشور در وضعیت  مطلوبی قرار دارد.

هر نوع پوشش و مانع از گناه را حجاب می نامیم؛ حجاب اقسام متفاوتی دارد که می توان به حجاب ذهنی، فکری و روحی اشاره کرد و علاوه بر این قرآن کریم از انواع دیگر حجاب که در رفتار انسان تجلی می‌شود نام می برد؛ مثل حجاب و پوشش در نگاه که به مردان و زنان در مواجهه با نا محرم توصیه شده است.

باید توجه داشته باشیم که حجاب چگونه در اسلام پای گزاری شده است، حجاب برای حفظ و ارزش های دینی و اجتماعی است که خداوند در ایات قران کریم اشاره به حفظ ارزش های دینی که به وسیله وسوسه های شیطانی پایمال می شود

قبل از دین اسلام در تمام ادیان الهی حجاب یک فلسفه بوده؛ برای همین همه ادیان الهی این کار را انجام می دادند؛ اما اکنون چون دشمنان اسلام زیاد شدن معمولا روی مسئله حجاب مانور می روند و به دنبال حذف حجاب می باشند.

 

حجاب به منزله صدفی برای مرواریدهست، شخصیت انسان و همچنین زن ها مثل یک صدف هستند نباید در برابر آلودگی ها قرار بگیرد.

 

بی‌تردید مسئله حجاب و عفاف در دنیای امروزه فراتر از جنس زنان است نوع انسان را در بر می گیرد و جدا از مسائل جغرافیای جامع بشریت با هر رنگ و نژاد را تأمین می‌کند؛ عفاف و حجاب در عصر مدرن صرفاً یک پوشش نیست بلکه به اندیشه و رویکرد بشریت نیازمند است .

 فرهنگی که برای تحقق مصالح مبتنی بر اخلاق در جوامع کنونی مد نظر است؛ فرهنگی می باشد که انسان را از بند نفس دور می کند

در خصوص جایگاه زنان در راستای انقلاب اسلامی و تحکیم بنیان خانواده و ترویج فرهنگ فاطمی در عرصه‌های علمی فرهنگی را گسترش دهیم که بتوانیم در زمینه حجاب و عفاف گام‌های موثری برداریم؛

که بتوانیم با رعایت حجاب آرامش روحی و جسمی اجتماع را در محیط کار و سلامت روانی و اجتماعی جامعه را تضمین  کنیم.

مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در رابطه با رویکرد حجاب بیان می کند: حجاب به شکل رایج  برای بانوان هست اما مرداننیز باید در جامعه پوشش مناسبی برخوردار باشند؛ زیرا عفت فراتر از جنسیت زن ومرد شامل همه انسان ها می شود.

استان سیستان و بلوچستان در زمینه حجاب و عفاف جزو استان های برتر کشور است.

دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان سیستان وبلوچستان در رابطه با برتری این استان در زمینه حجاب بیان می کند: مردم استان سیستان و بلوچستان با برخورداری از فرهنگ غنی واسلامی و پایبندی به سنت ها از نظر حجاب و عفاف نسبت به شهر های دیگر کشور سر آمد تر است و این استان جز استان ها برتر از لحاض حجاب قرار دارد.

مسئولین استان سیستان و بلوچستان همواره در فضای کنونی که مهم ترین ابزار دشمن استفاده از ابزارهای جنگ نرم است تلاش نماید تا ارزش های اسلامی را در جامعه حفظ کرده و هموارهاز انحطاط جوانان جلوگیری نماید.

قطعا مهم ترین وظیفه مسئولین استان در این رابطه حفظ کانون گرم خانواده و صیانت از حجب و حیای زن می باشد البته حجاب مختص زن نبوده و مردان نیز می بایست تا حجب و حیا داشته باشند.

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۲:۵۷

شناسه خبر: 89214

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب