خبرگزاری علم و فناوری

عضو فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی:

حس اقتصادی پایین سبب بدهکاری شرکت های دانش بنیان می شود

نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی روند وام دهی برای حمایت از شرکت های دانش بنیان را غلط دانسته و گفت: چون نخبگان مسئله حل کن غالبا حس اقتصادی ندارند، بعد از دریافت وام بدهکار می شوند و به همین دلیل به دنبال کارخانه ی فن آوری در زنجان هستیم

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از زنجان، دکتر مصطفی طاهری نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری صبح امروز با اصحاب رسانه، انتهای کار اغلب شرکت های دانش بنیان و استارتاپی را مشکل دانسته و اظهار کرد: من پارک های علم و فناوری و مراکز فن آوری را بازدید کرده ام و اکثر نخبگان ما با بدهی ناشی از وام مواجه هستند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی روند در نظر گرفته شده برای شرکت های دانش بنیان را روند صحیحی ندانسته و افزود: افراد نخبه در اغلب موارد حس اقتصادی و بازاریابی ندارند و مهارتشان در حل مسئله می باشد و با وامی که برای تولید و فروش محصول خود دریافت می کنند تبدیل به یک مسئله حل کن بدهکار می شوند.

عصضو هیئت علمی گروه برق دانشگاه زنجان، بر اصلاح این روند در سیاست گذاری کلان کشور اشاره کرده و گفت: اگر این روند اصلاح نشود، تمرکز نخبگان ما از حل مسئله دور خواهد ماند چرا که بدهی بانکی جای تمرکز بر حل مسئله را گرفته است.

عضو فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه خرید تضمینی محصول دانش بنیان اگر برای شرکتی حل شود بسیاری از مشکلات آن ها حل شده است، گفت: مراحل پایانی کار این شرکت دانش بنیان بیشتر از مراحل اولیه باید مورد توجه قرار گیرد.

کارخانه فن آوری چیست؟

دکتر طاهری از احداث کارخانه فن آوری در زنجان خبر داده و افزود: در این کارخانه بناست تا با ایجاد زنجیره ای از مسئله تا فروش برخی از دغدغه ذهنی نخبگان را با به کار گیری متخصصان کم کنیم و هر قسمت از زنجیر که کارش را انجام داد، ادامه کار را به حلقه بعدی واگذار نماید.

وی ادامه داد: در جلسه ای که با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری داشتیم، پس از صحبت های اولیه تصمیم بر این شد تا 50% تعهد احداث این کارخانه توسط استان انجام شود و مابقی مراحل اجرایی توسط معاونت علمی و فناوری صورت گیرد.

عضو فراکسیون اقتصاد دانش بنیان با اشاره به این که این فضا در اختیار شرکت های دانش بنیان و دارای فناوری قرار خواهد گرفت گفت: سعی بر این بوده است تا گره ای از کار جوانان برای فعالیت و انجام ایده ها باز شود تا شاهد افزایش افراد و طرح های دانش بنیان در سطح کشور باشیم.

دکتر طاهری توجه ویژه به شرکت های دانش بنیان را بسیار مهم دانسته و اظهار داشت: برخی از شرکت های دانش بنیان فعالیت خیره کننده ای داشتنه و ما نیز مکلفیم تا حد توان در فراکسیون اقتصاد دانش بنیان از آنان حمایت کنیم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۳:۲۱

شناسه خبر: 89312

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب