بیشتر از مرگ

مطالعات نشان می دهد COVID-۱۹ موج غم و اندوه را بر روی آمریکا راه اندازی کرده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس، تحقیقات نشان داده است که شوک بیماری همه گیر فعلی در سراسر ایالات متحده در حال فزونی است و از دست دادن زندگی باعث ایجاد "موج غم و اندوه" می شود.

 

پشت هر مرگ COVID-19 یک انسان غیر قابل تعویض و خانواده عزیزان است. به طور متوسط ​​کارشناسان فقدان زندگی را محاسبه کرده اند که نه بستگان زنده مانده را پشت سر می گذارند ، خواه پدر یا مادربزرگ ، والدین ، ​​خواهر و برادر و همسر یا فرزند باشند.

 

آنها این شماره را "ضرب زورآوری" معرفی کرده اند ، و اگر آن را در حدود 138،000 زندگی که قبلاً در ایالات متحده گم شده اند اعمال کنید ، غم و اندوه گسترده خیره کننده است.

بدون شک بسیاری از افراد بیش از یک عضو خانواده را از دست داده اند. به طرز غم انگیزی ، برخی از مرگ ها هیچ کس را به عزاداری نمی کشاند. اما در پایان نهاییتا تخمین زده می شود که حدود 1.22 میلیون نفر در ایالات متحده در ماه های اخیر در نزدیکی با بیماری همه گیر جان خود را از دست داده اند.

اگر یک میلیون نفر در ایالات متحده از مرگ COVID-19 جان خود را از دست بدهند ، این بدان معناست که 8.9 میلیون نفر ناامید خواهند شد که تقریباً از هر 100 آمریکایی می باشد.

این اعداد روشن تر از همیشه هستند که COVID-19 فقط روی کسانی که در معرض آن هستند تأثیر نمی گذارد. حتی پس از پایان یافتن این همه گیری بدون شک شمار تلفات آن بر زندگی ما ادامه خواهد داشت.

"امیلی اسمیت گرینوی" جامعه شناس از دانشگاه كالیفرنیای جنوبی می گوید: "در حال حاضر بیش از یك میلیون آمریکایی برای همیشه اختلاف در خانواده خود خواهند داشت."

"فقط در چند ماه کوتاه ، بیش از 1 میلیون آمریکایی ضرر جبران ناپذیری را تجربه کرده اند که نه تنها آنها را غمگین و احتمالاً آسیب دیده می کند ، بلکه ممکن است با پیامدهای طولانی مدت سلامتی و اقتصادی برای خود و دیگران در خانواده خود به همراه داشته باشند."

 

بدیهی است که ضریب شرارت پیش بینی کننده مناسبی نیست. در عوض این یک نسبت ساده و محافظه کارانه برای تعداد نزدیکان است که از غم و اندوه ناشی از هر مرگ COVID-19 محصور شده اند و این فاکتور تحت مسیرهای مختلف آینده نسبتاً ثابت باقی می ماند.

این رویکرد ضریب انعطاف پذیر به دانشمندان این امکان را می دهد تا به روشن شدن آنچه در آینده موجی از مشکلات بهداشتی با گرسنگی گسترده منجر می شود ، کمک کنند.

به عنوان مثال ، مطالعات نشان داده است كه مرگ غیر منتظره یك فرد عزیز می تواند خطر ابتلا به افسردگی عمده استفاده بیش از حد از الكل و اختلالات اضطرابی مانند فوبیا و اختلال استرس پس از ضربه را افزایش دهد. گرایش همچنین با مشکلات سلامت جسمی مانند مسائل قلبی و عروقی گره خورده است.

طبق معمول ، برخی از گروه های مردم احتمالاً درد این درد پایدار را نخواهند داشت و این رویکرد چند برابر ساده به ما امکان می دهد تا کاملاً واضح آن را نشان دهیم.

بی عدالتی های سیستمی در سیستم مراقبت های بهداشتی و رفاه اجتماعی برخی از گروه های نژادی و قومی را با تهدیدهای بسیار بیشتری از سوی COVID-19 روبرو ساخته است.

سیاه پوستان ، اسپانیایی ها و لاتین ها ، و سرخپوستان آمریکایی ، بومیان آلاسکا همگی در بیمارستان و مرگ و میر بالاتری از COVID-19 در مقایسه با افراد سفید پوست بیشتر هستند و این تحقیق جدید حاکی از این است که این گروه ها در موج دوم اندوه احتمالی نیز رنج بیشتری خواهند برد.

 

اشتون وردی جامعه شناس که به مطالعه جمعیت شناسی و تجزیه و تحلیل داده های اجتماعی می گوید: "نگرانی های قابل توجهی در مورد تأثیرات بهداشتی COVID-19 برای افراد وجود دارد ، اما یکی از مناطق که توجه کمتری به آن توجه کرده است این است که چگونه مرگ و میر ناشی از این بیماری در خانواده ها برمی گردد."

در دانشگاه ایالتی پن  "نتایج ما نشان می دهد که این تأثیرات قابل ملاحظه است ، آنها را در همه سنین تحت تأثیر قرار می دهد و ممکن است نابرابری های موجود را در محرومیت و حمایت اجتماعی تشدید کند."

در حالی که جوانان به اندازه COVID-19 در معرض تهدید نیستند ، این بدان معنی نیست که آنها بدون درد و رنج از این بیماری رنج می برند.

 

COVID-19برخلاف هر کسی که زنده آن را تجربه کرده است, مرگ و میر ناگهانی و غیرقابل پیش بینی است که می تواند چندین عضو یک خانواده را تحت تأثیر قرار دهد و فضای کمی برای تعطیل شدن بدون آئین های سنتی پس از ازدواج وجود دارد و مسری بودن بیماری مانع از این می شود که افراد زیادی در رختخواب کسانی که مریض هستند قرار بگیرند.

مهم نیست سن شما چیست بلکه این وقایع می توانند عواقب واقعی و ماندگار داشته باشند.

نویسندگان می نویسند: "با هم این جنبه های مجزا از COVID-19 ممکن است به معنای این باشد که از دست رفتن خویشاوندان در طی این همه گیری ممکن است به طور یکسان آسیب زا باشد و عواقب شدیدتر و بیشماری برای محرومان به همراه خواهد داشت از آنچه که در منظر مرگ و میر اخیر است". بدون شک بار کلی از محرومیت از تخمین های آنها بالاتر خواهد بود.

 

از این گذشته ، اعضای نزدیک خانواده تنها کسانی نیستند که اندوهگین می شوند بلکه خانواده گسترده ، دوستان نزدیک و حتی کارمندان مراقبت های بهداشتی و مددکاران اجتماعی ، که به مراقبت عمیق از بیماران خود رسیده اند نیز در این گروه قرار دارند.

هیچ یک از ما بعد از پایان این کار یکسان نخواهیم بود.

 

این مطالعه در PNAS منتشر شد.

مترجم: حسین استواری

منبع: science alert

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۷:۵۶

شناسه خبر: 89427

مطالب مرتبط :
امواج مغزی شما در هنگام خواب می تواند تشخیص دهد که افسردگی شما قابل درمان است یا خیر

امواج مغزی شما در هنگام خواب می تواند تشخیص دهد که افسردگی شما قابل درمان است یا خیر

این کشف می تواند جان انسان ها را نجات دهد زیرا بیماران عمیق افسرده دیگر مجبور نیستند مدت طولانی صبر کنند تا درمانی را که برای آنها مفید است پیدا کنند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب