با همت بلند یک زن استان فارسی؛

راه اندازی کسب و کار قارچ خوراکی

کارآفرینی یکی از عوامل کلیدی در توسعه اقتصادی یک جامعه به شما می آید. که بانوان کار آفرین نقش بسیار مهم و تاثیرگذار در توسعه اقتصادی کشور دارند .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری فارس ، کارآفرینی به عنوان یک راهبرد توسعه برای کشور، ایجاد اشتغال، شناخت فرصتهای مناسب و افزایش تولید به حساب می اید. چرا که به دنبال نوآوری های آن،  خدمات و محصولات جدید، که قبلا وجود نداشته، ظهور کرده و در نتیجه عرضه محصولات جدید افزایش  و باعث ایجاد اشتغال و بهبود وضعیت  زندگی افراد جامعه می گردد.

 

افراد کارآفرین نه تنها قادر به ایجاد درآمد برای خودشان می شوند، ،بلکه  افراد دیگر را نیز در قسمت های مختلف کسب و کارشان استخدام می‌کنند، بنابراین یکی از مهم ترین اثرات مثبتی که کار آفرینان برای اقتصاد دارند،  ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری است..

 

کارآفرینی یکی از عوامل کلیدی در توسعه اقتصادی یک جامعه به شما می آید. بانوان کار آفرین نقش بسیار مهم و تاثیرگذار در توسعه اقتصادی کشور دارند  موفقیت زنان کارآفرین در جامعه نه تنها از لحاظ اقتصادی بلکه منافع اجتماعی و فرهنگی زیادی برای جامعه دارا می باشد.

 

 زهره خسروی متولد 1343 از عشایر ایل عرب خمسه است. وی به خبرنگار ما می‌گوید: پدرم دید وسیعی داشت و آموزش‌های او به من کمک کرد که، انسانی هدفمند باشم. درهمین. راستا اقدام به کارآفرینی کردم و اکنون در زمینه تولید قارچ خوراکی فعالیت می کنم.

 

این بانوی عشایر در پاسخ به این سوال که چطور شد به فکر تولید قارچ افتادید؟ می‌گوید: من در مناطق مختلف استان فارس زمین کشاورزی دارم و به همین دلیل شغل اصلی من کشاورزی می باشد، پس از خشکسالی و همچنین ورود روش‌های نوین کشاورزی و گلخانه ای، با همفکری و همیاری همسرم ' آقای عزیز باصری" تصمیم به تولید قارچ با روش‌های نوین و علم روز گرفتیم.

 

او در ادامه با پاسخ به این پرسش که کار را چطور شروع کرده و چند نفر را مشغول به کار نموده است؟ می افزاید: تولید قارچ به دو صورت سنتی و با ابزارهای ساده در محیط های کوچک ، و روش  تولید صنعتی همراه با علم و تکنولوژی انجام می گیرد.

 

وی ادامه می دهد: ما با هدف افزایش تولید ملی، درآمدزایی و کار آفرینی تصمیم به انجام این کار بصورت صنعتی و با استفاده از پرسنل متخصص در پرورش قارچ گرفتیم.،

 

در همین راستا اقدام به ساخت کارخانه ای باشش سالن تولید و با مصالح و علم روز، نمودیم،  درحال حاضر 40 نفر به صورت مستقیم در کارخانه مشغول به کار هستند.

 

زهره خسروی در مورد نحوه فروش محصولش توضیح می دهد: قبلا قارچ تولید شده، از طریق واسطه ها به فروش می‌رسید،  اما پس از آن شروع به عرضه مستقیم ( به صورت عمده) به بازار نمودیم و در حال حاضر با افتتاح واحد بسته بندی،  محصولات را بصورت مستقیم و در بسته های یک و دو کیلویی به بازار عرضه می کنیم.

 

در خاتمه  گفتگو از  وی پرسیدم چه انتظاری از مسئولان دارد؟

او بیان می کند: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در سال جهش تولید،  تقاضای من از مسولان امر،  همکاری  هرچه بیشتر، و سهولت در انجام امور برای تولیدکنندگان است.

 

 این زن کارآفرین در پایان تسریع می کند: در ایران فرصت‌هایی بسیاری برای کارآفرینی وجود دارد  که با همت و تلاش می‌توان به هر خواسته  و هدفی رسید. به امید داشتن ایرانی آباد و بالنده.

 

گفتگو از  صمن رخ صحبانیا

انتهای خبر/

زمان انتشار: دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 89495

مطالب مرتبط :
چرنوبیل

جانداری که از انفجار هسته‌ای چرنوبیل جان سالم به در برد+عکس

فاجعهٔ چرنوبیل یک حادثهٔ هسته‌ای بود که در تاریخ ۲۶ آوریل ۱۹۸۶ در رآکتور هسته‌ای شمارهٔ. ۴ در نیروگاه چرنوبیل، در نزدیکی شهر پریپیات در شمال اوکراین، رخ داد. این حادثه در جریان یک آزمایش ایمنی در یک رآکتور نوع آربی‌ام‌کی، که در شوروی رایج است، اتفاق افتاد. محتوای این آزمایش شبیه‌سازی قطعی برق الکتریکی بود.

عشایر

صنایع دستی نفیس زنان عشایر فارس

با همت اداره کل امور عشایر فارس، شهرک صنایع دستی در منطقه مهکویه فیروزآباد در حال راه اندازی می باشد و بزودی عملیات راه اندازی کارگاه تولید و آموزش تولید صنایع دستی راه اندازی می گردد.

۰۲۳۲

به همت متخصصان ایرانی و برای اولین بار در کشور رونمایی شد؛

سامـــانه پیشرفته بومی برج مراقبت پروازسیــار

سامانه پیشرفته کنترل و مراقبت پرواز سیار فرودگاهی که با تکیه بر توان داخلی به تولید رسید با حضور وزرای دفاع و راه و شهرسازی رونمایی شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب