بین دانشگاه فنی و حرفه ای و اداره کل پست استان اصفهان؛

انعقاد تفاهم نامه به منظور «توسعه سکوی تجارت الکترونیک شرکت ملی پست (ستاپ)» / زیرساختها و برنامه های تحقق این تفاهم نامه کدامند

به منظور توسعه سکوی تجارت الکترونیک شرکت ملی پست (ستاپ) تفاهم نامه ای بین دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان و اداره کل پست استان اصفهان منعقد شد، این تفاهم نامه با توجه به زیر ساختهای دانشگاه فنی و حرفه ای و اداره کل پست استان برنامه ریزی و با حمایت امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان منعقد شد.

 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان،به منظور توسعه سکوی تجارت الکترونیک  شرکت ملی پست (ستاپ) تفاهم نامه ای بین دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان و اداره کل پست استان اصفهان منعقد شد، این تفاهم نامه با توجه به زیر ساختهای دانشگاه فنی و حرفه ای و اداره کل پست استان و با حمایت امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان منعقد شد.

محسن دوازده امامی رئیس دانشگاه فنی و حرفه استان اصفهان در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: رسالت دانشگاه در کشورهای مختلف علاوه بر آموزش و پژوهش تربیت مدیران قابل و مهندسین و متخصصینی است که بعدا در صنعت بتوانند به جامعه خدمت رسانده و ارتباط خوبی با جامعه برقرار کنند.

وی ادامه داد: اینها بعنوان اهداف اولیه در دانشگاههای دنیا مورد نظر است، ما برای این که این اهداف را جامع عمل بپوشانیم نیاز داریم که نیازهای جامعه را بدانیم و ارتباط خوبی با ارگانهای جامعه داشته باشیم و به فراخور آن افراد را تربیت کنیم.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه استان اصفهان تصریح کرد: به همین دلیل  چه از نظر دفتر ارتباط با صنعت و چه از نظر سایر بخشهای دانشگاه این هدف را بطور مستمر پیگیر بوده ایم.

وی ادامه داد: دانشگاه فنی و حرفه ای دانشگاه بسیار بزرگی در سطح کشور است و بیش از 170 هزار دانشجو در آن مشغول تحصیل هستند و کلیه مراکز استانها به اضافه شهرستانهای تابعه را تحت پوشش دارد.  

 دوازده امامی گفت: دانشگاه فنی و حرفه استان اصفهان شامل 12 مرکز دخترانه و پسرانه در سطح استان است که در شهر اصفهان سه مرکز شهید مهاجر، آموزشکده سروش و آموزشکده دختران اصفهان را داریم، همچنین در نجف آباد آموزشکده دختران سمیه، در شهرضا آموزشکده دختران و پسران، در خوانسار آموزشکده دختران، در گلپایگان آموزشکده پسران، در شاهین شهر و حبیب آباد آموزشکده  پسران و در کاشان هم  دو آموزشکده دختران و پسران را داریم بنابراین تقریبا کل استان را تحت پوشش داریم.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه استان اصفهان افزود: تعداد جمعیت دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای در این استان حدودا 12 هزار دانشجو که تعداد قابل توجهی است.

 وی بیان کرد: ویژگی دانشگاه فنی و حرفه ای این است که نیروی انسانی مورد نیاز صنعت را تربیت می کند، یعنی طیف کاردان و کارشناس را تحویل جامعه می دهد که این باعث شده در سطح جامعه کارگر ماهر داشته باشیم و هم نیروهای کاردان و کارشناس و هم تخخصص های بالاتر، در واقع بخش مهم تربیت نیروی متخصص بر عهده این دانشگاه است.

 دوازده امامی اظهار کرد: هدف ما این است که مستمر با ارگانهای دولتی و غیر دولتی ارتباط داشته باشیم و بتوانیم در جهت رفع نیاز جامعه گام برداریم امروز هم این تفاهم نامه به منظور «توسعه سکوی تجارت الکترونیک شرکت ملی پست (ستاپ)» بین دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان با اداره پست استان اصفهان منعقد می شود که بتوانیم با این زیر مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات همکاری داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: اداره پست شاهرگ حیاتی در ارتباط بین اجزای مختلف کشور و مناطق مختلف کشور است که اهمیت این موضوع   اهمیت تجارت الکترونیک در این ایام کرونا مشخص تر شد، زیرساختها و آمادگی هم کمک کننده است و در چارچوب این  تفاهم نامه قصد داریم بصورت عملی بتوانیم به نتایج موفقی برسیم.

 

مدیر کل پست استان اصفهان زیرساختهای ویژه پست  در این استان را تشریح کرد

حمید باقری مدیر کل پست استان اصفهان در این مراسم، گفت: امروز رویکردهای قدیمی در خصوص پست هم در دنیا و هم در کشور ما کاربرد خیلی کمی دارد ارسال مراسلات و مکاتبات خیلی بندرت اتفاق می افتد، رویکرد فعلی پست بیشتر در خصوص امانات بصورت خاص خرید و فروش اینترنتی و استفاده از خدمات نیابتی است.

وی افزود: امروز در شبکه پستی ما سبد نیازهای مردم بصورت عام و مشتریان بصورت خاص متنوع شده و ما براساس آن تنوع نیاز خدمت تعریف کردیم و سرویس می دهیم.

باقری با بیان این که ده سال قبل مباحثی مثل تجارت الکترونیک در حوزه فعالیتهای پست جایگاهی نداشت، گفت: اما با تغییر در نیاز جامعه رویکردها تغییر کرد و امروز افتخار می کنیم که خیلی از نیازهای دستگاهها، سازمانها و مردم را بموقع جوابگو هستیم هر چند با کشورهای توسعه یافته بسیار فاصله داریم.

 

1100 واحد پستی  فعال در استان اصفهان

 مدیر کل پست استان اصفهان تصریح کرد: در استان اصفهان 1100 واحد پستی داریم  که 48 درصد در شهر و 52 درصد در روستا قرار دارد بعبارتی پوشش جمعیتی 4800 نفر یک واحد پستی و  106 کیلومتر یک واحد پستی داریم یعنی  پوشش مساحتی و جمعیتی در سطح استان داریم و یکی از استانهای شاخص در امر ارتباطات پستی هستیم.

 

مرکز مکانیزه پست استان اصفهان 25 هزار متر مربع فضا دارد/ با ده استان ارتباط زمینی داریم

 باقری در خصوص زیر ساختهای پست و ظرفیتهای ویژه پست استان اصفهان، گفت: ما بعد از تهران  بزرگترین مرکز کشور را داریم مرکز مکانیزه ما در جاده فرودگاه 25 هزار متر مربع فضا دارد و با 10 استان کشور به لحاظ موقعیت استانی که بین چهار راه اصلی شمال به جنوب و غرب به شرق قرار دارد مبادله زمینی برقرار داریم.

 

آینده، هاب پستی در استان اصفهان ایجاد می شود

مدیر کل پست استان اصفهان بیان کرد:  از این نظر استان اصفهان بعد از تهران در کشور جایگاه بی نظیری دارد و برنامه این است که یک »هاب پستی» در کشور باشیم این که در مرکز کشور بتوانیم  استانهای شمال به جنوب و غرب به شرق را پوشش دهیم، البته الان هم بغیر از دو استان خراسان رضوی و آذربایجان شرقی اکثر استانها را ارتباط داریم برنامه این است که این دو استان هم تحت پوشش قرار دهیم.

 

پست استان اصفهان با 120 خط ارتباطی روزانه دو مرتبه با تمام شهرستانهای ارتباط فیزیکی دارد

وی بیان کرد: ما در سطح استان 120 خط ارتباطی داریم  بعبارتی روزانه دو مرتبه با تمام شهرستانهای ارتباط فیزیکی برقرار کرده و مبادله پستی را داریم و از مرکز شهرستان به روستانها حداقل هفته ای سه مبادله با کلیه روستاها انجام می شود  یعنی کلیه روستاها را تحت پوشش داریم این پوشش در روستاها توسط بخش خصوصی و در شهر توسط نامه رسانهای رسمی انجام می شود.

 

نامه رسانها تنها نماینده رسمی دولت هستند که اجازه ورود درب منازل مردم را دارند

باقری اظهار کرد: نامه رسانهای ما تنها نماینده رسمی دولت هستند که اجازه ورود درب منازل مردم را دارند ما تنها شرکتی هستیم که می توانیم بصورت مویرگی کار توزیع را انجام دهیم هم در سطح شهر و هم در سطح روستا که این هم یکی از زیر ساختهای بسیار خوب پست است.

 

سامانه ردیاب نامه رسان در همراه نامه رسان

 مدیر کل پست استان اصفهان عنوان کرد: نامه رسانهای ما امروز مجهز به سامانه ردیاب نامه رسان در همراه نامه رسان هستند  که همزمان با تحویل مرسوله پرینت امضای گیرنده برای فرستنده ارسال می شود. امروز نامه رسانهای ما به دستگاههای MPOS مجهز اند و اگر خرید اینترنتی را تحویل می دهند وجه آن از طریق این دستگاه دریافت می شود. امروز در پست نرم افزار تحت وب سراسری داریم  که در حال توسعه آن  برای داشتن باجه های مجازی هم برای آینده هستیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز توسعه اقتصاد دیجیتال وابسته به توسعه کسب و کارهای نوپا است یکی از این کسب و کارهای نوپا آنهایی است که در حوزه  تجارت الکترونیک قرار گرفته اند و به لحاظ این که این زیر ساختها را ندارند با مشکلات عدیده ای مواجه هستند چون مکانیزمی برای عرضه محصولات ندارند از طرفی خیلی مکانیزم انبار داری بحث لجستیک و مارکتینگ خوبی ندارند.

 

شرکت ملی پست در بحث شتاب دهی زیر ساخت خود را در اختیار کسب و کارهای نوپا قرار می دهد

باقری ادامه داد: اقدامی که شرکت ملی پست کرده این است که در بحث شتاب دهی زیر ساخت خود را در اختیار این کسب و کارهای نوپا قرار دهد که از ظرفیتهای شرکت ملی پست استفاده کنند کار خود را توسعه دهند که قاعدتا هم توسعه کسب و کار و اشتغال را بالا می برد هم ارتقا سرانه ارسال محصولات جایگاه بالاتری کسب می کند.

 

25 هزار متر مربع فضای مکانیزه در پست استان اصفهان و بحث لجستیک و انبار داری هوشمند

وی بیان کرد: پیگیر بوده ایم  با شتاب دهنده هایی که در سطح استان فعالند وارد مذاکره شویم، این که زیر ساختها و ظرفیت بسیار مناسبی در شبکه پستی فراهم است، نمونه آن 25 هزار متر مربع فضای مکانیزه است و بحث لجستیک و انبار داری هوشمند را می توانیم اینجا داشته باشیم .

مدیر کل پست استان اصفهان در ادامه با اشاره  به دیدگاه  برخی از مدیران  قبلی در توسعه مرکز مکانیزه اصفهان و پتانسیل بی نظیری که در این مرکز فراهم است، گفت:  دید وسیع که حداقل برای 100 سال آینده این مرکز پاسخگوی نیاز استان اصفهان است، شاید یک زمانی می دانستند اینجا قرار است هاب پستی شود آینده نگری خیلی بزرگی پشت این قضیه بوده است.

وی سپس با یادآوری این نکته که سال 1395 اساسنامه شرکت ملی پست در مجلس تصویب شد شورای نگهبان تایید و ابلاغ کرد، اظهار کرد: بنابراین تمام این زیرساختها بیت المال است که باید به نحو احسن استفاده شود که هر جایی زمینه هایی فراهم بوده پیشتاز شده ایم در این خصوص با کمیته امداد،  زندانها و  بهزیستی وارد مذاکر و تفاهم نامه هم منعقد کرده ایم.

باقری با بیان این که به منظور استفاده هر چه بیشتر و بهتر از ظرفیتها و زیرساختهای پست در راستای حمایت از مشاغل خانگی و تولیدات محلی اعلام آمادگی کرده ایم، گفت: این موضوع یک بخش پررنگ در تفاهم نامه ای است که امروز منعقد می شود می خواهیم توسعه ای در استان خودمان داشته باشیم .

مدیر کل پست استان اصفهان با بیان این که در خیلی موارد استان اصفهان حرف اول را می زند در شبکه پستی هم همینطور است و خیلی از طرحهای عملیاتی کشور، مبدا استان اصفهان بوده ، گفت: سال 1383 خرید و فروش اینترنتی برای اولین بار از استان اصفهان شروع شد گرچه  فعلا  بعضی استانها گامهایی از ما جلوتر  هستند که یکی از علل آن نزدیکی اصفهان با تهران و مهاجرت کسب و کارهای ما به تهران بوده می خواهیم با امضای این تفاهم نامه و با کمک دانشگاه فنی و حرفه ای شاخصهای خود را بهبود دهیم.

گمرکی مسئول تجارت الکترونیک اداره کل پست استان اصفهان در خصوص این تفاهم نامه با اشاره به این که یک کارگروه بین دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان، اداره کل پست استان و اموربانوان و خانوده استانداری اصفهان تشکیل می شود، افزود:  زیرساختها در پست فراهم است، حمایت امور بانوان و خانواده استانداری را هم داریم و دانشگاه فنی حرفه ای هم از منظر مهارتی و فنی تیمها را جذب و آموزش می دهد.

 

ایجاد فضای اینترنتی مناسب برای 25 هزار واحد صنفی خرده فروش

وی با بیان این که پیش بینی شده در طی  امسال مباحث تجارت الکترونیک توسعه خوبی از منظر تربیت افراد داشته باشد، افزود: بغیر مشاغل خانگی و حوزه زنان که در این تفاهم نامه خیلی پررنگ بود بحث کسب و کارها و خرده فروشها  هم پیگیری می شود بطوری که پیش بینی شده  از حدود 250 هزاواحد صنفی فعال در استان حداقل  ده درصد  حدود 25 هزار واحد صنفی خرده فروش داریم که مشکل اصلی آنها در نقطه فروش  قطعی اینترنت، شبکه های مجازی و اجتماعی و پیام رسانها است، اداره پست فضای مناسب برای فروش اینترنتی برای آنها فراهم خواهد کرد همچنین بواسطه این تفاهم بحث مهاجرت معکوس که برای کالاهای اصفهانی اتفاق افتاده  پیگیری خواهد شد..

  محمد جواد رستگاری مدیر مرکز رشد دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان، گفت: در زمینه تجارت الکترونیک مرکز رشد و اداره پست همکاری خواهند کرد و امور بانوان و خانواده استانداری هم حمایت کرده که هسته ها و شرکتهای نوپایی را در مرکز رشد پذیرش خواهیم کرد در حاشیه این یک مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی و کارگاههای مختلف و تمام امکانات را  بکار خواهیم گرفت.

 انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۵:۰۲

شناسه خبر: 89577

مطالب مرتبط :
راه اندازی شبکه مترو در استان تهران

راه اندازی شبکه مترو در استان تهران 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران : با توجه به افزایش جمعیت شبکه مترو در استان تهران با مشارکت استانداری راه اندازی می شود

فلوراید تراپی

متخصص آسیب شناسی دهان، فک و صورت مطرح کرد:

آموزش مادران برای پیشگیری از پوسیدگی دندان کودکان

متخصص آسیب شناسی دهان، فک و صورت دانشکده علوم پزشکی استان اردبیل گفت: برای پیشگیری از پوسیدگی دندان کودکان باید مادران را در هنگام شیردهی آموزش داد.

صنعت نیازهای روزمره دارد که باید سریعا برطرف شود/ شرکتهای دانش بنیان حلقه واسط اند

مدیر عامل شرکت بهیار صنعت سپاهان گفت:

صنعت نیازهای روزمره دارد که باید سریعا برطرف شود/ شرکتهای دانش بنیان حلقه واسط اند

فرید نجات بخش در مراسم امضای تفاهم نامه راه اندازی «کارگاههای جوار خوابگاهی فرامد» بین دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان با شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان، گفت: صنعت نیازهای روزمره دارد که باید سریعا برطرف شود و شرکتهای دانش بنیان حلقه واسط دانشگاه و صنعت هستند.

معاون دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان خبرداد؛

معاون دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان خبرداد؛

فعالیت ۵ آموزشکده فنی و حرفه ای در تولید«پوشاک، ماسک و گان بیمارستانی

معاون دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان در مراسم امضای تفاهم نامه راه اندازی «کارگاههای جوار خوابگاهی فرامد» بین دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان با شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان، خبر داد: ۵ آموزشکده فنی و حرفه ای استان اصفهان در تولید«پوشاک، ماسک و گان بیمارستانی» فعالیت دارند و با امضای این تفاهم نامه بخشی از سفارشات شرکت بهیار صنعت در زمینه های مختلف به این دانشگاه سپرده می شود.

تفاهم نامه «راه اندازی کارگاههای جوار خوابگاهی فرامد» بین دانشگاه فنی و حرفه استان اصفهان و شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان

تفاهم نامه «راه اندازی کارگاههای جوار خوابگاهی فرامد» بین دانشگاه فنی و حرفه استان اصفهان و شرکت بهیار صنعت سپاهان

در راستای طرح مصوب هیات امنای دانشگاه فنی و حرفه ای بعنوان «سفیران جوان اقتصاد مقاومتی» تفاهم نامه راه اندازی کارگاههای جوار خوابگاهی فرامد بین دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان با شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان فعال و سرآمد در حوزه تولید و فناوری تجهیزات پزشکی امضا شد.

مهارت

لزوم توجه به نقش آموزش های فنی و حرفه ای در توسعه کشور

روز ملّیِ «کار آفرینی و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای» و هفته «مهارت»، فرصت مناسبی برای توجه به نقش آموزش های فنی و حرفه ای در توسعه کشور و اهمیت دادن به آموزش عملی و مهارت آموزی است.

آسفالت

با همکاری محقق ایرانی تحقق یافت؛

ضد آفتاب برای آسفالت/ دانشمندان از نانوذرات در برابر پیری سطح جاده استفاده می کنند

دانشمندان انستیتوی مهندسی راه در دانشگاه فنی برونشوویگ با همکاری محقق ایرانی روشی برای بهبود مقاومت قیر در برابر اشعه فرابنفش یافته‌اند.

۲۰۰ مورد از ۶۰۰ مورد صنایع دستی ثبت شده در جهان مختص اصفهان است/ رونمایی از تمبر اختصاصي

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان گفت؛

۲۰۰ مورد از ۶۰۰ مورد صنایع دستی ثبت شده در جهان مختص اصفهان است/ رونمایی از تمبر اختصاصي "اصفهان پایتخت مهارت ايران"

آرش اخوان طبسي مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان در پنحمين روز از هفته ملي مهارت و در مراسم رونمایی از تمبر اختصاصي "اصفهان پایتخت مهارت ايران" ضمن اشاره به ظرفیتها و اقدامات این اداره کل در خصوص مهارت آموزی، گفت: ۲۰۰ مورد از ۶۰۰ مورد صنایع دستی ثبت شده در جهان مختص اصفهان است.

ث

رییس دانشگاه یزد در سوگ مادر داغدار شد

اطلاع یافتیم والده دکتر قاسم بریدلقمانی رییس محترم دانشگاه یزد صبح امروز دعوت حق را لبیک گفته و به رحمت ایزدی پیوست.

ل

یادداشت

محدودیت هایی فقط روی کاغذ با دستورالعمل های مجازی

مدتهاست که استاندار هرمزگان در جلسات ستاد کرونا استانی از محدودیت های گروه سه و چهارو رعایت پروتکل های بهداشتی و تعطیلی مراکز خرید و... می گوید اما آنچه که در واقعیت می بینیم چیزی غیر از این است و همه مشاغل به روال قبل برقرار می باشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب