لزوم توجه به نقش آموزش های فنی و حرفه ای در توسعه کشور

روز ملّیِ «کار آفرینی و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای» و هفته «مهارت»، فرصت مناسبی برای توجه به نقش آموزش های فنی و حرفه ای در توسعه کشور و اهمیت دادن به آموزش عملی و مهارت آموزی است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل، روز ملّیِ «کار آفرینی و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای» و هفته «مهارت»، فرصت مناسبی برای توجه به نقش آموزش های فنی و حرفه ای در توسعه کشور و اهمیت دادن به آموزش عملی و مهارت آموزی است.

علی نعمتی مدیر مرکز حمایت از مخترعین سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس علیه السلام استان اردبیل گفت: پیشرفت های پرشتاب علمی در عصر امروز و لزوم بهره وری از تکنولوژی روز، لاجرم نگاه ما را به آموزش فنی و حرفه ای به عنوان مکملِ جدایی ناپذیرِ نظام آموزشی، معطوف می دارد و مهارت آموزی و تلفیقِ تئوری و تجربه وعلم و عمل به عنوان یکی از بهترین راهکارهای تربیتِ نیروی انسانیِ کارآمد و نقشه راه کارآفرینی خواهد بود تا با آموزش عملی به مهارت کافی در کسب و کار و  بهتر زیستن، نائل شویم

وی افزود: خوشبختانه جامعه ی ما به این درجه از فهم و کمال رسیده است که برای آموزش فنی و حرفه ای و مهارت آموزی، اهمیت و احترام، قائل است و می داندکه ارزش قائل شدن برای آموزش فنی و حرفه‌‌ای، درواقع، استقبال از واقعیت‌‌های زندگی نوین و روی آوری به فرصت ‌‌هایی است که برای بهتر ساختنِ زندگی، پیش روی ماست

مدیر مرکز حمایت از مخترعین خاطر نشان کرد: در سالی که به فرمایش مقام معظم رهبری، سالِ «جهش تولید» نامیده شده، شایسته است به ضرورت اشتغال مولّد و تحول آفرینی در بازار و شرایط کسب و کار و در کنار آموزش های آکادمیک به آموزش های فنی حرفه ای و مهارت آموزی و نقش آن در جذب منابع انسانی اهتمام ویژه مبذول گردد و متولیان این بخش با توجه به مزیت های استان و نیازسنجی دقیق از بازار تقاضا نسبت به هدف گذاری های درست، اقدام نمایند

وی به نقش و اهمیت آموزش‌‏های فنی و حرفه‌‏ای در توسعه اقتصادی نزد کشورهای توسعه‌‏یافته اشاره کرد و گفت: بسیاری از کشورهای در حال توسعه، شناخته شده است؛ به‌‏گونه‌‏ای‌‏که بسیاری از کشور‌ها برای ایجاد تحول در توسعه اقتصادی به‌‏عنوان پیش‏‌زمینه و اولین گام، اقدام به اصلاح نظام آموزش فنی و حرفه‌‏ای خود و سرمایه‌‏گذاری در آن می‌‏‌نمایند.

نعمتی ادامه داد: در همین راستا سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس علیه السلام استان اردبیل به منظور تقویت بنیه علمی و مهارتی و توانمد سازی هدفمند شبکه علمی بسیجیان با مراکز فنی و حرفه ای تفاهم نامه ای امضا کرده است که طبق این تفاهم نامه بسجیجیان می توانند از امکانات آموزشی، آزمایشگاهی و نیز از تجهیزات آنها استفاده کنند.

وی ضمن گرامیداشت روز کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای و هفته مهارت، افزود: امید است متولیان بخش آموزش فنی و حرفه‌‌ای، علاوه بر توجه به تربیت دانش آموختگان برای ورود به دنیای واقعی کار و انتخاب شغل؛ قدمی را فرا‌تر گذاشته،  همراه با آموزش عمومی، به کمک دیگر نهادهای متولی، به خوبی در پرورش استعداد، شخصیت و منش افراد بکوشند و توانایی درک، داوری، اظهار وجود و سازگاری با محیط‌‌های گوناگون را در نوجوانان و جوانان عزیز، تقویت کنند.

انتهای پیام/

 

 

زمان انتشار: سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۷:۰۱

شناسه خبر: 89582

مطالب مرتبط :
ضایعات

به سرپرستی محقق ایرانی تحقق یافت؛

ساخت جاده های پایدار با لاستیک های کهنه و ضایعات ساختمانی

محققان دانشگاه RMIT به سرپرستی محقق ایرانی توانستند از ترکیبی از لاستیک های کهنه و ضایعات ساختمانی به عنوان یک ماده پایدار برای ساخت جاده در یک راه حل صفر زباله برای تقویت بازیافت و پشتیبانی از اقتصاد مدور استفاده کنند.

زخم

توسط محقق ایرانی کشف شد؛

کشف ارتباط سلول ها با پروتئین ها برای بهبود زخم ها

محققان دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس به سرپرستی محقق ایرانی خود برای اولین بار چگونگی شروع روند برقراری ارتباط سلول ها با پروتئین ها را تعیین کرده اند که ممکن است بینش جدیدی در زمینه بهبود زخم، فیبروز و متاستاز سرطان ایجاد کند.

بنیه علمی

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل مطرح کرد؛

تقویت بنیه علمی کشور و تحقق جهش تولید بهترین راه مقابله با تهدیدات دشمن

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: تقویت بنیه علمی کشور و تحقق جهش تولید بهترین راه مقابله با تهدیدات دشمن در شرایط کنونی است.

آسفالت

با همکاری محقق ایرانی تحقق یافت؛

ضد آفتاب برای آسفالت/ دانشمندان از نانوذرات در برابر پیری سطح جاده استفاده می کنند

دانشمندان انستیتوی مهندسی راه در دانشگاه فنی برونشوویگ با همکاری محقق ایرانی روشی برای بهبود مقاومت قیر در برابر اشعه فرابنفش یافته‌اند.

انعقاد تفاهم نامه «توسعه سکوی تجارت الکترونیک  شرکت ملی پست (ستاپ)» / زیرساختها و برنامه های تحقق این تفاهم نامه کدامند

بین دانشگاه فنی و حرفه ای و اداره کل پست استان اصفهان؛

انعقاد تفاهم نامه به منظور «توسعه سکوی تجارت الکترونیک شرکت ملی پست (ستاپ)» / زیرساختها و برنامه های تحقق این تفاهم نامه کدامند

به منظور توسعه سکوی تجارت الکترونیک شرکت ملی پست (ستاپ) تفاهم نامه ای بین دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان و اداره کل پست استان اصفهان منعقد شد، این تفاهم نامه با توجه به زیر ساختهای دانشگاه فنی و حرفه ای و اداره کل پست استان برنامه ریزی و با حمایت امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان منعقد شد.

تفاهم نامه

به مناسبت هفته ملی مهارت و روز آموزش فنی‌وحرفه‌ای؛

انعقاد تفاهم نامه همکاری میان اداره آموزش فنی‌وحرفه‌ای و معاونت علمی، پژوهشی وفناوری سپاه قیروکارزین

تفاهم نامه همکاری میان اداره آموزش فنی و حرفه ای و معاونت علمی ، پژوهشی و فناوری سپاه ناحیه شهرستان قیروکارزین منعقد شد .

کتابخانه ها

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای چهارمحال و بختیاری خبر داد

اعلام آمادگی فنی و حرفه‌ای استان برای تعامل با کتابخانه های عمومی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای چهارمحال و بختیاری ضمن بیان نقش و اهمیت ترویج فرهنگ کتابخوانی گفت: آماده تعامل همه جانبه با کتابخانه های عمومی هستیم.

۱

افزایش ۱۴ رشته جدید مهارتی در سطح هنرستان های سطح استان ؛

آموزش های مهارتی راهکاری مناسب و موثر در راستای ایجاد اشتغال مولد و پایدار

پیش از ظهر امروز سید جمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان با رشید قربانی مدیرکل آموزش و پرورش این استان دیدار و در خصوص بررسی راهکارهای اجرایی گسترش سطح تعاملات و همکاری ها میان دو دستگاه گفتگو کردند .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب