حمایت از ایده ها و طرح های فناورانه در بخش گیاهان دارویی

در جلسه سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام و مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشگاه علوم پزشکی دو طرف ، بر توسعه و تجاری سازی محصولات ارزشمندگیاهان دارویی به عنوان ذخایر ملی تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام ، جلسه ای تعامل و هم اندیشی سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام و مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشگاه علوم پزشکی در سالن اجلاس دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد .

در این جلسه دو طرف ضمن تاکید بر تعامل ، همفکری و استفاده حداکثری از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود ، بر توسعه و تجاری سازی محصولات ارزشمندگیاهان دارویی به عنوان ذخایر ملی اتفاق نظر داشتند.

با سیاستگذاری صحیح و اصولی ، تسهیل گر مسیر توسعه و تجاری سازی گیاهان دارویی باشیم

محمود علی پور ، مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام در این جلسه ، بر توسعه و همکاری بسیج و دانشگاه در راستای ارتقاء سطح دانش محققان حوزه گیاهان دارویی تاکید کرد و ابراز داشت : استان ایلام منبع سرشاری از تنوع گیاهان دارویی است که با سیاستگذاری صحیح و اصولی ، ضمن صیانت از این ظرفیت مهم ملی ، می توانیم نظاره گر تسهیل در مسیر توسعه و تجاری سازی این محصولات باشیم.

وی ، حمایت از ایده ها و طرح های فناورانه در بخش توسعه گیاهان دارویی  را از جمله اهداف کارگروههای تخصصی خانه نخبگان بسیج استان برشمرد و تصریح کرد : در تلاش هستیم تا با فراهم آوردن زمینه ی کارآفرینی گیاهان دارویی و اقتصاد مبتنی بر گیاهان دارویی ، ضمن تحول در تولید گیاهان دارویی در کشور ، بستر سازی لازم جهت تجاری سازی دستاوردهای تحقیقات این حوزه با همیاری مسئولان فراهم شود .

مشارکت بسیج و دانشگاه علوم پزشکی در هم افزایی و رفع نیازهای آزمایشگاهی و تحقیقاتی

دکتر ناصر عباسی ، رئیس مرکز حمایت از تحقیقات کاربردی دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز در این جلسه ، با تاکید بر مشارکت حداکثری بسیج و دانشگاه علوم پزشکی در هم افزایی و مشارکت در رفع نیازهای آزمایشگاهی و تحقیقاتی حوزه گیاهان دارویی استان بیان کرد : این مرکز با داشتن منابع و امکانات تخصصی ، آماده حمایت از طرح های نخبگان در زمینه گیاهان دارویی بوده و توسعه و تجاری سازی این محصولات را از اهداف اصلی و اولویت دار خود می داند .

وی عنوان کرد : مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام یک مرکز بین المللی و جزء مراکز نمونه ملی است که خوشبختانه از زمان آغاز تاسیس تا کنون با ارائه خدمات فنی ، آزمایشگاهی ، مشاوره تخصصی و حمایت مالی و معنوی توانسته است در امر توسعه و تجاری سازی گیاهان دارویی نقشی موثر ایفا نماید.

انتهای پیام /

خبرنگار : فرشته نیازی

 

زمان انتشار: سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۷:۰۴

شناسه خبر: 89598

مطالب مرتبط :
ی

پیام مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان ایلام بمناسبت روز خبرنگار

رسالت خبرنگاران، جهاد با قلم را معنا بخشیده است

مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام ، با صدور پیامی فرا رسیدن روز خبرنگار را به فعالان عرصه رسانه و خبرنگاران تبریک گفت .

۲۰۰ مورد از ۶۰۰ مورد صنایع دستی ثبت شده در جهان مختص اصفهان است/ رونمایی از تمبر اختصاصي

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان گفت؛

۲۰۰ مورد از ۶۰۰ مورد صنایع دستی ثبت شده در جهان مختص اصفهان است/ رونمایی از تمبر اختصاصي "اصفهان پایتخت مهارت ايران"

آرش اخوان طبسي مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان در پنحمين روز از هفته ملي مهارت و در مراسم رونمایی از تمبر اختصاصي "اصفهان پایتخت مهارت ايران" ضمن اشاره به ظرفیتها و اقدامات این اداره کل در خصوص مهارت آموزی، گفت: ۲۰۰ مورد از ۶۰۰ مورد صنایع دستی ثبت شده در جهان مختص اصفهان است.

لل

بهره مندی نخبگان بسیجی از کسر خدمت سربازی

مسئول سازمان بسیج علمی ،پژوهشی و فناوری استان ایلام خبر داد : در راستای اجرایی شدن طرح کسر خدمت سربازی ، شرایطی از جمله عدم مشمول بودن ارائه دهنده طرح و ارسال پروژه های دفاعی ، امنیتی ، اقتصاد مقاومتی ، محرومیت زدایی و حل مشکلات فناوری حوزه بسیج و سپاه در نظر گرفته شده است.

گیاه دارویی

کارشناس گیاهان دارویی؛

۱۶۰۰ هکتار از مزارع چهارمحال و بختیاری گیاه دارویی کشت می شود

اعظم شیخ سامانی، کارشناس گیاهان دارویی گفت : چهارمحال و بختیاری دارای ۱۶۰۰ هکتار سطح زیر کشت گیاهان دارویی است که از این میزان ۶۰۰ هکتار آن کاشت گل محمدی و هزار هکتار دیگر آن مابقی گیاهان دارویی کشت می‌شود.

ی

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی ایلام در نشست هم اندیشی با مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی

رسالت مرکز رشد و فناوری بسیج ، حراست و صیانت از نخبگان است

مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام اظهار کرد : امکانات مرکز رشد و فناوری بسیج استان توانسته است در بخش های الکترونیک و مکانیک و برق پاسخگوی نیاز مخاطبان باشد ، اما راستای رفع نیازمندی تمامی پژوهشگران ، مبتکران و محققان ، نیازمند حمایت جمعی سایر مراکز رشد و فناوری استان هستیم.

G

امضای تفاهم نامه همکاری سازمان بسیج علمی و پژوهشی ایلام و دانشگاه علوم پزشکی استان

تفاهم نامه همکاری سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان ایلام و دانشگاه علوم پزشکی استان با حضور فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان و ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام امضاء شد .

رونمایی از محصولات فناورانه

رونمایی از طرح های فناورانه سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری آذربایجان شرقی

با حضور سردار خرم فرمانده سپاه عاشورا از طرح های فناورانه سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری آذربایجان شرقی رونمایی شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب