حمایت از ایده ها و طرح های فناورانه در بخش گیاهان دارویی

در جلسه سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام و مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشگاه علوم پزشکی دو طرف ، بر توسعه و تجاری سازی محصولات ارزشمندگیاهان دارویی به عنوان ذخایر ملی تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام ، جلسه ای تعامل و هم اندیشی سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام و مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشگاه علوم پزشکی در سالن اجلاس دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد .

در این جلسه دو طرف ضمن تاکید بر تعامل ، همفکری و استفاده حداکثری از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود ، بر توسعه و تجاری سازی محصولات ارزشمندگیاهان دارویی به عنوان ذخایر ملی اتفاق نظر داشتند.

با سیاستگذاری صحیح و اصولی ، تسهیل گر مسیر توسعه و تجاری سازی گیاهان دارویی باشیم

محمود علی پور ، مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام در این جلسه ، بر توسعه و همکاری بسیج و دانشگاه در راستای ارتقاء سطح دانش محققان حوزه گیاهان دارویی تاکید کرد و ابراز داشت : استان ایلام منبع سرشاری از تنوع گیاهان دارویی است که با سیاستگذاری صحیح و اصولی ، ضمن صیانت از این ظرفیت مهم ملی ، می توانیم نظاره گر تسهیل در مسیر توسعه و تجاری سازی این محصولات باشیم.

وی ، حمایت از ایده ها و طرح های فناورانه در بخش توسعه گیاهان دارویی  را از جمله اهداف کارگروههای تخصصی خانه نخبگان بسیج استان برشمرد و تصریح کرد : در تلاش هستیم تا با فراهم آوردن زمینه ی کارآفرینی گیاهان دارویی و اقتصاد مبتنی بر گیاهان دارویی ، ضمن تحول در تولید گیاهان دارویی در کشور ، بستر سازی لازم جهت تجاری سازی دستاوردهای تحقیقات این حوزه با همیاری مسئولان فراهم شود .

مشارکت بسیج و دانشگاه علوم پزشکی در هم افزایی و رفع نیازهای آزمایشگاهی و تحقیقاتی

دکتر ناصر عباسی ، رئیس مرکز حمایت از تحقیقات کاربردی دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز در این جلسه ، با تاکید بر مشارکت حداکثری بسیج و دانشگاه علوم پزشکی در هم افزایی و مشارکت در رفع نیازهای آزمایشگاهی و تحقیقاتی حوزه گیاهان دارویی استان بیان کرد : این مرکز با داشتن منابع و امکانات تخصصی ، آماده حمایت از طرح های نخبگان در زمینه گیاهان دارویی بوده و توسعه و تجاری سازی این محصولات را از اهداف اصلی و اولویت دار خود می داند .

وی عنوان کرد : مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام یک مرکز بین المللی و جزء مراکز نمونه ملی است که خوشبختانه از زمان آغاز تاسیس تا کنون با ارائه خدمات فنی ، آزمایشگاهی ، مشاوره تخصصی و حمایت مالی و معنوی توانسته است در امر توسعه و تجاری سازی گیاهان دارویی نقشی موثر ایفا نماید.

انتهای پیام /

خبرنگار : فرشته نیازی

 

زمان انتشار: سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۷:۰۴

شناسه خبر: 89598

مطالب مرتبط :
فناورانه

در راستای پیوند علم و صنعت :

معرفی طرح های فناورانه مخترعین به واحدهای صنعتی جهت سرمایه گذاری

بسیج علمی استان تهران با تکیه بر دانش نخبگان، طی توافقی با سازمان بسیج مهندسین صنعت طرح های فناورانه مخترعین خود را جهت سرمایه گذاری در بازار صنعت ارائه میدهد

ا

مراسم رونمایی از اختراعات بسیجیان ایلامی در عرصه مبارزه با کرونا به روایت تصویر

از اختراعات بسیجیان استان ایلام در عرصه مبارزه با کرونا رونمایی شد

ی

پیام مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان ایلام بمناسبت روز خبرنگار

رسالت خبرنگاران، جهاد با قلم را معنا بخشیده است

مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام ، با صدور پیامی فرا رسیدن روز خبرنگار را به فعالان عرصه رسانه و خبرنگاران تبریک گفت .

۲۰۰ مورد از ۶۰۰ مورد صنایع دستی ثبت شده در جهان مختص اصفهان است/ رونمایی از تمبر اختصاصي

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان گفت؛

۲۰۰ مورد از ۶۰۰ مورد صنایع دستی ثبت شده در جهان مختص اصفهان است/ رونمایی از تمبر اختصاصي "اصفهان پایتخت مهارت ايران"

آرش اخوان طبسي مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان در پنحمين روز از هفته ملي مهارت و در مراسم رونمایی از تمبر اختصاصي "اصفهان پایتخت مهارت ايران" ضمن اشاره به ظرفیتها و اقدامات این اداره کل در خصوص مهارت آموزی، گفت: ۲۰۰ مورد از ۶۰۰ مورد صنایع دستی ثبت شده در جهان مختص اصفهان است.

لل

بهره مندی نخبگان بسیجی از کسر خدمت سربازی

مسئول سازمان بسیج علمی ،پژوهشی و فناوری استان ایلام خبر داد : در راستای اجرایی شدن طرح کسر خدمت سربازی ، شرایطی از جمله عدم مشمول بودن ارائه دهنده طرح و ارسال پروژه های دفاعی ، امنیتی ، اقتصاد مقاومتی ، محرومیت زدایی و حل مشکلات فناوری حوزه بسیج و سپاه در نظر گرفته شده است.

گیاه دارویی

کارشناس گیاهان دارویی؛

۱۶۰۰ هکتار از مزارع چهارمحال و بختیاری گیاه دارویی کشت می شود

اعظم شیخ سامانی، کارشناس گیاهان دارویی گفت : چهارمحال و بختیاری دارای ۱۶۰۰ هکتار سطح زیر کشت گیاهان دارویی است که از این میزان ۶۰۰ هکتار آن کاشت گل محمدی و هزار هکتار دیگر آن مابقی گیاهان دارویی کشت می‌شود.

ی

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی ایلام در نشست هم اندیشی با مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی

رسالت مرکز رشد و فناوری بسیج ، حراست و صیانت از نخبگان است

مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام اظهار کرد : امکانات مرکز رشد و فناوری بسیج استان توانسته است در بخش های الکترونیک و مکانیک و برق پاسخگوی نیاز مخاطبان باشد ، اما راستای رفع نیازمندی تمامی پژوهشگران ، مبتکران و محققان ، نیازمند حمایت جمعی سایر مراکز رشد و فناوری استان هستیم.

G

امضای تفاهم نامه همکاری سازمان بسیج علمی و پژوهشی ایلام و دانشگاه علوم پزشکی استان

تفاهم نامه همکاری سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان ایلام و دانشگاه علوم پزشکی استان با حضور فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان و ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام امضاء شد .

رونمایی از محصولات فناورانه

رونمایی از طرح های فناورانه سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری آذربایجان شرقی

با حضور سردار خرم فرمانده سپاه عاشورا از طرح های فناورانه سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری آذربایجان شرقی رونمایی شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب