آفت حيات وحش ،شكار غير مجاز

شكارچيان غير مجاز آفت حيات وحش كه زيست بوم را با خطر جدي روبرو ساخته و لطمه هاي جبران ناپذيري بر پيكره طبيعت وارد كرده اند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مرکزی ، رستم خانی سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زرندیه گفت : كاهش گونه هاي جانوري در دهه هاي اخير واقعيتي تلخ بوده كه طبيعت بدان دچار شده است .

رستم خاني ادامه داد: شكار كردن از جمله گران ترين تفريحات بشر، طرفداران زيادي دارد و افراد بدون علم و توجه به انقراض گونه هاي نادر و در معرض خطر به آن مي پردازند.

وي اظهار كرد :با نظارت كافي و اجراي مقررات لازم در صدور مجوز مي توان از رشد شكارچيان غيرقانوني كاست و سبب شد تا شكارچيان با نظارت قانون و در محل هايي كه به عنوان منطقه آزاد شكار تعريف شده است به شكار بپردازند.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زرندیه عنوان كرد:در ماده ۶۸۰ قانون مجازات اسلامی آمده است هر کس بر خلاف مقررات و بدون مجوز قانونی اقدام به شکار یا صید حیوانات و جانوران وحشی حفاظت شده نماید، به حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی از یک و نیم میلیون ریال تا هجده میلیون ریال محکوم خواهد شد.

رستم خاني با اشاره به این‌که شکار، خرید و فروش، حمل و نگهداری انواع گونه جانوری بدون اخذ مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست ممنوع است، گفت: با استناد به ماده ۱۵ قانون شکار و صید به جرم شکار جانوران وحشی به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

وي در پايان درخواست كرد: از کلیه شهروندان و دوستداران محیط زیست در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی مراتب را به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان و یا سامانه ۱۵۴۰ سازمان حفاظت محیط زیست اطلاع دهند.

اتمام خبر/ج

 

زمان انتشار: دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۶:۰۲

شناسه خبر: 89606

مطالب مرتبط :
ماهي زينتي

۶برابر شدن صادرات ماهيان زينتي از استان مركزي

مدير كل دامپزشكي استان مركزي گفت:امسال ۱۴۴هزار و ۲۸۰قطعه ماهي زينتي از استان مركزي به خارج از كشور صادر شده كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزايش ۶برابري داشته است.

سنگ تراورتن

سنگ تراورتن استان مرکزی یک برند شناخته شده در جهان

ظرفيت مطلوب محلات در توليد سنگ هاي تراورتن توانسته ايران را در رتبه نهم توليد سنگ تزئيني در بين ۱۸كشور توليد كنند سنگ تراورتن قرار دهد و ۴ميليون دلاردر ۹ماه پارسال ارز آوري داشته است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب