مدیر عامل شرکت بهیار صنعت سپاهان گفت:

صنعت نیازهای روزمره دارد که باید سریعا برطرف شود/ شرکتهای دانش بنیان حلقه واسط اند

فرید نجات بخش در مراسم امضای تفاهم نامه راه اندازی «کارگاههای جوار خوابگاهی فرامد» بین دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان با شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان، گفت: صنعت نیازهای روزمره دارد که باید سریعا برطرف شود و شرکتهای دانش بنیان حلقه واسط دانشگاه و صنعت هستند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، فرید نجات بخش در مراسم امضای تفاهم نامه راه اندازی «کارگاههای جوار خوابگاهی فرامد» بین دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان با شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان فعال و سرآمد در حوزه تولید و فناوری تجهیزات پزشکی، گفت: صنعت نیازهای روزمره دارد که باید سریعا برطرف شود و شرکتهای دانش بنیان حلقه واسط دانشگاه و صنعت هستند.

وی با بیان این که امیدواریم امضای این تفاهم نامه آغازی باشد برای پیدا کردن حلقه گم شده ای که همیشه بین دانشگاه و صنعت ما بوده است، ادامه داد: بالای یک صد سال است که صنعت و خط تولید وارد کردیم و تقریبا یک صد سال است که دانشگاه داریم و همیشه می خواستیم خط تولید که وارد می شود بعدی را خودمان بسازیم این فناوری را مسلط شویم و اما بخاطر شکاف بین صنعت و دانشگاه این اتفاق نیفتاده است.

مدیر عامل شرکت بهیار صنعت سپاهان با اشاره به این که دانشگاه براساس دغدغه هایی بنا شده و معمولا دانشگاه های ما دانشگاه آموزش محور و پژوهش محور هستند، گفت: صنعت نیازهای روزمره دارد که باید سریعا برطرف شود و حلقه واسطی که می تواند بین دانشگاه و صنعت قرار بگیرد شرکتهای فناور و دانش بنیان است این شرکتها از یک طرف عقبه دانشگاهی دارند و معمولا اساتید دانشگاه در آن حضور دارند از طرف دیگر زبان صنعت و تجارت را هم متوجه هستند و قادرند برای تعهدات خود تضمین بدهند.

نجات بخش با بیان این که فعالیت شرکتهای دانش بنیان فراتر از یک کار صرفا تحقیقی و پژوهشی است و قطعا باید خروجی محصول باشد که دوام داشته باشند، بیان کرد: بنابراین این ارتباط می تواند پیدا شدن حلقه گم شده باشد که نیازهایی از صنعت و جامعه بواسطه شرکتهای دانش بنیان  گرفته شود و این نیازها منتقل شود و رنگ و بوی علمی بخود بگیرد و منجر به فتح قله های فناوریهایی شود که در کشور لازم داریم.

وی ادامه داد: این پتانسیل وجود دارد استادان، فارغ التحصیلان و جوانان  توانمندی داریم هر چه سریعتر  باید در این مسیر پیشرفت کنیم همانطور که رتبه علمی خودمان را ارتقا دادیم رتبه فناوری و صنعتی کشورمان را ارتقا دهیم، بیش از ده درصد منابع دنیا و متنوع ترین منابع دنیا در کشور ما وجود دارد و  جمعیت جوانان بسیار خوبی هم داریم، در اغلب پروژه ها در شرکتهای بزرگ دنیا بچه های ایرانی حضور دارند که به دلیل این که نتوانستیم کاری برای آنها انجام دهیم مهاجرت کردند.

مدیر عامل شرکت بهیار صنعت سپاهان اظهار کرد: مسئله ای که الان وجود دارد این است که جوانی که می خواهد وارد بازار کار شود یک دفعه از یک دانشگاه و از یک شرایطی که همه مراقب این فرد بوده و همه شرایط را برایش فراهم کرده اند وارد یک محیط متفاوت با یک عقبه تحصیلی می شود که انطباق با آن محیط زمانی را می گیرد و باعث فرسودگی زمانی و هزینه ای هم برای فارغ التحصیل و هم برای شرکتهایی می شود که سرمایه گذاری کرده اند.

وی با اشاره به این تفاهم نامه ادامه داد:  این زودتر شروع کردن همکاری باعث می شود  دانشجو در حین تحصیل شناختی هم از آینده کاری خود داشته باشد و مسیری درست را انتخاب کند نهایت این ظرفیت پیش برنده همه فعالیتها است، چون تا یک زمانی می توانیم همه چیز را براساس محاسبات و سیگنالهایی که خودمان می بینیم بگیریم و از یک جایی به بعد تجربه و تقویت ضمیر ناخودآگاه است که باید مستولی شود بر سیگنالها و محاسبات ظاهری بطوری که فرد بدون محاسبات می تواند تصمیم بگیرد و هر چقدر فرد زودتر کار کردن را شروع کند سریعتر می تواند تصمیمات درستی بگیرد. بر پایه تجربه این نوع کارکردن ضمیر ناخودآگاه دانشجو فعال شود و وقتی وارد بازار کار شد حداقل چهار سال برای حل مسئله کار کرده است.

نجات بخش خاطرنشان کرد:  نخبه کسی است که بتواند مسائل روزانه خود  را حل کند نخبه باید هر روز با مسائل درگیر شود و در این صورت این فرد می تواند در آینده قله های علمی و فناوری و اقتصادی را فتح کند.  

انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۵:۰۰

شناسه خبر: 89671

مطالب مرتبط :
 كودكان زیر ۵ سال سطح بالاتری از کرونا ویروس را حمل می كنند

محققان بیمارستان کودکان لوری شیکاگو؛

كودكان زیر ۵ سال سطح بالاتری از کرونا ویروس را حمل می كنند

محققان بر طبق یک مطالعه در بیمارستان کودکان لوری شیکاگو گزارش کردند، کودکان زیر پنج سال بین «۱۰ تا ۱۰۰» برابر بیشتر میزان ماده ژنتیکی کروناویروس در بینی خود نسبت به کودکان بزرگتر و بزرگسالان دارند.

معاون دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان خبرداد؛

معاون دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان خبرداد؛

فعالیت ۵ آموزشکده فنی و حرفه ای در تولید«پوشاک، ماسک و گان بیمارستانی

معاون دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان در مراسم امضای تفاهم نامه راه اندازی «کارگاههای جوار خوابگاهی فرامد» بین دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان با شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان، خبر داد: ۵ آموزشکده فنی و حرفه ای استان اصفهان در تولید«پوشاک، ماسک و گان بیمارستانی» فعالیت دارند و با امضای این تفاهم نامه بخشی از سفارشات شرکت بهیار صنعت در زمینه های مختلف به این دانشگاه سپرده می شود.

تفاهم نامه «راه اندازی کارگاههای جوار خوابگاهی فرامد» بین دانشگاه فنی و حرفه استان اصفهان و شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان

تفاهم نامه «راه اندازی کارگاههای جوار خوابگاهی فرامد» بین دانشگاه فنی و حرفه استان اصفهان و شرکت بهیار صنعت سپاهان

در راستای طرح مصوب هیات امنای دانشگاه فنی و حرفه ای بعنوان «سفیران جوان اقتصاد مقاومتی» تفاهم نامه راه اندازی کارگاههای جوار خوابگاهی فرامد بین دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان با شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان فعال و سرآمد در حوزه تولید و فناوری تجهیزات پزشکی امضا شد.

عزیزی

ابراهیم عزیزی در جمع صنعتگران مطرح کرد:

مناطق ویژه اقتصادی در تراز اهداف اولیه نیست

نماینده شیراز و زرقان در مجلس در جمع صنعتگران گفت: مجلس یازدهم برای حل مشکل واحدهای صنعتی با انگیزه و اراده هست.

ی

مديركل دامپزشكي استان یزد خبر داد

نظارت ۲۷ اکیپ بر ذبح بهداشتی دام در عید قربان

مديركل دامپزشكي استان یزد از نظارت ۲۷ اکیپ بر ذبح بهداشتی دام در عید قربان در این استان خبر داد.

۲۰۰ مورد از ۶۰۰ مورد صنایع دستی ثبت شده در جهان مختص اصفهان است/ رونمایی از تمبر اختصاصي

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان گفت؛

۲۰۰ مورد از ۶۰۰ مورد صنایع دستی ثبت شده در جهان مختص اصفهان است/ رونمایی از تمبر اختصاصي "اصفهان پایتخت مهارت ايران"

آرش اخوان طبسي مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان در پنحمين روز از هفته ملي مهارت و در مراسم رونمایی از تمبر اختصاصي "اصفهان پایتخت مهارت ايران" ضمن اشاره به ظرفیتها و اقدامات این اداره کل در خصوص مهارت آموزی، گفت: ۲۰۰ مورد از ۶۰۰ مورد صنایع دستی ثبت شده در جهان مختص اصفهان است.

انعقاد تفاهم نامه «توسعه سکوی تجارت الکترونیک  شرکت ملی پست (ستاپ)» / زیرساختها و برنامه های تحقق این تفاهم نامه کدامند

بین دانشگاه فنی و حرفه ای و اداره کل پست استان اصفهان؛

انعقاد تفاهم نامه به منظور «توسعه سکوی تجارت الکترونیک شرکت ملی پست (ستاپ)» / زیرساختها و برنامه های تحقق این تفاهم نامه کدامند

به منظور توسعه سکوی تجارت الکترونیک شرکت ملی پست (ستاپ) تفاهم نامه ای بین دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان و اداره کل پست استان اصفهان منعقد شد، این تفاهم نامه با توجه به زیر ساختهای دانشگاه فنی و حرفه ای و اداره کل پست استان برنامه ریزی و با حمایت امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان منعقد شد.

۲

مشارکت اساتید دانشگاه در فعالیت های فرهنگی ضروری است

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای اظهار کرد: مشارکت اساتید در نظام ارزشی و فرهنگی دانشگاه و تربیت دانشجویان مسئولیت پذیر، خلاق، متعهد، نوآور و کارآفرین جدی و ضروری است.

توسط دانشجویان دانشگاه فنی شهید مهاجر اصفهان؛

توسط دانشجویان دانشگاه فنی شهید مهاجر اصفهان؛

دستگاه ضدعفونی کننده اتوماتیک سطوح عابربانکها و نازلهای پمپ بنزین طراحی و تولید شد

یک تیم سه نفره از دانشجویان مرکز رشد دانشگاه فنی شهید مهاجر اصفهان دستگاه اتوماتیک ضد عفونی کننده سطوح مخصوص عابربانکها و نازلهای پمپ بنزین را با دقت بسیار بالایی طراحی و نمونه اولیه آن را ساختند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب