آغاز رزمایش دفاع بیولوژیک در آستارا

فرمانده سپاه ناحیه آستارا از آغاز رزمایش دفاع بیولوژیک به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داد.

فرمانده سپاه ناحیه آستارا از آغاز رزمایش دفاع بیولوژیک به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا در شهرستان آستارا خبر داد.

بهزاد قنبری در حاشیه برگزاری رزمایش زیست محیطی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بسیجیان، پاسداران و گروه‌های جهادی از زمان  شیوع ویروس کرونا تا کنون در میدان مقابله با این ویروس منحوس حضور فعال دارند.

فرمانده سپاه ناحیه آستارا با بیان اینکه امروز بسیجی‌ها در خط مقدم مبارزه با کرونا ویروس در کنار مدافعان سلامت در بخش بهداشت و درمان هستند، عنوان داشت: سپاه ناحیه آستارا به منظور انجام اقدامات جدی‌تر در راستای مقابله با ویروس کرونا تعداد پزشکان و پرستاران حاضر در درمانگاه سیدالشهدا(ع)  را افزایش داده است.

وی تصریح کرد: خدمت رایگان به بیماران نیازمند، مشارکت در ضدعفونی معابر، تجهیز داروخانه ها، مراکز بهداشتی و درمانی و آزمایشگاه ها و توزیع ۱۲۰ هزار عدد ماسک بین شهروندان از جمله اقداماتی سپاه ناحیه آستارا در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا بوده است.

قنبری با تاکید بر لزوم توجه ویژه به پروتکل‌های بهداشتی افزود: با توجه روند افزایش مبتلایان به کرونا ویروس از هموطنان به ویژه شهروندان آستارایی انتظار داریم با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در راستای قطع زنجیره شیوع این بیماری منحوس سهیم باشند.

فرمانده سپاه ناحیه آستارا از آغاز رزمایش دفاع بیولوژیک به منظور مقابله با کرونا ویروس خبر داد و افزود: این رزمایش که از هفتم تا نهم مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه  گردان امام حسین (ع) سپاه با ۳۰ دستگاه خودرو در رزمایش مذکور مشارکت می کند،خاطرنشان کرد: جهادگران و بسیجیان با پنج هزار لیتر ماده ضدعفونی کننده آب ژاول همه معابر، خیابان ها، مراکز درمانی، پارک ها، بازار و تعدادی از اداره ها را ضدعفونی می کنند.

زمان انتشار: شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳:۴۸

شناسه خبر: 89716

مطالب مرتبط :
ویروس کرونا

محقق کمبریج از تنها راه مقابله با «موج دوم کرونا در جهان» می‌گوید

استفاده از ماسک (شامل انواع ماسک ساده یا ماسک جراحی) یکی از اقدامات پیشگیرانه‌ای است که می‌تواند شیوع برخی بیماری‌های ویروسی تنفسی از جمله کووید-۱۹ را محدود نماید. اکنون محققان کمبریج به این نتیجه رسیده‌اند که استفاده از ماسک می‌تواند راه‌حلی برای کنترل موج دوم شیوع کرونا تا زمان توسعه واکسن یا دارو باشد.

شیوع کرونا، فرصتی  برای ارائه راهکارهای نوین آموزشی شد

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛

شیوع کرونا، فرصتی برای ارائه راهکارهای نوین آموزشی شد

دکتر شهناز پولادی، رییس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اگرچه شیوع کرونا در کشورمان مشکلات و سختی‌هایی را بر سر راه نظام آموزشی قرار داده‌است، اما فرصتی ایجاد کرده تا راهکارهای نوین آموزشی در بوته آزمایش قرار گیرد.

 كودكان زیر ۵ سال سطح بالاتری از کرونا ویروس را حمل می كنند

محققان بیمارستان کودکان لوری شیکاگو؛

كودكان زیر ۵ سال سطح بالاتری از کرونا ویروس را حمل می كنند

محققان بر طبق یک مطالعه در بیمارستان کودکان لوری شیکاگو گزارش کردند، کودکان زیر پنج سال بین «۱۰ تا ۱۰۰» برابر بیشتر میزان ماده ژنتیکی کروناویروس در بینی خود نسبت به کودکان بزرگتر و بزرگسالان دارند.

۲۹۲ اسلامشهری در اور کرونا فوت شدند

۲۹۲ شهروند اسلامشهری بر اثر کرونا فوت شدند

به نقل از فرماندار شهرستان اسلامشهر از ابتدای ویروس کرونا تا به امروز ۲۹۲ نفر در این شهرستان فوت شدند

خبرگزاری علم و فناوری

دکتر کاسیان زاده :

دو ونتیلاتور EDP اهدایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در بخش ICU نصب و راه اندازی شد

مدیر شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر گفت:دو ونتیلاتور EDP اهدایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در بخش ICU نصب و راه اندازی شد.

رزمایش کمک مومنانه

به منظور دستگیری از خانواده های نیازمند

رزمایش کمک مومنانه در مسجدسلیمان برگزار شد/طبخ و توزیع ۱۸ هزار پرس غذا

به منظور دستگیری از خانواده های نیازمند رزمایش کمک مومنانه با حضور نیروهای مردمی و بسیج در مسجدسلیمان برگزار شد.

پورشمسی

فرمانده سپاه الغدیر یزد خبر داد

احداث چهار نقاهتگاه ویژه بیماران مبتلا به کرونا توسط سپاه الغدیر یزد/برگزاری رزمایش دفاع بیولوژیک

فرمانده سپاه الغدیر یزد اعلام کرد: تا کنون دو نقاهتگاه بیماران کرونایی در یزد و یک مورد در شهر میبد و مورد دیگری نیز در شهر اردکان توسط سپاه الغدیر یزد احداث شده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
سرباز
۰ مخالف          ۰ موافق
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۶:۵۶

غالب انتشار ویروس کرونا از مراکز نظامی خصوصا استان های مرزی که تجمع افرادی که از سراسر کشور هستن وجود دارد می باشد پرتکل بهداشتی خصوصا فاصله گذاری رعایت نمی شود مراسمات وتجمعات مختلف در محیط های بسته وبا تراکم بالای افراد انجام می شود. عدم تایید وپذیرش نتایج آزمایش کرونا در آزمایشگاه‌های خارج از مراکز درمانی ن م از سوی مسئولان بهداشتی یگانها به دلایل مختلف و... کافیه از طریق جمع آوری اطلاعات بیمه درمانی به صحت موضوع و برد.لذا بایستی اقدام عاجل انجام وفرماندهان توجیه شوند.وبه خاطر جامعه دست از غرور کاذب بردارند.

اشتراک گذاری مطالب