خبرگزاری علم و فناوری

علم و فناوری گزارش می دهد؛

بانی تحقیق و توسعه فناوریهای اخیر حوزه اشتغال کشور، کیست؟

در یکی دوساله اخیر در جریان راه اندازی سامانه های الکترونیکی متعددی قرار گرفتیم که محورآنها خدمات مربوط به اشتغال به تصدیگری دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی های کشور بود. برآن شدیم تا برای آشنایی با مجریان این خدمات، تحقیقی انجام دهیم. در جریان این تحقیق با شرکت پژوهشی و انفورماتیکی پاکا آشنا شدیم و موفق شدیم با مدیرعامل و کارشناسان این شرکت گپ و گفتی داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، در یکی دوساله اخیر در جریان راه اندازی سامانه های الکترونیکی متعددی قرار گرفتیم که محورآنها خدمات مربوط به  اشتغال به تصدیگری دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی های کشور بود. برآن شدیم تا برای آشنایی با مجریان این خدمات، تحقیقی انجام دهیم. در جریان این تحقیق با شرکت پژوهشی و انفورماتیکی پاکا آشنا شدیم و موفق شدیم با مدیرعامل و کارشناسان این شرکت گپ و گفتی داشته باشیم. این گزارش حاصل از تحقیق و مصاحبه در این خصوص می باشد:

بدنبال پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و توافق کانون انجمنهای صنفی کاریابیهای سراسر کشور، محققان کشورمان به دنبال تلاش چندین ساله در حوزه اشتغال و بهره گیری از سرمایه گذاری سنگین بخش خصوصی، سامانه پیشرفته سابک را در سال 1393 طراحی و راه اندازی کرده اند. این سامانه با هدف تسهیل و یکپارچه کردن منابع و عملیات دفاتر کاریابی کشور مورد استفاده قرار گرفته است.

شرکت پژوهشی انفورماتیکی پاکا در پی ضرورت یافتن واگذاری خدمات غیرحاکمیتی بخش دولتی و واگذاری بخشی از عملیات بیمه بیکاری و نیز ساماندهی مدیریت اشتغال اتباع خارجی، زیرساخت های گسترده ای را طراحی و به خدمت گرفته است. عملکرد زیرسامانه بیمه بیکاری سابک، به سرعت مورد تایید و اقبال متولیان دولتی آن یعنی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و نیز سازمان تامین اجتماعی در 4 استان پایلوت قرار گرفته است. واحد تحقیق و توسعه شرکت پاکا در طول 4 سال کلیه تکنیک های بیمه بیکاری سراسر کشور و دانش فنی شفاهی آن را که بالغ بر پنجاه سال مورد استفاده قرار می گرفت مدون کرده و با ساختاری فناورانه، در اختیار بخش خصوصی و دولتی گذارده است.

 

حاصل تلاش پاکا در حوزه بیمه بیکاری از چند ناحیه حائز اهمیت می باشد، که به ترتیب، افزایش کیفیت عملیات، سرعت چشمگیر روند عملیات، اصلاح ساختارهای معیوب عملیات سنتی، توان راستی آزمایی و نهایتا ایجاد اشتغال مجدد متقاضیان و مقرری بگیران بیمه بیکاری می باشند.

در این سامانه، هدفگذاری اشتغال مجدد شاغلین بیکار شده، از دو طریق، مطمح نظر قرار گرفته است که همزمان قابل بکارگیری می باشد. از یک طرف بازآموزی و ارتقای سطوح مهارتی برنامه ریزی شده که در این راستا، سابک، ساز و کار بهره گیری از ظرفیت سازمان آموزش فنی و حرفه ای را درگیر نموده است و از طرف دیگر، معرفی بیکاران به مشاغل مرتبط با تخصص این افراد که از طریق همکاری کلیه دفاتر کاریابی کشور با استفاده از منابع یکپارچه تحقق می یابد.

در مدت کمتر از دو سال از اجرای طرح بیمه بیکاری، در هفت استان پایلوت کشور، دفاتر کاریابی این استانها موفق شدند تا با ایجاد اشتغال مجدد و یا کشف اشتغال پنهان، بالغ بر 23 درصد متقاضیان و مقرری بگیران بیمه بیکاری، ارقام هنگفتی از منابع صندوق بیمه بیکاری را به نفع بیکار شدگان قهری، حفظ و یا آزاد کنند.

پاکا همچنین طرح گسترده ای را در همکاری مستقیم با اداره کل اشتغال اتباع خارجه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، با هدف ساماندهی مدیریت اشتغال اتباع خارجی آغاز نموده بگونه ای که در فاز اول و در کمتر از سه ماه با استفاده از تنها هفتاد دفتر عامل (کاریابی) در سراسر کشور، سبب ساز صدور 30 هزار کارت اشتغال برای اتباع خارجی متقاضی، شده است.

واحد تحقیق و توسعه پاکا، با زیر نظر داشتن آخرین تکنیک های حوزه اشتغال در جهان و ارزیابی مستمر نیازهای بازار اشتغال کشور، طرحهای بسیاری را در این دوره به منصه اجرا رسانیده که از آن جمله می توان به تولید و راه اندازی اپلیکیشن های تلفن همراه سابک هم اشاره کرد که گستره عظیمی از جامعه مخاطب خدمات اشتغال را از خدمات و اطلاع رسانی های پیشرفته، بهره مند کرده است.

 افزودن ساختارهای آنلاین در مواجهه با محدودیت های قرنطینه ای ماههای اخیر نیز منجر به طراحی و راه اندازی سامانه مصاحبه آنلاین بین کارجویان و کارفرمایان شده است. 

عباس شمگانی در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری در خصوص شرکت پژوهشی و انفورماتیکی "پیمان اتحاد کاریابیهای آریایی" یا پاکا، اظهارکرد: نام شرکت بیانگر جهت گیری آن می باشد.

 

مدیر عامل شرکت پاکا بیان کرد: پاکا هم در ماهیت و هم در ظاهر، شرکتی است دانش بنیان که با هدف کاملا مشخص تأسیس شده است و در بیست سال گذشته تنها رسالت خود را اهتمام به تحقیق و پژوهش و طراحی ساختارهای نرم افزاری حوزه خدمات اشتغال ملی میداند.

وی در باره انگیزه و روند تاسیس شرکت گفت: فعالیت ما در قالب رسمی در سال 1394 ثبت گردید اما در حقیقت، تحقیقات و تلاش ما برای دستیابی به بهره وری ملی در حوزه خدمات مدیریت اشتغال از سال 1379 و بدنبال تأسیس اولین دفاتر کاریابی در کشور صورت گرفته است.

شمگانی افزود: ما از ابتدای سال 1379، هسته تحقیق و توسعه در حوزه اشتغال ملی را در دفتر مشاوره و کاریابی داخلی کار، مستقر در شهر اصفهان، تاسیس کردیم و به تدریج جریان تحقیقات خود را گسترش دادیم.

وی ادامه داد: تحقیقات ما در سالهای ابتدایی، تعریف، اصلاح و تدوین فرایند عملیاتی دفاتر کاریابی کشور بود که حاصل آن در یک مجلد موسوم به "راهبرد تعدیل منابع انسانی یا فناوری مشاوره شغلی و کاریابی" در سال 1386 منتشر شد که اولین و منحصر به فرد ترین، در نوع خود در ایران به شمار می رود.

این محقق یادآور شد: ما ضمن طراحی دستورالعمل ها و روشهای مدون، ابزار الکترونیکی جمع آوری و پردازش داده های سرمایه انسانی و پتانسیلهای اشتغال کشور را نیز فراهم کردیم و در اختیار همکاران بخش خصوصی و دولتی گذاردیم.

 

وی گفت: در طی سالیان بعدی، جریان تحقیق و توسعه در این شرکت سیر صعودی بخود گرفت به نحوی که علاوه بر حضور چشمگیر ما در مقالات حوزه اشتغال و کارآفرینی، موفق به چاپ و نشر کتب و رفرنس های ارزشمند دیگری شدیم که از آن جمله می توان به کتابی با عنوان "هنر مدیریت کلان اشتغال" اشاره کرد که بیانگر دیدگاههای مدرن و پیشرو این مجموعه در عرصه مدیریت کلان اشتغال کشور می باشد و همچنین تالیف دیگری موسوم به "توسن"، که مقدمه طرح ریزی شغلی جدید دفاتر کاریابی کشور می باشد و برای آموزش تکنیک سودآورسازی دفاتر کاریابی کشور از طریق حذف گلوگاههای آسیب زا، تألیف شده است.

 

شمگانی در خصوص سوالی در رابطه با خدمات کاریابی خارجی پاکا گفت: بدنبال انعقاد قرارداد اعزام نیروی کار ایرانی فی مابین کشور استرالیا و وزارت کار وقت در سال 1381، دامنه تحقیقات شرکت ما به خارج از مرزهای کشور کشانیده شد و در این راستا تحقیقات میدانی و تالیفاتی نیز در حوزه اشتغال در خارج از کشور داشته ایم که مهمترین آنها در کتاب هایی با عنوان " چشم و گوش مهاجر استرالیا"  و "مهاجرت هدف نیست"، چاپ و منتشر شد.

وی افزود: همنین شرکت پاکا در راستای اطلاع رسانی و فراخوان متقاضیان عزیمت شغلی به کشورهای آلمان و کرواسی، چند پروژه نرم افزاری را به سفارش دفتر هدایت نیروی کار و کاریابیهای وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی  تکمیل و راه اندازی نموده و در حال حاضر علاوه بر پشتیبانی آنها، سایت رسمی انجمن صنفی دفاتر کاریابی خارجی را نیز پشتیبانی میکند.

در باره حجم قابل توجه خدمات پاکا در حوزه تکمیل و توسعه طرحهای گسترش دفاتر کاریابی داخلی جویا شدیم، و شمگانی گفت: در سال 1388 بعد از حدود ده سال که از عمر دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی در کشور گذشت، ضرورت ایجاب کرد تا در احوالات دفاتر کاریابی، ارزیابی مجدد و آسیب شناسی دقیقی صورت گیرد که پاکا برای این مهم ماموریت یافت و با موفقیت این کار تحقیقاتی را به انجام رسانید و سپس حاصل پروژه عارضه یابی را علاوه بر ارائه به کانون انجمنهای صنفی دفاتر کاریابی کشور و مقام وزارت وقت کار و امور اجتماعی، آن را دستمایه و سرمشق آغاز اصلاحات ریشه ای دفاتر کاریابیها قرار داد.

وی ادامه داد: اینبار شرکت با استفاده از تجارب ملموس و دانش فنی، ایجاد فناوری بومی مشاوره شغلی و کاریابی را در دستور کار گذارد و تلاش گسترده ای را آغاز کرد که محصول نهایی آن طراحی سامانه پیشرفته و هوشمند سابک بود. سامانه سابک که تجارب پانزده ساله نسخه های متعدد پیشین خود را در اختیار داشت بخوبی توانست قابلیت تجمیع داده های کارفرمایی و کارجویی سراسر کشور، شیوه نوین مشاوره، ثبت داده ها، پردازش اطلاعات، مدیریت عملیات کاریابی و همچنین اطلاع رسانی پیشرفته بازار کار کشور را در یک چرخه ی پیوسته، پایه گذاری نماید.

شمگانی افزود: پاکا در ادامه بواسطه قراردادهای مستقیم و غیر مستقیم با وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، ماموریت بهره ور نمودن و یکپارچه کردن منابع دفاتر کاریابی کشور را بعهده گرفت تا از یک طرف فعالیت دفاتر را به نفع جامعه مخاطب، تنظیم کرده و از حالت جزیره ای خارج سازد و از طرف دیگر پایه گذار سودآوری مشروع دفاتر باشد.

 

سامانه بیمه بیکاری سابک در زمان کوتاه پایلوت خود موفق به اشتغال مجدد و یا کشف اشتغال پنهان 23 درصد مقرری بگیران و یا متقاضیان جدید بیمه بیکاری شد

در مورد زیرسامانه بیمه بیکاری سابک جویا شدیم و شمگانی اظهار کرد: در سال 1394 در پی انعقاد تفاهمنامه ای فی مابین مدیرکل اداره هدایت نیروی کار و کاریابیها و همچنین مدیر کل اداره فناوری و تحول اداری وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی از یک طرف و کانون انجمنهای صنفی دفاتر کاریابی سراسر کشور از طرف دیگر، وظیفه طراحی و راه اندازی ماژول بیمه بیکاری سابک را بعهده گرفتیم و در خلال چهار سال موفق شدیم کلیه دانش و تجارب شفاهی کارشناسان کهنه کار وزارتی را تدوین کرده و بعنوان یک تکنولوژی جامع و قابل آموزش به نسلهای بعدی، به جامعه اشتغال کشور هدیه کنیم.

 

در اصطلاحات بیمه بیکاری به عبارت "کشف اشتغال پنهان" برخورد کردیم و از مهندس شمگانی مفهوم آن را جویا شدیم، وی توضیح داد: قبلا وقتی فردی، قهرا بیکار می شد مجبور بود تا به ادارات کار مراجعه کند و درخواستی را جهت ثبت و تشکیل پرونده بیمه بیکاری، ارائه نماید و بعد از انجام مراحل قانونی که لااقل چهار ماه یا بیشتر  طول می کشید، مقرری وی برقرار می شد.

وی ادامه داد: بررسی این که فرد واقعا مستحق دریافت مقرری بود یا نه، صرفا در چارچوب بوروکراسی قدیمی و مدونی صورت می گرفت که قابلیت راستی آزمایی مناسبی نداشت در واقع فراگرد رسیدگی به استحقاق دریافت مقرری برای شاغلین بیکار شده، قابلیت بسیار ضعیفی در رصد و راستی آزمایی داشت و کشف ادامه یافتن بیکاری فرد مقرری بگیر، پس از برقراری پرداخت مقرری بیمه بیکاری، معضلی بود که منابع صندوق مربوطه را دچار چالش نموده بود.

این محقق افزود: این در حالی بود که راستی آزمایی مندرج در قوانین موضوعه، تنها مقرری بگیران را ملزم می نمود تا در فواصل زمانی معین، حضور خود را در یکی از دوایر کار، ثبت نمایند. لذا درصد عمده ای از این افراد، همزمان با دریافت مقرری بیکاری، در مکان دیگری نیز شاغل بودند و به دلیل ادامه برخورداری از دریافت مقرری، اشتغال خود را پنهان می کردند. این معضل، آسیب زیادی را به موجودی صندوق بیمه بیکاری وارد می آورد به نحویکه بسیاری از افراد مستحق دریافت مقرری، ماهها در نوبت پرداخت نگهداشته می شدند.

شمگانی گفت: واقعیت این است که مکانیزم عملیاتی سابک، اولا اجازه نخواهد داد که اقلام صندوق بیمه بیکاری به ناحق در اختیار برخی سودجویان کم تعهد قرار گیرد و ثانیا عمده ی شاغلین بیکار شده، در کمترین زمان، به شغل مرتبط، معرفی شده و زمینه اشتغال پایدار ایشان فراهم  می شود که این موضوع هم از نظر قانون، باعث قطع پرداخت مقرری و صرفه جویی آن به نفع صندوق بیمه بیکاری می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: مقابله عملی سازمان تامین اجتماعی نیز که از ناحیه دفاتر کارگزاری انجام می شد اولا تکافوی مدیریت اثربخش را در این حوزه نمی کرد و ثانیا بدلیل بهره گیری کارگزاران از تکنیک های سطحی مثل مچ گیری، بعضا مقرری بسیاری به ناحق قطع می شد. این در حالی است که سابک در گام اول شرایطی ایجاد نمود که صفر تاصد تقاضای بیمه بیکاری در عرض دو یا سه ساعت انجام پذیر باشد و سپس با فراهم نمودن بستر یکپارچه منابع، تمام کاریابیهای کشور را برخوردار از بانک اطلاعاتی مشترک فرصتهای شغلی کرده است و بدین ترتیب است که اگر حتی یک دفتر کاریابی هم فاقد فرصت شغلی مناسب بود می تواند به سرعت از منابع دیگر همکارانش بهره مند شود.

شمگانی ادامه داد: در این گردش کار، متقاضیان و یا مقرری بگیران بیمه بیکاری، لحظه به لحظه توسط کاریابیها، در معرض معرفی به شغل مرتبط با تخصص خود قرار می گیرند و در صورت اعراز غیر موجه از مشاغل پیشنهادی، عدم استحقاق ایشان برای دریافت مقرری بیمه بیکاری، احراز می گردد. در عین حال حتی اگر برخی بیکار شدگان، فاقد مهارت های فنی مورد نیاز بازار کار باشند با برخورداری از دیگر قابلیت سابک که تسهیل کننده همکاری دو طرفه سازمان آموزش فنی و حرفه ای و دفاتر کاریابی، می باشد امکان مهارت آموزی و اشتغال سریع ایشان فراهم می شود.

وی عنوان کرد: در واقع مکانیزم عملیاتی سابک، اولا اجازه نخواهد داد که اقلام صندوق بیمه بیکاری به ناحق در اختیار برخی سودجویان کم تعهد قرار گیرد و ثانیا عمده ی شاغلین بیکار شده، در کمترین زمان، به شغل مرتبط، معرفی شده و زمینه اشتغال پایدار ایشان فراهم  می شود که این موضوع هم قانونا، باعث قطع پرداخت مقرری و صرفه جویی آن به نفع صندوق بیمه بیکاری می شود.

 

کمتر از هشت درصد دفاتر کاریابی در کمتر از سه ماه، از طریق سابک موفق به تکمیل پرونده و صدور کارت اشتغال برای 30 هزار نفر از اتباع خارجی شدند

در ادامه مصاحبه از شمگانی خواستیم تا در باره طرح ساماندهی اشتغال اتباع از طریق کاریابیها بیشتر برایمان بگوید، این محقق خاطرنشان کرد: بد نیست در باره سابقه مدیریت اتباع خارجه از طریق وزارت کار توضیحی بدهم، در سال 1387 دفتر هدایت نیروی کار و کاریابیهای وزارت کار، از انجمن دفاتر کاریابی بین المللی، درخواست کرد که نسبت به طراحی پروژه ساماندهی اشتغال اتباع خارجی اقدام کند و انجمن نامبرده، این پروژه را به ما محول کرد.

وی ادامه داد: شرکت پاکا پس از شش ماه تحقیق و بررسی روی انواع مدلهای موجود در کشورهای مهاجر پذیر و پیشرفته نظیر استرالیا و کانادا، موفق شد تا نسخه بومی طرحی مترقی را موسوم به پیش نویس "طرح ساماندهی اشتغال اتباع بیگانه"، طراحی و به مقامات وزارت وقت کار و امور اجتماعی، ارائه دهد.

شمگانی افزود: اگرچه طرح مذکور برای اجرا در بستر دفاتر کاریابی کشور طراحی شده بود لیکن اجرای آن به عهده دفاتر جدید التاسیسی بنام دفاتر کفالت اتباع بیگانه، گذاشته شد که تحت نظارت وزارت کشور ایجاد شده بودند. علیهذا پس از گذشت مدتی، در سال 1397 مقامات ذیربط وزارت کار، مجددا از شرکت ما خواستند که با طراحی سامانه ای به این منظور، مقدمات واگذاری اجرای طرح را به دفاتر کاریابی، فراهم نماییم و اینگونه شد که زیرسامانه مربوط طراحی و مورد استفاده قرار گرفت و همانطور که پیشتر عرض کردم، نتایج بسیار مطلوبی نیز به همراه داشت.

 

شمگانی در پاسخ به اینکه آیا شرکت پاکا، طرحهای تحقیقی دیگری نیز داشته است؟ تصریح کرد: تاکنون طرحهای مترقی متعددی توسط این شرکت آماده و به دستگاههای ذیربط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تحویل شده که به رغم سر و صدای بسیار، متاسفانه در مرحله اجرا متوقف شده و از آن جمله می توانم به طرح مترقی "یارانه کارت اشتغال" اشاره کنم که در سال 1390 آماده و به وزارت وقت کار، ارائه کردیم. همچنین طرحهایی در حوزه کارآفرینی از جمله طرح "سکاد" یا "سامانه کارآفرینش دانشگاهی" داشته ایم که متاسفانه امکانات اجرای آنها هنوز میسر نشده است.

وی بیان داشت: در حوزه اشتغال هم خدمات متعددی را از طریق سامانه سابک به ذینفعان این سامانه ارائه کردیم. بخش جستجوی هوشمند سابک، براساس الگوریتمهای هوش مصنوعی و قابلیت های داده کاوی، شرایط بی نظیری را برای مطابقت دادن پارامترهای سفارشات شغلی و مشخصات کارجویان، فراهم نموده است.

 

شمگانی همچنین با اشاره به این که در حال و هوای گسترش پاندمی کوید 19، ضرورت های جدیدی در تعاملات اجتماعی، مطرح شد که ما را هم ملزم به تکاپو کرد، گفت: در این راستا حاصل تلاش ما به منظور به حداقل رسانیدن رفت و آمد کارجویان، راه اندازی شبکه بومی مصاحبه شغلی آنلاین سابک بود که بر روی سرورهای خودمان مستقر گردیده است و نتایج حاصله نیز رضایت بخش بوده است.

 

زیرسامانه طرح کارورزی سابک تقریبا آماده بهره برداری شده است و از این طریق می توانیم پروژه نیمه کاره کارورزی را که وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی، دو سال پیش کلید زد و به دلایل تکنیکی، ناتمام ماند را به ثمر برسانیم

راجع به پروژه های در دست اقدام شرکت پرسیدیم و شمگانی تصریح کرد: چند پروژه سنگین در حوزه های مختلف در دست کار و تکمیل داریم. یکی از این طرحها زیرسامانه طرح کارورزی سابک است که تقریبا آماده بهره برداری شده  و از این طریق می توانیم پروژه نیمه کاره کارورزی را که وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی، دو سال پیش کلید زد و به دلایل تکنیکی، ناتمام ماند را به ثمر برسانیم همچنین در حال حاضر مشغول تکمیل زیرساختهایی نرم افزاری هستیم که بنا دارد واحد های اشتغال دانشجویان و فارغ التحصیلان(JOB Career Services) را در دانشگاههای کشور راه اندازی کرده و آنها را به منابع یکپارچه کاریابیهای کشور متصل نماید.

 

مهم ترین پروژه ما ایجاد شبکه اجتماعی حوزه اشتغال کشور است

وی با اعلام این خبر که اما مهم ترین پروژه ما ایجاد شبکه اجتماعی حوزه اشتغال کشور است که در حال حاضر مراحل پایانی فاز تحقیق و طراحی را پشت سر می گذارد، بیان کرد:  اگر چه سامانه هایی مثل لینک دین و اینستا گرام در این حوزه فعال هستند اما جای یک شبکه اجتماعی شغلی با اتکا به مولفه های فرهنگی و بومی کشور خالی است لذا با درک این نیاز، مترصد فعال کردن شبکه ای در فضای مجازی کشور هستیم که فعالان و بهره برداران خدمات اشتغال، اعم از کارجویان، کارفرمایان، کاریابیها، دوایر دولتی سرویس دهنده و کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی بخش خصوصی که به جامعه کار کشور خدمت رسانی می نمایند در آن حضور فعالانه داشته باشند.

وی افزود: در چنین شبکه ای بحث توانمندسازی سرمایه انسانی کشور اعم از مشاوره، آموزش و مهارت آموزی، جایگاه ویژه ای دارند. به موفقیت این پروژه مطمئن هستیم چرا که پشتوانه آن، تمامی تجارب و محصول تحقیقات بیست ساله ما خواهد بود.

شمگانی در مورد زمان بهره برداری از این پروژه، گفت، امیدوار هستیم با تایید مقامات وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و زحمات شبانه روزی همکاران و پرسنل این شرکت، در آینده نه چندان دور، شاهد رونمایی و آغاز فعالیت این شبکه اجتماعی باشیم.

 

 محمدی خروشانی، مدیر فنی و برنامه ریزی شرکت پاکا به سوال ما در باره ایفای نقش بخش دولتی در پیشبرد این تحولات فناورانه، با اشاره به بحران اشتغال و افزایش ناگزیر نرخ بیکاری کشور در اثنای همه گیری ویروس کوید 19، تصریح کرد: بخش خصوصی، ادراک صحیح از نیازهای کشور، دانش فنی و توان تکنولوژیک برای رفع نیازهای حیاتی ملی را در اختیار دارد لیکن خلاء در حمایت قانونی و نیز تامین مالی طرح ها، همواره به مثابه ترمز یا سرعت گیر برای بخش فعال خصوصی، عمل کرده است و لذا پشتیبانی بخش دولتی و یا سازمانهای مسئول ذیربط، می تواند نقش بسیار مهمی در تدارک و  بالندگی چنین شرکت های دانش بنیانی ایفا نماید.

مدیر فنی و برنامه ریزی شرکت پاکا خاطرنشان کرد، یکی از تبعات اجتناب ناپذیر درگیر شدن کشور با ویروس کرونا، اختلال در بنیادهای اقتصادی کشورهاست که شاید بتوان گفت، نامبارک ترین مولود آن در این ایام و حتی سالهای آینده، کاهش نرخ اشتغال ملی خواهد بود و از آنجا که خود پدیده بیکاری را می توان به ویروسی مهلک، تشبیه کرد که اثرات مخرب آن می تواند از ویروس کرونا هم فراتر رود، بنابراین ضرورت دارد استراتژیست های کشور، به شکلی ملموس و محسوس، وارد عمل شده تا با همراهی و پشتیبانی دانشمندان فعال در حوزه اشتغال، دامن جامعه شریف ایران اسلامی را از این خسارت سنگین در امان نگاهداریم.

این محقق در پاسخ به این سوال که دولت تا چه اندازه از شرکت و محصولات راهبردی شما، پشتیبانی مالی نموده است؟ گفت: تاکنون بخش خصوصی بالغ بر سی میلیارد تومان برای تهیه و تجهیز سامانه سابک هزینه کرده و به رغم گذشت بیش از پنج سال از بهره برداری دفاتر کاریابی از این شبکه که تحت امر دستگاه اجرایی دولتی می باشند، بخش دولتی هیچگونه همراهی مالی با این شرکت نداشته است و تنها بخشی جزئی از هزینه پشتیبانی شبکه از محل پرداخت های دفاتر کاریابی، به ازای برخی تراکنش های عملیات سامانه، تامین می گردد.

 

وی با ذکر ضرورت های حیاتی کشور و بیان اهمیت نقش بخش دولتی، در ایجاد گشایش مالی برای شرکت های دانش بنیان، با انتقاد از برخی  ناهمسویی ها با اهداف مترقی و پیشرو کشور و نظام اسلامی که باعث تضییع حقوق فعالان بخش خصوصی می شود، دفاع از منافع بخش خصوصی را در قبال قوانین مخل به مبانی انگیزش حضور و نشاط سازمانی این بخش، در عهده مدیران ارشد دستگاههای اجرایی، دانست.

 

مدیر فنی و برنامه ریزی شرکت پاکا با تأکید بر اهمیت جایگاه رگولاتوری بخش دولتی، اظهار کرد: همانطور که از عنوان دستگاههای اجرایی دولتی بر می آید، رسالت عالیه این بخش، اهتمام به اجرای امور جاری، بهره برداری از پتانسیل های شرکای اجتماعی دولت در بخش خصوصی و نظارت عالیه بر روان بودن جریان اجرای امور کشوری می باشد.

 وی با ذکر ناموفق بودن برخی طرحهای فناورانه ای که در بخش دولتی کلید خورده اند، گفت: تجربه نشان داده است که محصول خروج بخش دولتی، از مسیر تخصصی خود، همواره منتهی به شکست بوده و هزینه های سنگینی نیز به جای گذارده، اما خسارات وارده به اینجا نیز ختم نشده و از رهگذر چنین آزمون و خطاهای نافرجامی، مصالح ملی نیز معطل مانده اند.

خروشانی در خصوص این سوال که مزیت های جانبی طرح توسعه و سودآورسازی دفاتر کاریابی موسوم به "توسن"، چیست؟ ضمن اشاره به حذف مشکلات ساختاری در طرح ریزی شغلی دفاتر کاریابی، افزود: حذف گلوگاهها و افزایش بهره وری عملیات دفاتر کاریابی را موجد افزایش سود مشروع دفاتر کاریابی در اجرای این طرح می کند.

این محقق وقوع  به دو اتفاق جالب و ارزشمند در حاشیه اجرای طرح توسن، اشاره کرده و گفت: اجرای این طرح، متضمن به کار گیری طیف گسترده ای از فارغ التحصیلانی است که در رشته های مربوط به مدیریت منابع انسانی تحصیل کرده اند و یا واحدهای تحصیلی مربوط به مدیریت منابع انسانی را گذرانده اند.

 

مدیر فنی و برنامه ریزی شرکت پاکا با نام بردن از برخی رشته های مورد نظر از جمله روانشناسی صنعتی و سازمانی، مدیریت صنعتی و مشاوره شغلی، تاکید کرد که در قالب اجرای طرح توسن، دفاتر کاریابی، ظرفیت عظیمی را جهت بکار گیری فارغ التحصیلان این رشته های تحصیلی خواهند داشت.

 

این محقق در ادامه، دومین اتفاق حاشیه ای اجرای طرح توسن را نهادینه شدن دانش منابع انسانی در مدیران و کارفرمایان مشاغل متوسط و خرد جامعه، دانست و در توضیح این ادعا، خاطرنشان کرد: در قالب اجرای طرح توسن، عملکرد کاریابیها از وضعیت فعلی که بعنوان ترمینال درخواست های کار و سفارشات نیروی کار، عمل می نماید پا را فراتر گذاشته و از طریق کارشناسان مشاوری که آموزش های تکمیلی را گذرانده اند، ارتباط حضوری مستقیمی با کارفرمایان خواهند داشت.

محمدی خروشانی ادامه داد: با اجرای طرح توسن، کارفرمایان سراسر کشور ضمن بهره برداری گسترده از مشورت فنی کارشناسان آموزش دیده دفاتر کاریابی، در مورد نحوه گزینش و انتخاب کردن نیروی کار، به صورت ملموس در می یابند که اصلاح ساختارهای مدیریت منابع انسانی در کارگاهها، چگونه می تواند منجر به بهره وری چشمگیر شده و باعث حذف بسیاری از معضلات کارگری و کارفرمایی شود.   

انتهای پیام/

م- صادقی

 

زمان انتشار: سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۵:۰۰

شناسه خبر: 89802

مطالب مرتبط :
یک سوم از کودکان بستری در اثر کووید۱۹در بخش مراقبت های ویژه (ICU)/ نرخی مشابه بزرگسالان

محققان امریکایی گزارش کردند؛

یک سوم از کودکان بستری در اثر کووید۱۹در بخش مراقبت های ویژه/ نرخی مشابه بزرگسالان

بر طبق یک مطالعه مشترک توسط آکادمی اطفال و انجمن بیمارستان کودکان امریکا، یک سوم از کودکان بستری در اثر کووید۱۹در بخش مراقبت های ویژه (ICU) بستری شده اند، نرخی مشابه بزرگسالان است.

خطبه غدیر

حجت الاسلام والمسلمین سالک مطرح کرد؛

ضرورت انجام کار کلاسیک توسط دانشگاهها در خصوص «خطبه غدیر»

حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک ضمن تبریک عید سعید غدیر و تاکید بر حضور پرقدرت با بصیرت برای توسعه اسلام ناب بر ثبات قدم و صبر در توحید و ولایت تاکید کرد و گفت:در مقابل خطبه غدیر مدیون هستیم و ضرورت دارد که روی این موضوع در دانشگاه کار کلاسیک انجام گیرد و عملیاتی شود.

تنها ۶۰ درصد بیماران مبتلا به کووید۱۹ آنتی بادی محافظ دارند

محققان دانشگاه پزشکی وین؛

تنها ۶۰ درصد بیماران مبتلا به کووید۱۹ آنتی بادی محافظ دارند

تستهای آزمایشگاهی که هم اکنون توسط یک گروه مطالعاتی از دانشگاه پزشکی وین ساخته شده است، می تواند تشخیص دهد که آیا بیماران کووید۱۹ پس از ابتلا به این بیماری، آنتی بادی های محافظتی ایجاد می کنند یا خیر، با این تست مشخص شد تنها ۶۰ درصد بیماران مبتلا به کووید۱۹ آنتی بادی محافظ دارند.

رسالت خبرنگاران نشر اطلاعات صحیح و دقیق برای احقاق حقوق مردم است

در آیین تجلیل از مقام خبرنگار توسط خانه ارتباطات،کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مجتمع آموزشی فنی و حرفه ای علم و فن آوری؛ استان اصفهان:

رسالت خبرنگاران نشر اطلاعات صحیح و دقیق برای احقاق حقوق مردم است

سید محمد قلمکاریان مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان در آیین تجلیل از مقام خبرنگار، با بیان این که در رویداد غدیرنبود اطلاع رسانی صحیح باعث ظلم به مولا علی (ع) و جامعه تشیع شد، گفت: امروز رسالت خبرنگاران نشر اطلاعات صحیح و دقیق برای احقاق حقوق مردم است.

جهاد دانشگاهی

چهل سال خودباوری با جهاد دانشگاهی/

تمرکز بر آموزش، پژوهش، فرهنگ و اشتغال مهم‌ترین راهبرد جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری

در آستانه ورود جهاد دانشگاهی به دهه پنجم فعالیت خود، رئیس جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری از فعالیت این نهاد انقلابی از ابتدای فعالیت خود در استان گفت.

کانون پرورش فکري کودکان و نوجوان استان اصفهان

تفاهم نامه همکاری مجتمع فنی حرفه ای علم و فناوری با کانون پرورش فکری کودکان و خانه ارتباطات استان اصفهان

تفاهم نامه همکاری میان مجتمع آموزشی فنی حرفه ای علم و فناوری اصفهان با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان و خانه ارتباطات استان اصفهان امضا شد.

راه اندازی خط تولید پودر آلفا آلومینا کاملا بومی در اصفهان

توسط محققان شرکت رایکا صنعت افرند؛

راه اندازی خط تولید پودر آلفا آلومینا کاملا بومی در اصفهان

محققان شرکت دانش بنیان رایکا صنعت افرند مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با دستیابی به تکنولوژِی تولید پودر آلفا آلومینا موفق شدند فاز آلفا آلومینا را در دمای کمتر از ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد تولید کرده و حالا هم توانستند اولین خط تولید آن را با ظرفیت روزانه ۵۰۰ کیلو گرم راه اندازی کنند.

خوزستان

یادداشت/

فرار نخبگان؛ محصول بی توجهی به خوزستان

متاسفانه فرار نخبگان از استان خوزستان به دلیل این بی توجهی شدت گرفته است و موجب بهره مندی سایر استان ها از توانمندی های مدیران خوب خوزستانی شده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب