جهش فارس در دریافت مجوز افتا

در سال جهش تولید، برای ایجاد کار و یا ثبات شغلی، نیاز به هموار کردن مسیرهای سخت و گرفتن مجوزهاست و فارس توانست پس از پایتخت در گرفتن مجوز فعالیت افتا گام بلندی در این خصوص بردارد.

مهرداد سهرابی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در شیراز گفت: با پیگیریهای انجام شده توسط این اداره،  فارس به عنوان دومین استان پس از پایتخت، در تعداد پروانه های صادر شده حوزه افتا(امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات) در کشور،  دست یافت.

 

 وی ادامه داد: طی دو سال گذشته در استان فارس ۱۸ پروانه صادر شده در حوزه افتا (امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات) در زمینه های مدیریتی، عملیاتی،  فنی و خدمات آموزشی موفق به کسب عنوان دومین استان پس از تهران در کشور از لحاظ تعداد مجوزهای صادر شده در این حوزه گردیده است .

 

سهرابی افزود:  ۳ شرکت در حوزه مدیریتی در گرایش مشاوره و استقرار استانداردهای امنیت اطلاعات و ارتباطات (ISMS) ، تعداد ۹ شرکت در حوزه عملیاتی با گرایش های مختلف، تعداد ۴ شرکت در حوزه فنی با گرایش نصب و پشتیبانی محصولات افتا و تعداد ۲ شرکت نیز با گرایش خدمات آموزشی افتا،  مجوزهای خود را دریافت نموده اند.

 

این مقام مسول توضیح داد که شرکت های مذکور مجاز به ارائه خدمات مرتبط به فناوری اطلاعات و ارتباطات در دستگاه های اجرایی استان می باشند و پروانه های فوق مطابق چارچوب های تعریف شده توسط سازمان فناوری اطلاعات  ایران و مرکز مدیریت راهبردی افتای کشور صادر می گردد.

 

لازم به توضیح است که دریافت این مجوز که چند سالی است در کشور برای شرکتهای خصوصی برای همکاری در ارگانهای دولتی در حوزه افتا، مقرر گردیده، دارای فرایندی سخت و دشوار می باشد ، که بسیاری از شرکتهای از دریافت آن پشیمان و از ادامه کار منصرف می شدند.

 

 

گفگتو از مهرآفرین وثوقی

انتهای خبر/

زمان انتشار: دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱:۳۴

شناسه خبر: 89810

مطالب مرتبط :
۰

سه سایت روستایی تلفن همراه در استان فارس به بهره برداری رسید

​مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس از افتتاح سه سایت ارتباطی روستایی در استان فارس با تامین اعتبار از محل طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد.

مهرداد سهرابی مدیرکل

میانگین بالای شاخص های توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات فارس در کشور

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس گفت: استان فارس رتبه نهم کشور در زمینه شاخص های توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات را دارا می باشد.

۰

خبری خوش برای دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز؛

تفاهم نامه دانشگاه صنعتی شیراز با معاونت علمی ریاست جمهوری

تفاهم نامه فی ما بین دانشگاه صنعتی شیراز و کارگزاری تعاملات راهبردی و توسعه فناوری ریاست جمهوری منعقد گردید.

شیرمادر

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

ضمانت آینده درخشان با شیرمادر

ضمانت آینده درخشان فرزندان و نسل باهوش و سالم فردا را با تغذیه با شیر فراهم نمایید.

انگور سیاه

انگور سیاه؛ داروخانه‌ای معجزه‌گر

شاید خیلی از ما ، از انگور با تفسیر میوه ای بهشتی، فقط درکی از طعم بی نظیر یا داشتن املاح آهن، در ذهنمان نقش می بندد. اما این میوه، داروخانه ای طبیعی و معجزه گر است.

کریدور فناوری اطلاعات

تلاش‌ها برای صادرات محصولات فناوری اطلاعات و ارتباطات در فارس

در نشست کمیسیون فناوری، اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق بازرگانی شیراز پیرامون صادرات محصولات فناوری اطلاعات و ارتباطات در فارس اعضا به بحث و گفتگو پرداختند.

نداشتن تسلط بر فناوری های روز دنیا نباید مانع توسعه شبکه شاد شود

تلاش می‌کنیم شبکه شاد برای همیشه رایگان شود

مدیرکل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس روز ارتباطات و روابط عمومی را تبریک و از طرحهای وزارتخانه اش در این ایام گفت.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب