خبرگزاری علم و فناوری

دستاورد شرکت دانش بنیان مهندسی کاشفان نیلفام؛

افتتاح و بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب مهرویلای کرج با «پکیج نوین تصفیه زیستی»

دومین پروژه پکیج نوین تصفیه زیستی فاضلاب بهداشتی شرکت دانش بنیان مهندسی کاشفان نیلفام برای تصفیه خانه فاضلاب منطقه مهرویلا در شهر کرج افتتاح و به بهره برداری رسید.

 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، دومین پروژه پکیج نوین تصفیه زیستی فاضلاب بهداشتی شرکت دانش بنیان مهندسی کاشفان نیلفام برای تصفیه خانه فاضلاب منطقه مهرویلا در شهر کرج افتتاح و به بهره برداری رسید.

حسين فرهاديان مدير عامل شركت مهندسي كاشفان نيل فام در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری با بیان این که شرکت نیلفام از شرکتهای دانش بنیان مستقر در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان است، گفت: این پروژه روز شنبه 11 مرداد با حضور آقایان دکتر علی اصغر کمالی زاده شهردار کرج، مهندس ذوالفقار مهدی زاده مدیر عامل شرکت آبفای استان البرز، مهندس پیمان بضاعتی پور رئیس سازمان فضای سبز شهری شهرداری کرج و دکتر حسین محمدی رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای اسلامی شهر کرج و جمعی دیگر از مسئولین به افتتاح و به بهره برداری رسید.

مدير عامل شركت مهندسي كاشفان نيل فام، اظهار کرد: این پروژه به ظرفیت 10 لیتر بر ثانیه در فضای مفیدی به مساحت کمتر از 250 مترمربع و مصرف انرژی کمتر از 25 کیلو وات در ساعت با ارزش 100 میلیارد ریال با شاخص های کیفی زیست محیطی مطابق استانداردهای سازمان حفاظت محیط زیست و به منظور تامین آب مورد نیاز جهت مصارف آبیاری درختان غیر مثمر شهر کرج به بهره برداری رسید.

وی تصریح کرد: پروژه قبلی این شرکت دانش بنیان در شهر کرج و در منطقه حصارک با ظرفیت یک میلیون لیتر در شبانه روز و با قابلیت بازیافت آب جهت مصارف آبیاری فضای سبز شهری در سال 98 به بهره برداری رسیده است.

فرهادیان مهمترین ویژگی منحصر بفرد پکیج های نوین تصفیه فاضلاب بهداشتی نیلفام را جمع آوری و تصفیه فاضلاب بصورت محلی و با اشغال فضای کم عنوان کرد و افزود: با اجرای این پروژه از برداشت بی رویه آبهای زیر زمینی  جلوگیری می شود، همچنین آلودگیهای زیست محیطی و انتشار بوی نامطبوع هم وجود ندارد در کنار این مزایای مهم هزینه های طرح هم بسیار مناسب و نسبت به دیگر روشها بسیار کاهش یافته است.

معصومع حیدرزاده مدیر تحقیق و توسعه این شرکت در پایان بیان کرد: این شرکت دانش بنیان با دو دهه فعالیت و چندین ثبت اختراع در زمینه آب و فاضلاب، مجری بیش از 100 پروژه تحقیقاتی و اجرایی و کسب عناوینی همچون واحد فنی و مهندسی نمونه کشور (سال 98)، واحد نمونه پژوهشی کشور (سال 98)، محصول برتر تحقیق و توسعه (سال 97)، کسب عنوان برتر Excellent prize و اخذ رتبه برتر در جشنواره پارک های علم و فناوری آسیا (ASPA Awards 2015) در کشور ژاپن و ده ها عنوان دیگر می باشد.

 

انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۹:۴۴

شناسه خبر: 89818

مطالب مرتبط :
سعید یوسفی بسیج دانشجویی فارس

اعلام آمادگی دانشجویان نخبه بسیجی فارس برای پاکسازی آب های بندر بیروت از نیترات

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی فارس از آمادگی مرکز تحقیقاتی دانشجویان بسیجی استان فارس برای پاکسازی آب¬های بندر بیروت از نیترات توسط نانو ذرات سلنیوم پوشش داده شده با ویتامین c خبرداد.

تنها ۶۰ درصد بیماران مبتلا به کووید۱۹ آنتی بادی محافظ دارند

محققان دانشگاه پزشکی وین؛

تنها ۶۰ درصد بیماران مبتلا به کووید۱۹ آنتی بادی محافظ دارند

تستهای آزمایشگاهی که هم اکنون توسط یک گروه مطالعاتی از دانشگاه پزشکی وین ساخته شده است، می تواند تشخیص دهد که آیا بیماران کووید۱۹ پس از ابتلا به این بیماری، آنتی بادی های محافظتی ایجاد می کنند یا خیر، با این تست مشخص شد تنها ۶۰ درصد بیماران مبتلا به کووید۱۹ آنتی بادی محافظ دارند.

بزرگسالان مبتلا به آرتریت روماتوئید خطر دیابت نوع ۲ کمتری دارند

بزرگسالان مبتلا به آرتریت روماتوئید خطر دیابت نوع ۲ کمتری دارند

محققان با یک تجزیه و تحلیل جدیدی از یک پایگاه داده بیمه ای ایالات متحده نشان دادند که بزرگسالان مبتلا به آرتریت روماتوئید نسبت به سایر افراد، از جمله افراد مبتلا به انواع دیگر آرتریت، ابتلا به دیابت نوع ۲ خطر کمتری (۲۴٪ تا ۳۵٪ ) دارند.

رسالت خبرنگاران نشر اطلاعات صحیح و دقیق برای احقاق حقوق مردم است

در آیین تجلیل از مقام خبرنگار توسط خانه ارتباطات،کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مجتمع آموزشی فنی و حرفه ای علم و فن آوری؛ استان اصفهان:

رسالت خبرنگاران نشر اطلاعات صحیح و دقیق برای احقاق حقوق مردم است

سید محمد قلمکاریان مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان در آیین تجلیل از مقام خبرنگار، با بیان این که در رویداد غدیرنبود اطلاع رسانی صحیح باعث ظلم به مولا علی (ع) و جامعه تشیع شد، گفت: امروز رسالت خبرنگاران نشر اطلاعات صحیح و دقیق برای احقاق حقوق مردم است.

کانون پرورش فکري کودکان و نوجوان استان اصفهان

تفاهم نامه همکاری مجتمع فنی حرفه ای علم و فناوری با کانون پرورش فکری کودکان و خانه ارتباطات استان اصفهان

تفاهم نامه همکاری میان مجتمع آموزشی فنی حرفه ای علم و فناوری اصفهان با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان و خانه ارتباطات استان اصفهان امضا شد.

ب

مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان در پاسخ به کمبود شدید سیلندر در بندرعباس

در تولید و توزیع سیلندرگاز(LPG) شرکت گاز هیچ دخل و تصرفی ندارد

مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان در جلسه کارگروه اشتراک پذیری گاز جهت تشویق شهروندان هرمزگانی درخصوص استفاده از گاز شهری به تغییر الگوی زندگی مردم با استفاده از این نعمت الهی و در راستای رفاه اجتماعی به‍تر اشاره کرد.

خراسان جنوبی معدن انواع گیاهان دارویی در کشور / توسعه استغال در بین کشاورزان با رونق گیاهان دارویی

رئیس پژوهشکده گیاهان دارویی دانشگاه یاسوج عنوان کرد

کهگیلویه و بویراحمد یکی از مناطق غنی جهان در زمینه گیاهان دارویی/فراهم شدن صادرات گونه‌های گیاهی به اروپا

رئیس پژوهشکده گیاهان دارویی دانشگاه یاسوج گفت: کهگیلویه و بویراحمد با داشتن دو هزار و ۲۰۰ گونه گیاهی یکی از مناطق غنی جهان به شمار می‌رود.

آگاهی بخشی همراه با توزیع بسته های غذای گرم بین نیازمندان در دستور کار باشد

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا(کووید۱۹) مطرح کرد؛

آگاهی بخشی همراه با توزیع بسته های غذای گرم در دستور کار باشد

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا(کووید۱۹) بسیج اساتید استان اصفهان، با اشاره به توزیع بسته های غذای گرم که در دهه ولایت و روز غدیر خم انجام می شود، گفت: کووید۱۹ یک بیماری تنفسی است که از فرد به فرد دیگر انتقال پیدا کرده اما آگاهی بخشی همراه با توزیع بسته های غذای گرم بین نیازمندان در دستور کار باشد.

 كودكان زیر ۵ سال سطح بالاتری از کرونا ویروس را حمل می كنند

محققان بیمارستان کودکان لوری شیکاگو؛

كودكان زیر ۵ سال سطح بالاتری از کرونا ویروس را حمل می كنند

محققان بر طبق یک مطالعه در بیمارستان کودکان لوری شیکاگو گزارش کردند، کودکان زیر پنج سال بین «۱۰ تا ۱۰۰» برابر بیشتر میزان ماده ژنتیکی کروناویروس در بینی خود نسبت به کودکان بزرگتر و بزرگسالان دارند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب