راه اندازی شبکه مترو در استان تهران 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران : با توجه به افزایش جمعیت شبکه مترو در استان تهران با مشارکت استانداری راه اندازی می شود

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان تهران ؛محمد تقی زاده با بیان اینکه یکی از مهمترین و جدی ترین مسائل استان تهران جابجایی و حمل و نقل درون استانی است افزود: با توجه به اینکه حدود ۲۰ درصد جمعیت کشور در استان تهران( شهر و شهرستان های تهران )متمرکز است حمل و نقل یکی از نیازهای اساسی است.
برای سرویس‌ دهی مناسب به این مجموعه جمعیتی به نحو مناسب باید حمل و نقل قابل قبولی برای  شهروندان تأمین کنیم که نیاز به ساختار درست دارد که برای ارائه خدمات مشکلاتی  وجود دارد.
تقی زاده در ادامه افزود : با توجه به جلسات مکرر به این نتیجه رسیدیم که سازمانی به عنوان سازمان مترو استان یا حومه تهران غیر از مترو تهران که شامل شهر تهران می شود و بر اساس قانون شهرداری تهران که متولی آن است  و در محدوده شهر سرویس می دهد  را راه اندازی کنیم که فراتر از شهر تهران باشد و مجموعه استان را شامل شود که برای تعاملات و شبکه‌های حمل و نقل عمومی  و ریلی حاصل باید یک ساختار پیش بینی کنیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استان تهران بیان کرد : بر اساس قوانین و مقررات موجود پیشنهاد است  که از طریق راه آهن بتوان این خدمات را ارائه کرد ولی متاسفانه این امکان ندارد به این دلیل که وظیفه اصلی راه آهن حمل و نقل بار و مسافر بین استانی است و شبکه‌هایی برای این منظور طراحی نشده است و انعطاف پذیری کافی ندارد.
وی ادامه داد : در استان درصدد هستیم که سازمانی را برای این امر راه بیندازیم که این کار مشکلاتی دارد که این مشکلات باید پیگیری شود که به کمک نمایندگان استان این قابلیت را داریم تا بتوانیم در تبصره بودجه سال آینده و با ضوابط قوانین و مقررات و آیین‌نامه‌هایی که وجود دارد این امر را پیش‌بینی کنیم و برای مقدمات کار باید از طریق سازمان همیاری شهرداریها که همه شهرداری های استان در آن سهمیه شرکتی دارند با ظرفیت های قانونی ایجاد کنیم .

راه اندازی این شبکه در استان با حجم جمعیت بالا می تواند برای کشور الگوی مناسبی  باشد و می تواند نیازهای جدی و اساسی مردم را پاسخگو باشد .

تقی زاده در پایان بیان کرد: این طرح فعلا در مرحله اولیه خود می باشد و درحال حاضر  اساسنامه آن را تهیه کردیم و مجموعه دفتر فنی استانداری نیز کارهای اولیه و مربوطه آن را انجام می‌دهد تا آن را به شورای ترافیک استان بیاوریم.

اتمام خبر/

                                                                                                                          

                                                                                                                       خبرنگار:علیرضا یزدی نژاد

                                                                                                                     http://stnews.ir/p=88642

زمان انتشار: دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۳:۴۰

شناسه خبر: 89824

مطالب مرتبط :
تشخیص کرونا

برادر یک بیمار مبتلا شده به کرونا:

حرف های متناقض وزارت بهداشت ما را رنج می داد/مردم توصیه های بهداشتی را رعایت کنند

برادر یک بیمار مبتلا شده به کرونا گفت: متاسفانه مسئولان و دست اندرکاران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هر بار یک حرف متناقض می زدند که این موضوع خیلی ما را رنج می داد.

مرکز نوآوری شهری

پیشنهاد همکاری پارک علم و فناوری استان مرکزی به شهرداری اراک

معاونین شهرداری و جمعی از اعضای شورای شهر اراک از ظرفیت های پارک علم و فناوری استان مرکزی بازدید کردند.

انعقاد تفاهم نامه «توسعه سکوی تجارت الکترونیک  شرکت ملی پست (ستاپ)» / زیرساختها و برنامه های تحقق این تفاهم نامه کدامند

بین دانشگاه فنی و حرفه ای و اداره کل پست استان اصفهان؛

انعقاد تفاهم نامه به منظور «توسعه سکوی تجارت الکترونیک شرکت ملی پست (ستاپ)» / زیرساختها و برنامه های تحقق این تفاهم نامه کدامند

به منظور توسعه سکوی تجارت الکترونیک شرکت ملی پست (ستاپ) تفاهم نامه ای بین دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان و اداره کل پست استان اصفهان منعقد شد، این تفاهم نامه با توجه به زیر ساختهای دانشگاه فنی و حرفه ای و اداره کل پست استان برنامه ریزی و با حمایت امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان منعقد شد.

شهرداری

ورود معاون وزیر راه به پرونده زمین پاسداران/تغییر نقشه فریز شده در معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران

به رغم آنکه مجموعه مدیریت شهری تهران در مقابل اعتراضات مردمی ساکنان محله پاسداران مبنی بر فروش غیر قانونی تنها زمین بزرگ این محدوده به مالک خصوصی در مقابل طلب شهرداری به پیمانکار بخشی از بزرگراه امام علی و تونل نیایش، اعتقاد دارد که این واگذاری غیر قانونی نبوده است، اما با ورود معاون شهرسازی وزیر راه با استناد به اسناد بالادستی وضعیت این زمین وارد مرحله جدیدی شد. آنچه که بر اساس پیگیری معاون وزیر راه مشخص شده، این است که احتمال یک زمین خواری در منطقه ۴ با سند سازی وجود دارد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب