تفاهم نامه همکاری مجتمع فنی حرفه ای علم و فناوری با کانون پرورش فکری کودکان و خانه ارتباطات استان اصفهان

تفاهم نامه همکاری میان مجتمع آموزشی فنی حرفه ای علم و فناوری اصفهان با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان و خانه ارتباطات استان اصفهان امضا شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، در آستانه روز خبرنگار با حضور سید محسن سجاد، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان، سید محمد قلمکاریان، مدیرکل کانون فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان، محمد اخلاق پور،  مؤسس و مدیر مجتمع آموزشی فنی و حرفه ای علم و فناوری، هادی زمانی، رئیس هیأت مؤسس و مدیرعامل خانه ارتباطات استان اصفهان، سید محمد موسوی، نائب رئیس هیأت مدیره خانه ارتباطات استان اصفهان، عبدالحسین جعفری، رئیس انجمن روزنامه نگاران استان اصفهان و جمعی از خبرنگان و فعالان رسانه، مدیران و مربیان کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و برگزیدگان هنرمند ملی و بین المللی کودک و نوجوان، مراسم رونمایی از کتاب سفری که پرماجرا شد نوشته بنفشه رسولیان، تجلیل از برگزیدگان ملی و بین المللی هنری انجام شد همچنین تفاهم نامه همکاری میان مجتمع آموزشی فنی حرفه ای علم و فناوری اصفهان با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان  استان اصفهان و خانه ارتباطات استان اصفهان امضا گردید.

سیدمحمد قلمکاریان مدیر کانون پرورش فکري کودکان و نوجوان استان اصفهان، در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری گفت: این کانون تفاهم نامه های همکاری با بسیاری از دستگاهای مختلف اجرایی، فرهنگی و دانشگاهها منعقد کرده که فرزندان خود را عضو کانون کنند و در کارگاههای تخصصی شرکت داشته باشند.

وی ادامه داد: همچنین کودکان آنها بتوانند در مهرواره ها، فن واره ها و جشنواره ها مشارکت کنند، این که برنامه های مشترک و تولیدات خوبی بصورت مشترک داشته باشیم، و ظرفیت خوبی از هم افزایی و همکاری و همیاری ایجاد شود.

قلمکاریان تصریح کرد: کانون پرورش فکري کودکان و نوجوان استان اصفهان با 56 مرکز ثابت، سه واحد سیار و دو واحد پستی فعالیتهای گسترده و خیلی خوبی در سطح استان دارد، کلاسها و کارگاههای مجازی هم داریم، همچنین تمام مراکز ما مجهز به میز و صندلی کودک و نوجوان هستند و 16065 جلد کتاب در مراکز وجود دارد، همینطور کارگاههای سفال و برنامه ها مختلف فرهنگی، هنری، ادبی در این مراکز برگزار می شود همچنین 40 فعالیت کتاب محور در کانون انجام می شود. به مناسبت عید غدیر خم660 جلد کتاب جدید به 60 مرکز استان تقدیم می شود.

وی با اشاره به اجرای برنامه ها به مناسبتهای مختلف گفت: برای مثال در ایام غدیر برنامه های ویژه ای اجرا کرده ایم که شامل رونمایی از کتاب سفری که پرماجرا شد، مسابقات کتاب خوانی است علاوه براین تولیدات خوبی انجام شده که تا چند روز آینده عرضه می شود. 

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان با اشاره به تجلیل از ۸۰ برگزیده ملی و بین المللی هنری که در این مراسم بصورت حضوری و وبینار انجام شد به طرح جدیدی هم که این کانون دارد اشاره و تصریح کرد: این طرحی برای استعداد یابی، استعداد پروری و نخبه پروری است که از شهریور ماه اجرا می شود. در این طرح سنین 4 تا 7 سال بعنوان نوباوه، 7 تا 9 نوخوان، 9 تا 12نونهال و 12 تا  سال 15نونگاه، 15 تا 18 نوجوان و 18 به بالا ارشد هستند که بصورت ویژه استعداد یابی می شوند و با این طرح در طی 2 سال حدود 400 هزار نفر شناسایی می شوند.

در ادامه محمد اخلاق پور، مؤسس و مدیر مجتمع آموزشی فنی و حرفه ای علم و فناوری اصفهان، به توانمندیها و ظرفیتهای این مرکز آموزشی اشاره کرده و گفت: با انعقاد این تفاهم نامه ارتقاء سطح هم افزایی در مباحث مهارتی و کاربردی را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: هدف از امضای تفاهم نامه با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان، تعامل میان مربیان مهارتی در حوزه کودک و نوجوان و همچنین برگزاری دوره های آموزشی و مهارتی به صورت تخصصی براساس حرفه های موجود در مجموعه آموزشی علم و فناوری و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با ارائه گواهینامه مشترک و مورد تأیید سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خواهد بود.

مؤسس مجتمع آموزشی علم و فناوری درخصوص تفاهم نامه با خانه ارتباطات استان اصفهان افزود: این تفاهم نامه به منظور ارائه خدمات آموزشی، مهارتی در حوزه خبرنویسی، روزنامه نگاری و روابط عمومی بصورت تخصصی و کاربردی و همچنین ارائه استاندارد حوزه فناوری نرم و فرهنگی برای جامعه رسانه و خبرنگاران صورت گرفت و از آن جایی که مجتمع آموزشی علم و فناوری دارای ۹ رشته آموزشی و بیش از ۶۱۵ حرفه مهارتی است، اصحاب رسانه و فعالان حوزه ارتباطات نیز از مزایای ویژه ای بهره مند می شوند.

 گفتنی است، کتاب سفری که پرماجرا شد نوشته بنفشه رسولیان است که در این مراسم رونمایی شد و با حمایت نشر مهرستان و در راستای تولید کتابهای جذاب برای بچه ها در فضای سبک زندگی ایرانی اسلامی و بخصوص و بویژه درباره اهل بیت انجام شده است. در این کتاب قصه غدیر با زبان کودکانه نوشته شده است. نکات ظریف هم توسط دو نفر از مورخان همچنین دارالحدیث قم و بنیاد امامت انجام گرفته است. این کتاب به مرحله چاپ رسیده و در همین ایام غدیر ۱۱۰​ هزار جلد آن در سطح استان اصفهان و کشور بین مردم توزیع شده است. 

بنفشه رسولیان کارشناس ارشد ادبیات کودک ونوجوان از فعالان فرهنگی با سال ۲۷سابقه تدریس در آموزش وپرورش و مدیر مسئول انتشارات حوض نقاشی می باشد و دارای ۲۵۰ عنوان تالیف ملی درحوزه کودک و نوجوان و 5عنوان بین المللی است.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۴:۵۲

شناسه خبر: 89836

مطالب مرتبط :
نوجوان و اینترنت

عضو سازمان نظام روانشناسی ایران مطرح کرد

راهکارهایی برای وابسته نشدن نوجوانان به اینترنت/ استفاده از فضای مجازی محدودیت زمانی داشته باشد

عضو سازمان نظام روانشناسی ایران گفت: خوب است استفاده از اینترنت و حتی پلی ‌استیشن برای فرزندان در خانه «محدودیت زمانی» داشته باشد.

تنها ۶۰ درصد بیماران مبتلا به کووید۱۹ آنتی بادی محافظ دارند

محققان دانشگاه پزشکی وین؛

تنها ۶۰ درصد بیماران مبتلا به کووید۱۹ آنتی بادی محافظ دارند

تستهای آزمایشگاهی که هم اکنون توسط یک گروه مطالعاتی از دانشگاه پزشکی وین ساخته شده است، می تواند تشخیص دهد که آیا بیماران کووید۱۹ پس از ابتلا به این بیماری، آنتی بادی های محافظتی ایجاد می کنند یا خیر، با این تست مشخص شد تنها ۶۰ درصد بیماران مبتلا به کووید۱۹ آنتی بادی محافظ دارند.

بزرگسالان مبتلا به آرتریت روماتوئید خطر دیابت نوع ۲ کمتری دارند

بزرگسالان مبتلا به آرتریت روماتوئید خطر دیابت نوع ۲ کمتری دارند

محققان با یک تجزیه و تحلیل جدیدی از یک پایگاه داده بیمه ای ایالات متحده نشان دادند که بزرگسالان مبتلا به آرتریت روماتوئید نسبت به سایر افراد، از جمله افراد مبتلا به انواع دیگر آرتریت، ابتلا به دیابت نوع ۲ خطر کمتری (۲۴٪ تا ۳۵٪ ) دارند.

۰

خبری خوش برای دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز؛

تفاهم نامه دانشگاه صنعتی شیراز با معاونت علمی ریاست جمهوری

تفاهم نامه فی ما بین دانشگاه صنعتی شیراز و کارگزاری تعاملات راهبردی و توسعه فناوری ریاست جمهوری منعقد گردید.

رسالت خبرنگاران نشر اطلاعات صحیح و دقیق برای احقاق حقوق مردم است

در آیین تجلیل از مقام خبرنگار توسط خانه ارتباطات،کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مجتمع آموزشی فنی و حرفه ای علم و فن آوری؛ استان اصفهان:

رسالت خبرنگاران نشر اطلاعات صحیح و دقیق برای احقاق حقوق مردم است

سید محمد قلمکاریان مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان در آیین تجلیل از مقام خبرنگار، با بیان این که در رویداد غدیرنبود اطلاع رسانی صحیح باعث ظلم به مولا علی (ع) و جامعه تشیع شد، گفت: امروز رسالت خبرنگاران نشر اطلاعات صحیح و دقیق برای احقاق حقوق مردم است.

خطرات جبران ناپذیر قرص برنج برای خانواده ها

خبرگزاری علم وفناوری خبر می‌دهد

مرگ ۱۳ نفر در مازندران با استفاده از قرص ممنوعه

در حالی که فروش قرص برنج در کشور ممنوع است ۱۳ نفر در مازندران با استفاده از این قرص مسموم و جان باختند.

صندلی مدیریتی

خبرگزاری علم و فناوری از مازندران گزارش می‌دهد

تلاش برای پیاده کردن سید عباس موسوی از قطار مدیریت دانشگاه علوم پزشکی یا مطالبه‌گری برای تامین تجهیزات بیمارستانی

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی هدفش از طرح انتقاد نسبت به عملکرد مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی را تامین نیازمندی‌های مراکز درمانی در شهرستان آمل اعلام کرد.

سابک

علم و فناوری گزارش می دهد؛

بانی تحقیق و توسعه فناوریهای اخیر حوزه اشتغال کشور، کیست؟

در یکی دوساله اخیر در جریان راه اندازی سامانه های الکترونیکی متعددی قرار گرفتیم که محورآنها خدمات مربوط به اشتغال به تصدیگری دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی های کشور بود. برآن شدیم تا برای آشنایی با مجریان این خدمات، تحقیقی انجام دهیم. در جریان این تحقیق با شرکت پژوهشی و انفورماتیکی پاکا آشنا شدیم و موفق شدیم با مدیرعامل و کارشناسان این شرکت گپ و گفتی داشته باشیم.

افتتاح و بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب منطقه مهرویلا در شهر کرج

دستاورد شرکت دانش بنیان مهندسی کاشفان نیلفام؛

افتتاح و بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب مهرویلای کرج با «پکیج نوین تصفیه زیستی»

دومین پروژه پکیج نوین تصفیه زیستی فاضلاب بهداشتی شرکت دانش بنیان مهندسی کاشفان نیلفام برای تصفیه خانه فاضلاب منطقه مهرویلا در شهر کرج افتتاح و به بهره برداری رسید.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب