خبرگزاری علم و فناوری

در آیین تجلیل از مقام خبرنگار توسط خانه ارتباطات،کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مجتمع آموزشی فنی و حرفه ای علم و فن آوری؛ استان اصفهان:

رسالت خبرنگاران نشر اطلاعات صحیح و دقیق برای احقاق حقوق مردم است

سید محمد قلمکاریان مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان در آیین تجلیل از مقام خبرنگار، با بیان این که در رویداد غدیرنبود اطلاع رسانی صحیح باعث ظلم به مولا علی (ع) و جامعه تشیع شد، گفت: امروز رسالت خبرنگاران نشر اطلاعات صحیح و دقیق برای احقاق حقوق مردم است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، سید محمد قلمکاریان مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان آیین تجلیل از مقام خبرنگار، با بیان این که در رویداد غدیرنبود اطلاع رسانی صحیح باعث ظلم به مولا علی (ع) و جامعه تشیع شد، گفت: امروز رسالت خبرنگاران نشر اطلاعات صحیح و دقیق برای احقاق حقوق مردم  است

آیین تجلیل از مقام خبرنگار همزمان با روز ولادت امام هادی (ع) و آستانه سالروز عید غدیر خم و روز خبرنگار؛ با حضور سید محسن سجاد، مدیرکل امور اجتماعی استانداری، سید محمد قلمکاریان، مدیرکل کانون فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان، سید محمد موسوی، نائب رئیس هیأت مدیره خانه ارتباطات استان اصفهان، هادی زمانی، رئیس هیأت مؤسس و مدیرعامل خانه ارتباطات استان اصفهان، رییس انجمن صنفی روزنامه نگاران استان، دبیر انجمن شعر و ادبی کشور، مدیر فرهنگ سرای رسانه و محمد اخلاق پور موسس مجتمع آموزشی فنی و حرفه ای علم و فن آوری برگزار شد.

رسالت خبرنگاران برای توسعه و افزایش آگاهی نسبت به عملکردها جامعه است 

سید محسن سجاد، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان، در خصوص اهمیت جایگاه خبرنگاران گفت: امروز رسالت خبرنگاران برای توسعه و افزایش آگاهی نسبت به عملکردها  جامعه است و در این شرایط با توجه به وجود تحریم ها و شرایط جهانی کرونا بیش از پیش نیاز است که خبرنگاران و صاحبان اندیشه نسبت به قلم فرسایی برای آگاهی نقش آفرینی کنند.

 

رسالت خبرنگاران در این است که اطلاعات دقیق و صحیح را برای احقاق حقوق مردم ارسال کند

سید محمد قلمکاریان مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان نیز در آیین تجلیل از خبرنگاران ضمن تکریم سالروز ولادت امام هادی علیه السلام و نزدیکی ایام غدیر گفت: در رویداد غدیرخم نبود اطلاع رسانی اطلاعات صحیح از این واقعه بزرگ تاریخ اسلام باعث ظلم به مولا حضرت علی(ع) و جامعه تشیع گردید و رسالت خبرنگاران در این است که اطلاعات دقیق و صحیح را برای احقاق حقوق مردم  منتشر کنند.

وی تصریح کرد: حقیقت نقش سازنده‌ای برای احقاق حقوق و جایگاه اجتماعی جامعه دارد و امروز ضرورت این مهم باید بیش از پیش مورد تاکید و توجه باشد.

 

نگاه ویژه به ارتباطات اجتماعی در تمام سطوح جامعه بویژه در شرایط کرونا دستور کار خانه ارتباطات استان است

در ادامه سید محمد موسوی نائب رئیس خانه ارتباطات گفت: ما به مردم بر اساس نیازی که به روابط اجتماعی و ارتباطی دارند باید نگاه دقیقی را در نظر بگیریم.

 وی افزود: کودکان و نوجوانان امروزکه آینده سازان فردا  هستند و قرار است جامعه زیبا و امنی را با استفاده ازظرفیت های علمی و پژوهشی فراهم نمایند زیر ساخت های آگاهی و دانش خود را از رسانه ها و فرآیند ارتباطات تامین می کنند به همین دلیل ایجاد و تولید محتوا از قبیل خبر، گزارش، تصاویر، کتاب،نقاشی، شعر برای تبیین این دسته از نیازها در قالب یک گروه  منظم مرتبط ضرورت دارد.

 رئیس خانه ارتباطات: خاطرنشان کرد: نگاه ویژه به ارتباطات اجتماعی در تمام سطوح جامعه بویژه در شرایط کرونا در قالب مجازی  با  پژوهش ها برای زیرساخت‌های ارتباطی از نظر تولید محتوا یدستور کار خانه ارتباطات می باشد.

 

ارتباطات پدیده‌ای شرقی و از شرق به غرب رفته است

هادی زمانی مدیرعامل خانه ارتباطات استان اصفهان در بخش دیگری از این آیین اهمیت جایگاه خانه ارتباطات و اهمیت ارتباطات اجتماعی و همچنین نگاه ویژه به این مجموعه را از منظر روند تاریخی ارتباطات از گذشته تا بحال در  ایران و اهمیت ارتباطات مورد بحث قرار داد و گفت: ارتباطات پدیده‌ای شرقی است و از شرق به غرب رفته است و بر اساس آثار بجا مانده از پیشینیان با تمدن ایرانی این موضوع اثبات شده است و ضروری است نسبت به این آثار و دیدگا ههای رسانه ای جدید پژوهش های لازم صورت پذیرد.

در بخش پایانی این آیین با ارائه لوحی از خبرنگاران حاضر در این جلسه تجلیل شد. 

انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۴:۱۹

شناسه خبر: 89844

مطالب مرتبط :
کانون فکری کودکان و نوجوانان

یک قیرکارزینی به عنوان برگزیده مهرواره کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان معرفی شد

یک قیرکارزینی به عنوان شایسته‌ی تقدیر بخش نوجوان سومین مهرواره عکس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان معرفی شد.

نوجوان و اینترنت

عضو سازمان نظام روانشناسی ایران مطرح کرد

راهکارهایی برای وابسته نشدن نوجوانان به اینترنت/ استفاده از فضای مجازی محدودیت زمانی داشته باشد

عضو سازمان نظام روانشناسی ایران گفت: خوب است استفاده از اینترنت و حتی پلی ‌استیشن برای فرزندان در خانه «محدودیت زمانی» داشته باشد.

یک سوم از کودکان بستری در اثر کووید۱۹در بخش مراقبت های ویژه (ICU)/ نرخی مشابه بزرگسالان

محققان امریکایی گزارش کردند؛

یک سوم از کودکان بستری در اثر کووید۱۹در بخش مراقبت های ویژه/ نرخی مشابه بزرگسالان

بر طبق یک مطالعه مشترک توسط آکادمی اطفال و انجمن بیمارستان کودکان امریکا، یک سوم از کودکان بستری در اثر کووید۱۹در بخش مراقبت های ویژه (ICU) بستری شده اند، نرخی مشابه بزرگسالان است.

خطبه غدیر

حجت الاسلام والمسلمین سالک مطرح کرد؛

ضرورت انجام کار کلاسیک توسط دانشگاهها در خصوص «خطبه غدیر»

حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک ضمن تبریک عید سعید غدیر و تاکید بر حضور پرقدرت با بصیرت برای توسعه اسلام ناب بر ثبات قدم و صبر در توحید و ولایت تاکید کرد و گفت:در مقابل خطبه غدیر مدیون هستیم و ضرورت دارد که روی این موضوع در دانشگاه کار کلاسیک انجام گیرد و عملیاتی شود.

تنها ۶۰ درصد بیماران مبتلا به کووید۱۹ آنتی بادی محافظ دارند

محققان دانشگاه پزشکی وین؛

تنها ۶۰ درصد بیماران مبتلا به کووید۱۹ آنتی بادی محافظ دارند

تستهای آزمایشگاهی که هم اکنون توسط یک گروه مطالعاتی از دانشگاه پزشکی وین ساخته شده است، می تواند تشخیص دهد که آیا بیماران کووید۱۹ پس از ابتلا به این بیماری، آنتی بادی های محافظتی ایجاد می کنند یا خیر، با این تست مشخص شد تنها ۶۰ درصد بیماران مبتلا به کووید۱۹ آنتی بادی محافظ دارند.

بزرگسالان مبتلا به آرتریت روماتوئید خطر دیابت نوع ۲ کمتری دارند

بزرگسالان مبتلا به آرتریت روماتوئید خطر دیابت نوع ۲ کمتری دارند

محققان با یک تجزیه و تحلیل جدیدی از یک پایگاه داده بیمه ای ایالات متحده نشان دادند که بزرگسالان مبتلا به آرتریت روماتوئید نسبت به سایر افراد، از جمله افراد مبتلا به انواع دیگر آرتریت، ابتلا به دیابت نوع ۲ خطر کمتری (۲۴٪ تا ۳۵٪ ) دارند.

خبرگزاری علم و فناوری

پیام تبریک رئیس سازمان بسیج علمی کشور به خبرنگاران

دکتر مهدی رحیمی ، رئیس سازمان بسیج علمی کشور طی پیامی روز خبرنگار رو به فعالین پرتلاش این عرصه تبریک گفت.

روز خبرنگار

پیام تبریک رئیس سازمان بسیج علمی کشور به خبرنگاران:

نقش خبرنگاران علمی در ناامیدکردن دشمنان حیاتی و راهبردی است

دکتر مهدی رحیمی ، رئیس سازمان بسیج علمی کشور طی پیامی روز خبرنگار رو به فعالین پرتلاش این عرصه تبریک گفت.

ستار

گزارش تصویری؛

سفر معاون رئیس جمهور به یزد و بازدید از پارک علم و فناوری یزد

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ظهر امروز از شرکت های فعال در پارک علم و فناوری یزد بازدید کرد.

بانی تحقیق و توسعه فناوریهای اخیر حوزه اشتغال کشور، کیست؟

گزارش//

آشنایی با دستگاه طراحی و حکاکی چهره بروی سطوح استوانه ساخت فناوران گچسارانی

مدیرعامل شرکت صنعتگران دانش گچساران توضیحاتی در خصوص ساخت دستگاه طراحی و حکاکی چهره بر روی سطوح استوانه‌ای ارائه داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب