خبرگزاری علم و فناوری

محققان دانشگاه پزشکی وین؛

تنها ۶۰ درصد بیماران مبتلا به کووید۱۹ آنتی بادی محافظ دارند

تستهای آزمایشگاهی که هم اکنون توسط یک گروه مطالعاتی از دانشگاه پزشکی وین ساخته شده است، می تواند تشخیص دهد که آیا بیماران کووید۱۹ پس از ابتلا به این بیماری، آنتی بادی های محافظتی ایجاد می کنند یا خیر، با این تست مشخص شد تنها ۶۰ درصد بیماران مبتلا به کووید۱۹ آنتی بادی محافظ دارند.

 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از مدیکال نیوز، تستهای آزمایشگاهی که هم اکنون توسط یک گروه مطالعاتی از دانشگاه پزشکی وین ساخته شده است، می تواند تشخیص دهد که آیا بیماران کووید19 پس از ابتلا به این بیماری، آنتی بادی های محافظتی ایجاد می کنند یا خیر. یافته اصلی این آزمایش بدین شرح است: دانشمندان موسسه پاتوفیزیولوژی و تحقیقات آلرژی دانشگاه پزشکی وین کشف کردند که فقط حدود 60٪ بیمارانی که کووید19 داشته اند و از آن بهبود یافته اند، آنتی بادی های محافظ ایجاد می کنند و برای اولین بارآنها توانستند نشان دهند كه بعضی از آنتی بادی ها با افزودن آن به سلول های میزبان، به میزبان كمك می كنند. نتایج اخیراً در ژورنال برجسته"آلرژی" منتشر شده است.

محققان مرکز پاتوفیزیولوژی، عفونی و ایمونولوژی دانشگاه پزشکی وین به رسرپرستی رودولف والنتا تست آزمایشگاهی ELISA را برای شناسایی بیمارانی که پس از داشتن کووید19 آنتی بادی های محافظتی ایجاد کرده بودند، ایجاد کرد.

این تست آزمایشگاهی نشان داد که تنها 60٪ از بیماران با ابتلا به کووید 19آنتی بادی هایی را ایجاد می کنند که تعامل دامنه اتصال گیرنده SARS-CoV-2 (RBD) با ACE2 را مهار می کند. گیرنده آنژیوتانسین2 در حال تبدیل آنزیم برای SARS-CoV-2 بطور عمده در مجاری تنفسی و سایر ارگان های تحت تأثیر ویروس رخ می دهد.

"نتیجه مثبت این است که ما اکنون یک تست داریم که می تواند آنتی بادی ها را شناسایی کند و نشان دهد که آیا افرادی که قبلاً آلوده شده اند ایمنی محافظتی دارند یا خیر."

این تیم تحقیقاتی همچنین دریافتند که سیستم ایمنی سلولهای متشکل از RBD و آنتی بادی های بیمار، میزان اتصال بیشتری به گیرنده آنژیوتانسین2 دارند. این مکانیسم تا کنون ناشناخته است که چرا ویروس را قادر می سازد تا بتواند راحت تر روی سلولها بپیوندد.

این اولین مطالعه برای نشان دادن اتصال بالا به گیرنده آنژیوتانسین2 توسط سیستم ایمنی بدن حاوی RBD و آنتی بادی های بیمار است. به طورکلی، این باعث می شود ویروس بتواند سلولها را آلوده کند. "

اکنون تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود که نوع مصونیت و معنی مصون بودن برای توسعه واکسن چیست.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://www.news-medical.net/news/20200805/Laboratory-test-shows-only-6025-of-COVID-19-patients-develop-protective-antibodies.aspx

زمان انتشار: یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 89847

مطالب مرتبط :
بارش شهابی برساوشی مهمترین بارش شهابی سالیانه است/ همه جا اوج بارش در بازه زمانی «۲۱ تا ۲۳ مردادماه»

پژوهشگر علوم و فناوری فضایی:

بارش شهابی برساوشی یکی از مهمترین بارش شهابی سالیانه است/ امکان مشاهده حدود ۱۰۰ شهاب در یک ساعت

عمران مرادی پژوهشگر علوم و فناوری فضایی با بیان این که بارش شهابی برساوشی یکی از مهمترین بارش شهابی سالیانه است و شبهای اوج بارش هم از ۲۱ تا ۲۳ مردادماه می باشد، گفت: معمولا اگر آسمان کاملا تاریک و بدور از موانع نوری باشد تا حدود ۱۰۰ شهاب در یک ساعت هم قابل دیدن است.

یک سوم از کودکان بستری در اثر کووید۱۹در بخش مراقبت های ویژه (ICU)/ نرخی مشابه بزرگسالان

محققان امریکایی گزارش کردند؛

یک سوم از کودکان بستری در اثر کووید۱۹در بخش مراقبت های ویژه/ نرخی مشابه بزرگسالان

بر طبق یک مطالعه مشترک توسط آکادمی اطفال و انجمن بیمارستان کودکان امریکا، یک سوم از کودکان بستری در اثر کووید۱۹در بخش مراقبت های ویژه (ICU) بستری شده اند، نرخی مشابه بزرگسالان است.

خطبه غدیر

حجت الاسلام والمسلمین سالک مطرح کرد؛

ضرورت انجام کار کلاسیک توسط دانشگاهها در خصوص «خطبه غدیر»

حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک ضمن تبریک عید سعید غدیر و تاکید بر حضور پرقدرت با بصیرت برای توسعه اسلام ناب بر ثبات قدم و صبر در توحید و ولایت تاکید کرد و گفت:در مقابل خطبه غدیر مدیون هستیم و ضرورت دارد که روی این موضوع در دانشگاه کار کلاسیک انجام گیرد و عملیاتی شود.

بزرگسالان مبتلا به آرتریت روماتوئید خطر دیابت نوع ۲ کمتری دارند

بزرگسالان مبتلا به آرتریت روماتوئید خطر دیابت نوع ۲ کمتری دارند

محققان با یک تجزیه و تحلیل جدیدی از یک پایگاه داده بیمه ای ایالات متحده نشان دادند که بزرگسالان مبتلا به آرتریت روماتوئید نسبت به سایر افراد، از جمله افراد مبتلا به انواع دیگر آرتریت، ابتلا به دیابت نوع ۲ خطر کمتری (۲۴٪ تا ۳۵٪ ) دارند.

رسالت خبرنگاران نشر اطلاعات صحیح و دقیق برای احقاق حقوق مردم است

در آیین تجلیل از مقام خبرنگار توسط خانه ارتباطات،کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مجتمع آموزشی فنی و حرفه ای علم و فن آوری؛ استان اصفهان:

رسالت خبرنگاران نشر اطلاعات صحیح و دقیق برای احقاق حقوق مردم است

سید محمد قلمکاریان مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان در آیین تجلیل از مقام خبرنگار، با بیان این که در رویداد غدیرنبود اطلاع رسانی صحیح باعث ظلم به مولا علی (ع) و جامعه تشیع شد، گفت: امروز رسالت خبرنگاران نشر اطلاعات صحیح و دقیق برای احقاق حقوق مردم است.

کروناویروس

برای نخستین بار در کشور؛

اراک، میزبان نخستین همایش کووید ۱۹ در ایران

شهریورماه امسال در دانشگاه آزاد اسلامی اراک اولین همایش کشوری با عنوان کووید ۱۹، دستاوردها، تهدید‌ها و فرصت‌های پیش رو برگزار می‌شود.

بانی تحقیق و توسعه فناوریهای اخیر حوزه اشتغال کشور، کیست؟

گزارش//

آشنایی با دستگاه طراحی و حکاکی چهره بروی سطوح استوانه ساخت فناوران گچسارانی

مدیرعامل شرکت صنعتگران دانش گچساران توضیحاتی در خصوص ساخت دستگاه طراحی و حکاکی چهره بر روی سطوح استوانه‌ای ارائه داد.

دکتر شیرانی

۹۰ درصد از مبتلایان به کرونا در چهارمحال و بختیاری کاملا بهبود یافته اند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاري گفت: از ابتداي شيوع بيماري کوويد ۱۹ در استان تا کنون ۳۷۱۱ مورد ابتلاي قطعي به اين بيماري در استان شناسايي شده است که بيش از ۹۰ درصد از آنها بطور کامل بهبود يافته اند.

کانون پرورش فکري کودکان و نوجوان استان اصفهان

تفاهم نامه همکاری مجتمع فنی حرفه ای علم و فناوری با کانون پرورش فکری کودکان و خانه ارتباطات استان اصفهان

تفاهم نامه همکاری میان مجتمع آموزشی فنی حرفه ای علم و فناوری اصفهان با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان و خانه ارتباطات استان اصفهان امضا شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب