خبرگزاری علم و فناوری

به مناسبت ۱۷ مردادماه، روز خبرنگار؛

برای آنها که با سلاح قلم در سرزمین آگاهی قدم می‌زنند

خبرنگار و به طور کلی آن دسته از کسانی که در حال تلاش برای تهیه گزارش از مشکلات جامعه می باشد تنها افرادی هستند در جامعه که علاوه بر دغدغه خود اضطراب و دغدغه و مشکلات جامعه را به عنوان حافظ حقوق جامعه و مردم به همراه دارد.

یادداشت// خبرگزاری علم و فناوری// منصور رنجبر؛ خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در پاسارگاد

 

خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی هستند که در صحنه‌های سرنوشت ساز با تلاش‌ خستگی ناپذیر و صادقانه در فرایند پیچیده و دشوار تقابل با جنگ نرم دشمن با اطلاع رسانی شفاف و بهنگام از هیچ کوششی دریغ نمی‌ورزند.

خبرنگاران نمادی از تلاش و سختکوشی همچون کبوتری  هستند که عاشقانه و بی پروا در عرصه وسیع اطلاع رسانی با عشقی وصف ناپذیر به کار و حرفه خود و با حق الزحمه ای ناچیز، پروازی بی پایان و خستگی ناپذیر را دنبال می کنند؛ آنهایی که با سلاح قلم در سرزمین آگاهی قدم می‌زنند و با تکیه بر سه اصل صحت، دقت و سرعت هر مشکل و معضلی را نادیده گرفته و هر خطری را به جان خریده چرا که رسالت خبرنگار ، تلاش تا پای جان است و بی توقع و چشم داشتی اخبار گوناگون را در آن و لحظه مخابره می کنند تا به دست عموم مردم رسیده و باعث آگاهی آنها میشوند.

باید قلم را پاس داشت . باید برای قلم و خبر و رسالت خبرنگاران  ارزش قائل بود.

و اما خبرنگاران باید بدانند که چه خون های پاکی در راه رسالت قلم ریخته شده و باید بدانند که پا جای چه کسانی میگذارنند و حرمت قلم و بخون خفتگان قلم را پاس بدارند .

خبرنگار و به طور کلی آن دسته از کسانی که در حال تلاش برای تهیه گزارش از مشکلات جامعه می باشد تنها افرادی  هستند در جامعه که علاوه بر دغدغه خود اضطراب و دغدغه و مشکلات جامعه را به عنوان حافظ حقوق جامعه و مردم  به همراه دارد.

خبرنگاران هم صاحب اسم و رسم شدند؛ اما تنها و تنها در تقویم! خبرنگار را در جامعه ما با روز خبرنگار می شناسند و به نوعی از او تجلیل و تقدیر می کنند؛ غافل از اینکه همه روزها روز خبرنگار است و حتی لحظه ها، روزهایی که در جهان امروز، عصر ارتباطات و در دهکده جهانی، لحظه به لحظه آن خبرخیز است و خبرنگار خبررسان و پرتلاش.

طلایه داران جبهه آگاهی که در صحنه‌های سرنوشت ساز با تلاش‌ خستگی ناپذیر و صادقانه در فرایند پیچیده و دشوار تقابل با جنگ نرم دشمن با اطلاع رسانی شفاف و بهنگام از هیچ کوششی دریغ نمی‌ورزند، چنانچه تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب اسلامی در سال های دفاع مقدس و پس از آن، ‏شاهد از جان گذشتگی خبرنگاران رشید میهن عزیز در امر بازتاب واقعیات دفاع از آزادگی ‏و اسلام بوده که بسیاری از آنان با تمسک به آرمان های انقلاب و تلاشی خستگی ناپذیر در این راه گام نهادند و ثابت قدم ماندند، امروز نیز‏ بسیاری از جوانان با ‏کفایت در این عرصه حضوری پر تلاش دارند و همچون چشم بینای ملت در بازتاب رخدادهای ‏داخلی و بین المللی فعالیت می کنند.

هر ساله با فرا رسیدن هفده مرداد، مقام خبرنگار از سوی اشخاص، سازمان ها و ارگان های گوناگون پاس داشته و از آنها تجلیل می شود، این پاس داشتن ها و تجلیل ها اما چندان خبرنگاران را راضی نکرده و به خواسته هایشان نمی رساند، چه بسا آنها نیازی به این تجلیل ها نمی بینند و چشم داشتی به آن ندارند، چرا که همه چیز در همین یک روز تمام می شود و دیگر نامی از خبرنگار نیست تا سال دیگر و روز خبرنگاری دیگر و نیاز، چیز دیگری هست و بس.

 

پایان/

زمان انتشار: جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۸:۴۲

شناسه خبر: 89904

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب