خبرگزاری علم و فناوری

خبرگزاری علمی و فناوری گزارش می دهد؛

نگرانی از طوفان کرونا در فصل پاییز/ افزایش تخت های ویژه در بیمارستان‌های کرمانشاه

تمهیدات لازم برای مواجهه با شرایط احتمالی پیک مجدد کرونا در فصل پاییز توسط مسئولان بهداشتی استان اندیشیده می شود.

به گزارش خبرگزاری علمی و فناوری از کرمانشاه، با نزدیک شدن به فصل پاییز نگرانی ها برای پیک بعدی کرونا در استانهای کشور افزوده می‌شود.

همزمان شدن شیوع آنفولانزا و کووید ۱۹ در فصل پاییز موجب شده تا مسئولان بهداشتی درصد ارتقای امکانات و تجهیزات بیمارستان ها برای مواجهه با این شرایط باشند.

با توجه به وضع موجود به نظر می‌رسد هر استان باید با توجه به شرایطی که دارد پروتکل ها و استراتژی های ویژه را برای مواجهه با آنفولانزا و کووید ۱۹ در فصل پاییز تدوین کند و در این زمینه باید بسیار هوشمندانه عمل شود.

افزوده شدن تقوای ویژه در بیمارستان‌های استان

مدیر نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشکی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار علمی و فناوری در کرمانشاه اظهار داشت: با توجه به احتمال وجود پیک بیماری در فصل پاییز تمهیدات لازم برای پاسخگویی به نیاز بیماران اندیشیده شده است .

دکتر تورج شیرزادیان افزود: در این راستا مجوز افزوده شدن ۵۰ تخت ویژه به ظرفیت بیمارستان های استان شامل ۲۰ است مربوط به بیمارستان گلستان و ۳۰ تخت مربوط به بیمارستان اخذ شده است.

این مسئول همچنین از اختصاص ۳ میلیارد تومان اعتبار برای خرید تجهیزات خبر داد و ادامه داد: این اعتبارات برای خرید تجهیزات سرمایه‌ای شامل دستگاه سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی برای مراکز درمانی است.

به نظر می‌رسد رعایت بیش از پیش نکات و پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماست می تواند تا حدود زیادی در این زمینه پیشگیری آن عمل کند و مردم باید بیش از پیش به این موارد توجه داشته باشند.

زمان انتشار: یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۴:۱۹

شناسه خبر: 89935

مطالب مرتبط :
انترویروس

احتمال شیوع یک اختلال عصبی در نتیجه ویروس انترو (Entrovirus) در پاییز امسال+عکس

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها هشدار داده ‌است که پاییز ۲۰۲۰ می‌تواند شاهد شیوع یک بیماری عصبی کشنده باشد که عمدتا کودکان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. باور بر این است که انتروویروس-D۶۸ موجب این اختلال نورووژیک می‌شود.

یک سوم از کودکان بستری در اثر کووید۱۹در بخش مراقبت های ویژه (ICU)/ نرخی مشابه بزرگسالان

محققان امریکایی گزارش کردند؛

یک سوم از کودکان بستری در اثر کووید۱۹در بخش مراقبت های ویژه/ نرخی مشابه بزرگسالان

بر طبق یک مطالعه مشترک توسط آکادمی اطفال و انجمن بیمارستان کودکان امریکا، یک سوم از کودکان بستری در اثر کووید۱۹در بخش مراقبت های ویژه (ICU) بستری شده اند، نرخی مشابه بزرگسالان است.

بابلی

معاون علمی و فناوری سپاه حضرت نبی اکرم(ص):

انتخاب مکان غدیر دارای اهمیت استراتژیک است

معاون علمی و فناوری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با گرامیداشت عید غدیرگفت: انتخاب مکان غدیر دارای اهمیت استراتژیک است.

شیوع کرونا، فرصتی  برای ارائه راهکارهای نوین آموزشی شد

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛

شیوع کرونا، فرصتی برای ارائه راهکارهای نوین آموزشی شد

دکتر شهناز پولادی، رییس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اگرچه شیوع کرونا در کشورمان مشکلات و سختی‌هایی را بر سر راه نظام آموزشی قرار داده‌است، اما فرصتی ایجاد کرده تا راهکارهای نوین آموزشی در بوته آزمایش قرار گیرد.

۸

قائم مقام وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی خبرداد:

افزایش ۳۹هزار تخت بیمارستانی در کشور

قائم مقام وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی از افزایش ۳۹ هزار تخت بیمارستانی خبرداد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب