یک متخصص بیماری های داخلی:

داروهای ضد بارداری و هورمون درمانی در ایام کرونا استفاده نشود

یک متخصص بیماری های داخلی گفت: در دوران کووید ۱۹ که این ویروس خودش می تواند باعث افزایش لخته پذیری در خون شود توصیه می شود که از داروهای ضد بارداری و هورمون درمانی در حد امکان استفاده نشود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، پس از شیوع بیماری کرونا در سطح جهان و کشور ایران سوالات گوناگونی در ذهن مردم به وجود آمد که متخصصان رشته های گوناگون به آنها پاسخ دادند.

یکی از سوالات متداول این روزها این است که آیا از قرص های ضدبارداری استفاده کنیم و آیا خوردن این قرص ها می تواند برای بانوان دچار مشکل شود یا نه؟

در همین راستا دکتر حمیدرضا امیرذهنی پزشک متخصص بیماری های داخلی توصیه هایی برای همه هوطنان ارائه داد و در سخنان کوتاهی پاسخ برخی از سوالات هموطنان را نیز بیان کرد.

دکتر حمیدرضا امیرذهنی در همین زمینه اظهار کرد: می خواهم نکاتی را درباره عوارض داروهای ضد بارداری و هورمون درمانی با استروژن در خانم های یائسه و حاملگی در دوران کرونا را بیان کنم.

این پزشک متخصص بیماری های داخلی تصریح کرد: هر چیزی که استروژن خون را بالا ببرد مانند داروهای ضد بارداری و چه حاملگی با افزایش لخته پذیری خون می تواند همراه باشد.

وی در ادامه توضیحاتی بیان کرد و در همین ارتباط ادامه داد: در دوران کووید 19 که این ویروس خودش می تواند باعث افزایش لخته پذیری در خون شود توصیه می شود که از داروهای ضد بارداری و هورمون درمانی در حد امکان استفاده نشود.

دکتر حمیدرضا امیرذهنی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان توصیه هایی تصریح کرد: همچنین خانم های باردار از مایعات فراوان استفاده کنند این نکاتی که بیان کردم پشتوانه علمی دارد و اخیرا در مجله دانشگاه آکسفورد منتشر شده است.

این پزشک متخصص بیماری های داخلی در پایان سخنان خود تاکید کرد: توصیه می کنم که علاوه بر اینکه خانم های باردار خیلی نگران نباشند و مایعات فراوان بخورند بهترین روش برای جلوگیری از بارداری در این دوران را که استفاده از پدهایی مانند کاندوم است را انتخاب کنند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۵:۰۰

شناسه خبر: 89948

مطالب مرتبط :
مصرف آزیترومایسین برای درمان کووید۱۹  ممکن است خطر وقایع قلبی را افزایش دهد

مصرف آزیترومایسین برای درمان کووید۱۹ ممکن است خطر وقایع قلبی را افزایش دهد

محققان دانشگاه ایلینوی شیکاگو محققان در یک مطالعه بزرگ روی داروی آزیترومایسین - آنتی بیوتیکی که به عنوان یک درمان بالقوه برای کووید۱۹ استفاده می شود، گزارش کردند: آزیترومایسین به خودی خود با افزایش حوادث قلبی ارتباط ندارد. با این حال، اگر این دارو با داروهای خاص دیگری که بر عملکرد الکتریکی قلب تأثیر می گذارد مصرف شود، این ترکیب با افزایش ۴۰ درصدی حوادث قلبی از جمله غش، تپش قلب و حتی ایست قلبی در ارتباط است. "

۱۲۳۴۵۶

کرونا و چالش‌های نظام آموزشی در سال تحصیلی جاری

تامین گوشی داشتن زیرساخت‌های اینترنتی و در عین حال افزایش سواد رسانه‌ای خانواده‌ها و تهدید کرونا از مهمترین چالش‌های نظام آموزشی در سال تحصیلی جاری است که متولیان امر باید برای همه موضوعات برنامه‌ای مدون داشته باشند.

خنده

محققان می‌گویند بی دلیل خندیدن واقعا حالمان را بهتر می‌کند

خنده تنها شادی با خود به همراه نمی‌آورد، بلکه سلامتی هم جزوی از ارمغان‌های آن است. نخستین یکشنبه ماه مه روز جهانی خنده نام دارد. این روز به ابتکار دکتر «مادان کاتاریا»، بنیانگذار حرکت «یوگای خنده» چنین نام گرفته است. تحقیقات جدید منتشر شده در مجله Experimental Psychology نشان داده ‌است که لبخند زدن الکی می‌تواند بر روی قسمت‌هایی از مغز ما که با خلق و خو مرتبط است، تاثیر بگذارد و چشم‌انداز ما را بهبود بخشد.

هوش مصنوعی

برای رهایی از تنهایی در قرنطینه می‌توانید با این هوش مصنوعی گفتگو کنید+عکس

فیلم ‌Her را به خاطر دارید؟ در این فیلم سامانتا معشوقه شخصیت اصلی داستان که فردی منزوی بود، یک نمونه ای تکامل یافته از هوش مصنوعی بود. در حقیقت هیچ وجودی نداشت. حال بخوانید از اپلیکیشن جدیدی به نام رپلیکا ساخته استارتاپی به همین نام که در با بهره گیری از یک هوش مصنوعی می‌تواند با کاربر به طور خارق العاده ای گفتگو کند.

ماسک هوشمند

ماسک هوشمندی که قابلیت ترجمه گفتگوها به ۹ زبان را دارد+عکس

شرکت ژاپنی دونات رباتیکس، از ماسک مترجم c-mask در قالب یک پروژه سرمایه‌گذاری جمعی رونمایی کرده و امیدوار به عرضه‌ی آن در ماه سپتامبر است.

پروتکل های بهداشتی

رئیس مرکز بهداشت خوزستان عنوان کرد

کمرنگ شدن نظارت بر رعایت دستور العمل ‌های بهداشتی

رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: در حال حاضر نظارت ‌های تیمی بر روند رعایت دستور العمل ‌های بهداشتی بسیار کمرنگ شده و در برخی شهرها انجام نمی‌ شود و در برخی شهرها نیز نظارت ضعیف است.

میوه

یک دکترای گیاه پزشکی مطرح کرد

چگونگی شستن میوه ها در ایام کرونا/توت فرنگی و رطب با آب و مایع ظرفشویی شسته شود

یک دکترای گیاه پزشکی گفت: در این رزوها دو تا سه قطره مایع ظرفشویی در یک لیتر آب بریزیم و میوه های حداکثر به مدت ۵ دقیقه در آن بگذاریم و بعد آنها را بشوییم.

ماسک هایی از جنس پنبه و ابریشم به دست هنرمندان صنایع دستی تولید شد

ماسک هایی از جنس پنبه و ابریشم به دست هنرمندان صنایع دستی تولید شد

سرپرست دفتر توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی از تولید ماسک هایی از جنس پنبه و پشم توسط هنرمندان صنایع دستی استان های تهران ،گلستان،اصفهان،خراسان شمالی،گیلان و زنجان خبرداد 

واکسن

علم و فناوری گزارش می دهد؛

از اولین واکسن بیماری کرونا به صورت رسمی رونمایی شد / تا چه اندازه می توان به درمان ساخته شده روسیه اعتماد کرد ؟

صبح امروز رئیس جمهور روسیه به صورت رسمی از اولین واکسن کرونای جهان رونمایی کرد و اعلام کرد این واکسن می تواند مردم را در مقابل ویروس کرونا محافظت نماید؛ این اتفاق در حالی افتاده است که بسیاری از دانشمندان بر موثر بودن واکسن روسیه بر روی این بیماری با تردید صحبت می کنند.

تاثیر ماسک و انواع آن

رئیس بیمارستان نظام مافی شوش:

بیماران کرونایی از ماسک ساده استفاده کنند/تمامی ماسک ها در لایه های میانی خود فیلتر دارند

رئیس بیمارستان نظام مافی شوش دانیال گفت: افرادی تست کووید آنها مثبت شد نباید از ماسک های سوپاپ دار استفاده کنند حتما باید از ماسک های سه لایه بدون سوپاپ استفاده کنند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب