حجت الاسلام والمسلمین سالک مطرح کرد؛

ضرورت انجام کار کلاسیک توسط دانشگاهها در خصوص «خطبه غدیر»

حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک ضمن تبریک عید سعید غدیر و تاکید بر حضور پرقدرت با بصیرت برای توسعه اسلام ناب بر ثبات قدم و صبر در توحید و ولایت تاکید کرد و گفت:در مقابل خطبه غدیر مدیون هستیم و ضرورت دارد که روی این موضوع در دانشگاه کار کلاسیک انجام گیرد و عملیاتی شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک استاد اخلاق و نماینده سابق مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در جشن بزرگ غدیر که به همت کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی دولت آباد برگزارشد، گفت: در مقابل خطبه غدیر مدیون هستیم و ضرورت دارد که روی این موضوع در دانشگاه کار کلاسیک انجام گیرد و عملیاتی شود.

حجت الاسلام والمسلمین سالک ضمن تبریک عید سعید غدیر و تاکید بر حضور پرقدرت با بصیرت برای توسعه اسلام ناب بر ثبات قدم و صبر  در توحید و ولایت تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک،با بیان این که این روزها روزهایی است که باید در مسائل معرفتی اوج بیش از گذشته را پیدا کنیم، افزود: در روایاتی از پیامبر اکرم (ص) در خصوص غدیر به دو نکته نشانه و هدایت اشاره شده است.

این استاد اخلاق بیان کرد: راهبرد این است، در قرنی که ما زندگی می کنیم، اساتید باید در تبعیت از امیرالمومنین علیه السلام و اطلاعت قلبی و تشکیلاتی از محور حاکمیت دینی نشانه ای جهت هدایت جامعه و دانشجویان بسوی صراط توحید و ولایت باشند.

 

غدیر بزرگترین سند حقانیت شیعه است 

حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک  با بیان این که امام راحل  و مقام معظم رهبری در خط طولی نبوت، امامت و ولایت هستند، گفت: جریان مهم غدیر بزرگترین سند حقانیت شیعه است مرحوم علامه امینی 11 جلد  الغدیر را در این رابطه زحمت کشیده و به نتیجه رسانده است.

 

ضرورت دارد در خصوص خطبه غدیر در دانشگاه کار کلاسیک انجام گیرد و عملیاتی شود

این استاد اخلاق خاطرنشان کرد: ما در مقابل خطبه غدیر مدیون هستیم و ضرورت دارد که روی این موضوع در دانشگاه کار کلاسیک انجام گیرد و عملیاتی شود.

 

غدیر خم بزرگترین سند خلافت و بزرگترین گواه بر مظلومیت امیرالمومنین علیه السلام است

 حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک افزود: غدیر خم بزرگترین سند خلافت امیرالمومنین علیه السلام است، همچنین بزرگترین گواه بر مظلومیت امیرالمومنین علیه السلام است.

وی سپس به جنگهایی که در برابر امیرالمومنین (ع) انجام گرفته اشاره کرد  و ادامه داد: در این جنگها امیرالمومنین (ع) یاران باوفایی مثل عمار داشتند که در آخر خطبه 182 نهج البلاغه  از آنها نام می برد.

 

غدیر خم بزرگترین خط مشی سیاسی اسلامی تا قیامت و ظهور حضرت مهدی (عج) است

سالک با بیان این که امروز باید عمار ولایت و فریادگر ولایت مطلقه فقیه و تبیین کننده این حرکت بزرگ الهی به تبعیت امیر المومنین (ع) باشیم و گامهای بزرگی برداریم، گفت: . نکته  مهم دیگر این که غدیر خم بزرگترین  خط مشی سیاسی اسلامی تا قیامت و ظهور حضرت مهدی (عج) است.

 

غدیر با مهدویت پیوند ناگسستنی دارد

نماینده سابق مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که رهبری انقلاب اسلامی محکم در برابر استکبار جهانی ایستاده و  محکم مدافع مظلومین و محرومین  است و جامعه را هدایت می کند، بیان کرد: غدیر با مهدویت پیوند ناگسستنی دارد.

 

تبلیغ فرهنگ غنی غدیر خم  یک وظیفه است

وی  در ادامه با بیان این که گسترش اسلام ناب نوید پیامبر است و رسالت ما را تعیین می کند، بر توجه بر چند مطلب تاکید نمود و گفت:  تبلیغ فرهنگ غنی غدیر خم  یک وظیفه  مهم است.

سالک اظهار کرد: رسالت دیگر در عصر ارتباطات و فناوری گفتگو و مبادلات فکری و تلاش و بلکه مناظرات توسط اندیشمندان و استادان حوزه و دانشگاه با هدف نزدیک کردن دلها و عمق بخشیدن  به ولایت مطلقه فقیه است و در این خصوص فضای مجازی محور بسیار مهمی است.

وی افزود: همچنین اساتید انقلابی و شخصیتهای دانشگاهی وظایفی دارند از جمله معرفی محور حاکمیت دینی و بیان پویایی سیاسی اجتماعی، حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی که بفرموده  امام (ره) اوجب واجباب است  و باید از طریق  سیاست اصلاح ساختارهای نظام برای تحکیم پایه ها انجام شود.

این استاد اخلاق سپس بر احیا و اجرای مطالبات  مقام معظم رهبری و تلاش برای مطالبه گری تا تحقق اهداف بلند انقلاب تاکید کرد و گفت: موضوع مهم دیگر مردم بعنوان پشتیبانان انقلاب هستند و در این خصوص تربیت کادر مربی و نیروهای توانمند برای آینده در راستای بیانیه گام دوم  در چهل سال آینده  مهم است.

سالک ادامه داد: نکات مهم دیگر افشا گری نسبت به موانع رشد غدیر خم، بالابردن بصیرت جوانها  و معرفی نقش مهم و مقندرانه  ولایت مطلقه فقیه است.

 

توجه عمیق به خطبه پیامبر در غدیر خم از نکات مهم است

وی با اشاره به این که دشمن شناسی و گسترش اسلام ناب هم از دیگر رسالتهای است، تاکید کرد: توجه عمیق به خطبه پیامبر در غدیر خم از نکات بسیار مهم است.

 

خطبه  غدیر خط مشی سبک زندگی دینی نسل جوان قرار گیرد

حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک در پایان با تاکید براین که خطبه غدیر از موضوعاتی است که باید در دستور کار باشد، گفت: جوانهای ما تشنه معارف دین هستند و این خطبه باید خط مشی سبک زندگی دینی نسل جوان قرار گیرد.

انتهای پیام/

 معصومه صادقی

زمان انتشار: دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۹:۱۵

شناسه خبر: 89949

مطالب مرتبط :
۳۶ میلیون جوان در پنجره جمعیتی هستند/: تفکر ژن برتر انگیزه جوانان مستعد را برای ورود به اقتصاد سلب می کند

عضو هیئت علمی اقتصاد دانشگاه اصفهان گفت؛

۳۶ میلیون جوان در پنجره جمعیتی هستند/ تفکر ژن برتر انگیزه جوانان مستعد را برای ورود به اقتصاد سلب می کند

محمدرضا حیدری عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه اصفهان در وبینار «جهش تولید، فرصت ها و تهدیدها» با بیان این که در ایران ۱۴ میلیون دانش‌آموخته دانشگاهی داریم و ۳۶ میلیون نفر جوان ما در پنجره جمعیتی هستند، گفت: تفکر ژن برتر انگیزه جوانان مستعد را برای ورود به اقتصاد سلب می کند.

ساعت

توسط محقق ایرانی دانشگاه UCLA تحقق یافت؛

ساعت هوشمند سطح داروهای داخل بدن را ردیابی می کند

مهندسان دانشکده مهندسی UCLA Samueli با همکاری محقق ایرانی خود و همکارانشان در دانشکده پزشکی استنفورد در مطالعه اخیرشان نشان داده اند که یک ساعت هوشمند می تواند مواد شیمیایی موجود در عرق را تجزیه و تحلیل کند و سطح داروهای داخل بدن را ردیابی کند.

جنگ ۳۳ روزه اسرائیل با لبنان یک نقطه عطف در منطقه است/ روزهای آخر تحریم و فشار حداکثری علیه ایران

کارشناس و تحلیلگر ارشد مسائل منطقه و خاورمیانه؛

جنگ ۳۳ روزه اسرائیل با لبنان یک نقطه عطف در منطقه/ تحریم و فشار حداکثری علیه ایران روزهای آخرش را طی می کند

حسین رویوران در نشست تخصصی مقاومت اسلامی و تحلیل اتفاقات لبنان، گفت: جنگ ۳۳ روزه اسرائیل با لبنان یک نقطه عطفی در منطقه است این پیروزی برای کشور ما هم بسیار مهم است، همچنین تحریم و فشار حداکثری علیه ایران روزهای آخرش را طی می کند از بین رفته و مدیون مقاومت مردم ایران است.

همایش علمی، فرهنگی و هنری «امید ولایت» برگزار می شود

به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس؛

همایش علمی، فرهنگی و هنری «امید ولایت» برگزار می شود

به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس همایش علمی، فرهنگی و هنری «امید ولایت» به همت بسیج علمی پژوهشی و فناوری ناحیه مبارکه با همکاری بسیج علمی دانشجویی برگزار می شود.

بارش شهابی برساوشی مهمترین بارش شهابی سالیانه است/ همه جا اوج بارش در بازه زمانی «۲۱ تا ۲۳ مردادماه»

پژوهشگر علوم و فناوری فضایی:

بارش شهابی برساوشی یکی از مهمترین بارش شهابی سالیانه است/ امکان مشاهده حدود ۱۰۰ شهاب در یک ساعت

عمران مرادی پژوهشگر علوم و فناوری فضایی با بیان این که بارش شهابی برساوشی یکی از مهمترین بارش شهابی سالیانه است و شبهای اوج بارش هم از ۲۱ تا ۲۳ مردادماه می باشد، گفت: معمولا اگر آسمان کاملا تاریک و بدور از موانع نوری باشد تا حدود ۱۰۰ شهاب در یک ساعت هم قابل دیدن است.

هورمون درمانی

یک متخصص بیماری های داخلی:

داروهای ضد بارداری و هورمون درمانی در ایام کرونا استفاده نشود

یک متخصص بیماری های داخلی گفت: در دوران کووید ۱۹ که این ویروس خودش می تواند باعث افزایش لخته پذیری در خون شود توصیه می شود که از داروهای ضد بارداری و هورمون درمانی در حد امکان استفاده نشود.

یک سوم از کودکان بستری در اثر کووید۱۹در بخش مراقبت های ویژه (ICU)/ نرخی مشابه بزرگسالان

محققان امریکایی گزارش کردند؛

یک سوم از کودکان بستری در اثر کووید۱۹در بخش مراقبت های ویژه/ نرخی مشابه بزرگسالان

بر طبق یک مطالعه مشترک توسط آکادمی اطفال و انجمن بیمارستان کودکان امریکا، یک سوم از کودکان بستری در اثر کووید۱۹در بخش مراقبت های ویژه (ICU) بستری شده اند، نرخی مشابه بزرگسالان است.

شهید سید جاسم نوری

توسط یک گروه جهادی انجام شد

توزیع آب تصفیه شده در مناطق اهواز+ تصویر

به منظور رفاه حال مردم از سوی گروه جهادی شهید مدافع حرم سردار سید جاسم نوری آب تصفیه صلواتی در کوی مشعلی اهواز توزیع شد.

جهادددانشگاهی

بهره‌مندی ۲۰ هزار زوج از خدمات درمان ناباروری جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی

رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی گفت: سالانه حدود ۲۰ هزار زوج از خدمات مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان و حدود ۱۰۰ هزار نفر نیز از خدمات آزمایشگاه تشخیص طبی این سازمان بهره‌مند می‌شوند.

جشنواره ایده پردازی تعلیم و تربیت در دوران کرونا

به همت بسیج فرهنگیان کشور برگزاری می شود؛

جشنواره ایده پردازی تعلیم و تربیت در دوران کرونا

​جشنواره ایده پردازی تعلیم و تربیت در دوران کرونا به سازمان بسیج فرهنگیان و با حضور دانشجویان ، معلمان، مدیران مدارس، دانش آموزان برگزار می شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب