خبرگزاری علم و فناوری

محققان امریکایی گزارش کردند؛

یک سوم از کودکان بستری در اثر کووید۱۹در بخش مراقبت های ویژه/ نرخی مشابه بزرگسالان

بر طبق یک مطالعه مشترک توسط آکادمی اطفال و انجمن بیمارستان کودکان امریکا، یک سوم از کودکان بستری در اثر کووید۱۹در بخش مراقبت های ویژه (ICU) بستری شده اند، نرخی مشابه بزرگسالان است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، بر طبق یک مطالعه مشترک توسط آکادمی اطفال و انجمن بیمارستان کودکان امریکا، یک سوم از کودکان بستری در اثر کووید19در بخش مراقبت های ویژه (ICU)  بستری شده اند، نرخی مشابه بزرگسالان است.

در اوایل بیماری همه گیر، تصور می شد که کودکان از بیماری کرونا ویروس (کووید19)رنج نمی برند، چون اکثر آنها علائم خفیف دارند یا بدون علائم هستند و جمعیت پرخطر شامل سالمندان، مبتلایان به شرایط اساسی بهداشتی مانند دیابت، بیماری قلبی و فشار خون بالا و افرادی که دچار نقص سیستم ایمنی هستند.

اکنون، تحقیقات جدید نشان داده است که کودکان هم در معرض خطر بالای کووید19 شدید قرار دارند. این مطالعه نشان می دهد که یک سوم از کودکان بستری در اثر کووید19در بخش مراقبت های ویژه (ICU)  بستری شده اند، نرخی مشابه بزرگسالان.

 

تجزیه و تحلیل داده های 576 کودک زیر 18 سال

این مطالعه، که یک تلاش مشترک توسط آکادمی اطفال و انجمن بیمارستان کودکان بود، داده های 576 کودک زیر 18 سال از 14 ایالت را که بین 1 مارس تا 25 ژوئیه در بیمارستان کووید19 بستری شده بودند، مورد تجزیه و تحلیل قرار داد.

این گزارش، که در گزارش هفتگی عوارض و مرگ و میر توسط CDC منتشر شده است، نشان می دهد که میزان بستری در کودکان 8 در 100هزار در مقایسه با 164.5 در 100هزار  برای بزرگسالان بوده است. این تیم همچنین دریافتند که میزان بستری کودکان در طول مدت مطالعه افزایش یافته است.

به طور خلاصه، بیشترین نرخ برای کودکان زیر 2 سال، 25 در 100هزار کودک بود، در مقایسه با 4 در 100هزار برای کودکان بین 2 تا 4 سال و شش در 100هزار برای کودکان 5 ساله تا 18 سال و بالاتر.

 

این تیم همچنین اعلام کرد که براساس بررسی نمودارهای پزشکی برای 208 بیمار، میانگین مدت اقامت در بیمارستان 2.5 روز است. حدود 33 درصد کودکان در بخش مراقبت های ویژه بستری بودند و 6 درصد آنها به تهویه مکانیکی تهاجمی نیاز داشتند. در بزرگسالان ، 32 درصد در بخش مراقبت های ویژه بستری بودند، در حالی که 19 درصد به تهویه مکانیکی تهاجمی نیاز داشتند.

حدود 42 درصد كودكانی كه در بیمارستان بستری بودند دارای شرایط اساسی پزشکی مانند بیماری مزمن ریه زودرس و چاقی بودند.

 

موارد کووید19 «501 مورد در هر100هزارجمعیت کودک» است

برطبق این گزارش، تعداد تجمعی كودكان کووید19 در آمریكا 380174 مورد تایید شده است كه 1/9درصد از كل موارد را شامل می شود. به طور کلی، میزان موارد تایید شده 501 مورد در هر100هزارجمعیت کودک بود.

بین 9 ژوئیه تا 6 اوت، کشورامریکا990/179 پرونده جدید برای کودکان گزارش کرده است که این افزایش 90 درصدی موارد کودک در طی چهار هفته است. از نظر بستری بودن، 3/0 تا 9/8 درصد از کل موارد کووید19 در کودکان منجر به بستری در بیمارستان شده و حدود 0 تا 4/0 درصد از کل بستریهای کووید19 کودکان بوده اند. 0 تا 4/0 درصد تخمین زده می شود که منجر به مرگ کودکان شود.

موارد جدید در کودکان

در آمریكا، این گزارش همچنین نشان می دهد كه آزمایش بیش از 97 هزار كودك برای کووید19 مثبت بوده است، با این حال بیشتر مدارس قصد بازگشایی دارند. این هفته هزاران دانش آموز علیرغم افزایش هشدار دهنده موارد در کشور، به کلاس های درس خود باز می گردند. ایالات متحده اکنون با 5 میلیون پرونده تایید شده کووید19 در صدر قرار دارد.

محققان  می گویند در دو هفته گذشته، 40 درصد موارد كروناویروس كودك در ایالتها و شهرهای مختلف افزایش داشته است.

آنها با در یک بیانیه اعلام کردند: کمی دشوار است برای تعیین درجه ای که بچه ها بیشتر آلوده می شوند چون درجه تست ظرفیت ما بالا رفته است. آنچه ما می توانیم بگوییم این است که با توجه به افزایش زیاد مواردی که در کل کشور مشاهده کردیم، چندان تعجب آور نیست. ".

در کشورهای دیگر ، برخی از مدارس در حال برنامه ریزی برای بازگشایی کلاس های چهره به چهره هستند، در حالی که برخی از کشورها برای جلوگیری از شیوع ویروس، یادگیری آنلاین را به عنوان یک روش جدید برگزیده اند. تاکنون بیش از 94/19 میلیون مورد کووید19 در سراسر جهان تأیید شده است که بیش از 732 هزار مرگ در آن رخ داده است.

به غیر از ایالات متحده، سایر کشورها تعداد بالایی از موارد از جمله برزیل با بیش از 3 میلیون پرونده، هند با بیش از 2 میلیون پرونده و روسیه با بیش از 890 هزار پرونده گزارش کرده اند.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://www.news-medical.net/news/20200811/One-third-of-children-hospitalized-with-COVID-19-admitted-to-ICU-study-finds.aspx

 

زمان انتشار: سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۹:۴۹

شناسه خبر: 89954

مطالب مرتبط :
استروئید میزان بقای بیماران شدید کووید۱۹ را از ۶۰ به ۶۸ درصد افزایش داد

طبق یک تجزیه و تحلیل بین المللی؛

استروئید میزان بقای بیماران شدید کووید۱۹ را افزایش می دهد

بر طبق یک مطالعه که توسط محققان در انگلیس، برزیل، کانادا، چین، فرانسه، اسپانیا و ایالات متحده انجام شده استروئیدها میزان مرگ و میر را در میان بیماران کووید۱۹ که به شدت بیمار هستند کاهش می دهد، استروئید میزان بقا را از ۶۰ به ۶۸ درصد افزایش داد، که پیشرفت قابل توجهی است.

۳۶ میلیون جوان در پنجره جمعیتی هستند/: تفکر ژن برتر انگیزه جوانان مستعد را برای ورود به اقتصاد سلب می کند

عضو هیئت علمی اقتصاد دانشگاه اصفهان گفت؛

۳۶ میلیون جوان در پنجره جمعیتی هستند/ تفکر ژن برتر انگیزه جوانان مستعد را برای ورود به اقتصاد سلب می کند

محمدرضا حیدری عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه اصفهان در وبینار «جهش تولید، فرصت ها و تهدیدها» با بیان این که در ایران ۱۴ میلیون دانش‌آموخته دانشگاهی داریم و ۳۶ میلیون نفر جوان ما در پنجره جمعیتی هستند، گفت: تفکر ژن برتر انگیزه جوانان مستعد را برای ورود به اقتصاد سلب می کند.

ساعت

توسط محقق ایرانی دانشگاه UCLA تحقق یافت؛

ساعت هوشمند سطح داروهای داخل بدن را ردیابی می کند

مهندسان دانشکده مهندسی UCLA Samueli با همکاری محقق ایرانی خود و همکارانشان در دانشکده پزشکی استنفورد در مطالعه اخیرشان نشان داده اند که یک ساعت هوشمند می تواند مواد شیمیایی موجود در عرق را تجزیه و تحلیل کند و سطح داروهای داخل بدن را ردیابی کند.

۵۴۴۵۵۴

کشف محققان دانشگاه جورج واشنگتن؛

داروی جدیدی که عفونت و انتقال ایدز را در سلولهای ایمنی بدن انسان مسدود می کند

طبق یک مطالعه منتشر شده در ۱۳ آگوست در مجله PLOS Pathogens، یک داروی سیستم ایمنی بدن به نام فینگولیمود، که برای درمان مولتیپل اسکلروزیس تأیید شده است، ویروس نقص ایمنی بدن ایدزHIV) ) و انتقال در سلولهای ایمنی بدن را مسدود می کند.

تجارت منطقه ای متحول تر شده است/ کرونا، اقتصاد را با شوک عرضه روبرو کرده و شوک تقاضا را هم به دنبال دارد

نائب رئیس اتاق اصناف اصفهان گفت؛

تجارت منطقه ای متحول تر شده است/ کرونا، اقتصاد را با شوک عرضه روبرو کرده که شوک تقاضا را به دنبال دارد

نائب رئیس اتاق اصناف اصفهان، گفت؛ تجارت منطقه ای متحول تر شده و در این امر فعالیتهای بیشتری داریم،اما کرونا، اقتصاد را با شوک عرضه روبرو کرده که شوک تقاضا را به دنبال دارد.

بارش شهابی برساوشی مهمترین بارش شهابی سالیانه است/ همه جا اوج بارش در بازه زمانی «۲۱ تا ۲۳ مردادماه»

پژوهشگر علوم و فناوری فضایی:

بارش شهابی برساوشی یکی از مهمترین بارش شهابی سالیانه است/ امکان مشاهده حدود ۱۰۰ شهاب در یک ساعت

عمران مرادی پژوهشگر علوم و فناوری فضایی با بیان این که بارش شهابی برساوشی یکی از مهمترین بارش شهابی سالیانه است و شبهای اوج بارش هم از ۲۱ تا ۲۳ مردادماه می باشد، گفت: معمولا اگر آسمان کاملا تاریک و بدور از موانع نوری باشد تا حدود ۱۰۰ شهاب در یک ساعت هم قابل دیدن است.

هورمون درمانی

یک متخصص بیماری های داخلی:

داروهای ضد بارداری و هورمون درمانی در ایام کرونا استفاده نشود

یک متخصص بیماری های داخلی گفت: در دوران کووید ۱۹ که این ویروس خودش می تواند باعث افزایش لخته پذیری در خون شود توصیه می شود که از داروهای ضد بارداری و هورمون درمانی در حد امکان استفاده نشود.

ال ای دی

فناوری نانوذرات می تواند LED های روشن تر و طولانی تری تولید کند

دانشمندان کالج امپریال لندن و انستیتوی فناوری هند گواتاتی یک مدل رایانه را ابداع کردند که گرمای داخل لامپ LED را کاهش می‌دهد و به افزایش عمر آن منجر می‌شود.

خطبه غدیر

حجت الاسلام والمسلمین سالک مطرح کرد؛

ضرورت انجام کار کلاسیک توسط دانشگاهها در خصوص «خطبه غدیر»

حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک ضمن تبریک عید سعید غدیر و تاکید بر حضور پرقدرت با بصیرت برای توسعه اسلام ناب بر ثبات قدم و صبر در توحید و ولایت تاکید کرد و گفت:در مقابل خطبه غدیر مدیون هستیم و ضرورت دارد که روی این موضوع در دانشگاه کار کلاسیک انجام گیرد و عملیاتی شود.

تخت بیمارستانی

خبرگزاری علمی و فناوری گزارش می دهد؛

نگرانی از طوفان کرونا در فصل پاییز/ افزایش تخت های ویژه در بیمارستان‌های کرمانشاه

تمهیدات لازم برای مواجهه با شرایط احتمالی پیک مجدد کرونا در فصل پاییز توسط مسئولان بهداشتی استان اندیشیده می شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب