خبرگزاری علم و فناوری

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

توضیحات رئیس دانشگاه علوم پزشکی درباره ادعای تولید شربت کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تاکید بر غیر قانونی بودن تبلیغات و فروش شربت درمانی کرونا، گفت: پروسه تولید دارو باید بر اساس پروتکل‌های بهداشتی و درمانی انجام و به تایید وزارت بهداشت برسد.

 

سید عباس موسوی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوال خبرنگار علم و فناوری درباره آخرین وضعیت و پیگیری برای برخورد با متخلفان، اظهار کرد: داروهای که در پروتکل درمانی کرونا قرار داشته باشد هیچ مشکلی برای تجویز به بیماران وجود ندارد.

وی خاطر نشان کرد: داروهای که در پروتکل قرار نداشته و باید در سیستم تحقیقاتی ما صورت بگیرد متفاوت است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اضافه کرد: در ارتباط با شربت، محصولی پروسه قانونی خودش را طی نکرده باشد و مجوزهای لازم را دریافت نکرده باشد ورود این را به عرصه‌های اطلاع رسانی تبلیغاتی تلقی شده و نباید به این مسیر وارد می شده است.

وی یادآور شد: باید محققان اجازه می‌دادند که این مسیر قانونی و تحقیقاتی خودش را طی کرده که مسیر آن مشخص است.

موسوی اضافه کرد: مسیر تولید دارو مشخص است،ابتدا در کمیته تحقیقاتی مورد بررسی و سپس در کمیته علمی کشور مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت تایید زمینه عرضه آن بر اساس پروتکل‌های بهداشتی انجام می شود.

وی با اعلام اینکه فروش شربتی تحت عنوان کرونا ممنوع است، افزود: در این ارتباط با الزامات قانونی برخورد می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران در روزهای اخیر بحث تولید شربت درمانی کرونا بدون تاییدهای بهداشتی مطرح شده است.

مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مازندران طی مصاحبه‌های متعددی عرضه این شربت را ممنوع اعلام کرده بودند.

هنوز تولید این شربت مجوز فروش دریافت نکرده بود که به صورت عرضه خارج از شبکه به مبلغ دو تا چهار میلیون این شربت به مردم دردمند از کرونا فروخته شده بود.

سه نفر از افرادی که نسبت به بی اثر بودن این شربت با توجه به قیمت بالایی که داشته گلایه داشتند شکایت خویش را نزد دانشگاه علوم پزشکی مازندران و در معاونت غذا و دارو دانشگاه مطرح کردند.

شیران در جمع خبرنگاران از ممنوعیت فروش این شربت صحبت به میان آور و بحث برخوردهای انتظامی و تعزیراتی آن را مطرح کرده است.

پرونده تخلف عرضه این دارو در اختیار شورای نظام پزشکی مازندران قرار گرفته و در حال بررسی است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸:۲۳

شناسه خبر: 89956

مطالب مرتبط :
قطع درخت

خبرگزاری علم و فناروی گزارش میدهد

عذر بدتر از گناه برای قطع درختان ۱۵ ساله محوطه دانشگاه پیامبر اعظم مازندران

قطع درختان ۱۵ ساله محوطه دانشگاه پیامبر اعظم مازندران با واکنش جدی از سوی اساتید و دانشجویان مواجه شده و توضیحات معاون فرهنگی برای منقدان کافی نبوده است.

ی

تأسیس و راه اندازی پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد کلید خورد

با هدف ارزش‌آفرینی و اثربخشی صنعتی، اجتماعی و منطقه‌ای، رؤسای دانشگاه یزد و پارک علم و فناوری یزد روز دوشنبه بیستم مردادماه جاری توافق‌نامه تأسیس، راه‌اندازی و اداره پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد را امضا کردند.

صندلی مدیریتی

خبرگزاری علم و فناوری از مازندران گزارش می‌دهد

تلاش برای پیاده کردن سید عباس موسوی از قطار مدیریت دانشگاه علوم پزشکی یا مطالبه‌گری برای تامین تجهیزات بیمارستانی

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی هدفش از طرح انتقاد نسبت به عملکرد مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی را تامین نیازمندی‌های مراکز درمانی در شهرستان آمل اعلام کرد.

۱۲۳۴

کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام کردند:

کرونا جهش ژنتیکی پیدا کرده است/تنوع علائم بالینی کرونا

کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی مازندران معتقدند: ویروس جهش ژنتیکی پیدا کرده و علائم بالینی آن هم متنوع تر شده که علاوه بر تب و سرفه که در زمستان دیده می شد ، اسهال و استفراغ و درد شکم هم در بعضی از افراد ایجاد می کند.

دارو

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

اما و اگرهای تولید شربت درمانی کرونا در مازندران

تعدادی از محققان در ‌آمل خبر از تولید شربتی در مازندران داده که استفاده از ‌آن در درمان بیش از ۲۰۰ بیماری مبتلا به کرونا موثر بوده است اما یک مسئول در دانشگاه علوم پزشکی اعلام کرد که برای تایید این دارو باید روی نمونه‌های انسانی بیشتری آزمایش شود.

کرونا ویروس ها خانواده بزرگی از ویروس ها هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

افزایش تُن صدا بدون استفاده از ماسک در انتقال کرونا ویروس موثر است/ چهار شهر مازندران در شرایط قرمز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، گفت: برخی هنگام صحبت کردن ماسک را از روی صورتشان بر می‌دارند که این موضوع اصلا بهداشتی نیست، افزایش تُن صدا در انتقال کرونا ویروس موثر است.

گیاهان دارویی

توسط محققان دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام شد

عصاره آویشن شیرازی موثر در بهبود موکوزیت دهانی ناشی از پرتو درمانی

محققان دانشگاه علوم پزشکی مازندران در یک پروسی تحقیقاتی اعلام کردند که عصاره آویشن شیرازی در بهبود موکوزیت دهانی ناشی از پرتو درمانی موثر است.

سید عباس موسوی

تست کرونا رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران مثبت شد/ کدام مدیر استانی دیگر به کرونا ویروس مبتلا شده است/ اضافه شدن ۷۲ نفر دیگر به جمع بیماران مبتلا به کرونا ویروس در مازندران

تست کرونا رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران هم مثبت اعلام شده و به جمع هزار و ۲۹۸ بیمار مبتلا به کرونا ویروس استان پیوست.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب