خبرگزاری علم و فناوری

توسط دو نخبه مازندرانی طراحی شد

کاملترین نرم افزار تبدیل عکس و PDF به Word

دو نخبه مازندرانی کاملترین نرم افزار تبدیل عکس و PDF به Wordرا طراحی کرده و در حال حاضر در فضای مجازی در دو نسخه وب و اندروید قابل دسترسی است.

مجتبی فرج‌الهی  که به همراهمجتبی قاسم نتاج  مجری  کاملترین نرم افزار تبدیل عکس و PDF به  Word  هستند در گفت و گو با خبرنگار علم و فناوری مازندران، اظهار کرد: سیستم او سی آر فارسی راه اندازی کردیم و سیستم ام پی تری به ورود فارسی را هم در دستور کار داریم که در حال قوی‌تر کردن این پروژه هستیم.

وی در ارتباط با تبدیل نرم افزار تبدیل عکس و PDF به  Word گفت: این طرح را از سال 94 که در دانشگاه مشغول تحصیل بودیم شروع کردیم.

این نخبه مازندرانی خاطر نشان کرد: ما برای پروژه‌های تحقیقاتی خودمان مجبور بودیم که پی دی اف‌ها را تایپ کرده  یا در اختیار تایپیست قرار دهیم که ایده این طرح از همان سال‌ها در ذهن ما ایجاد شده و توانستیم با طراحی و تولید نرم افزاری امکان تبدیل عکس و PDF به  Word را فراهم کنیم.

قاسم نتاج خاطر نشان کرد: این نرم افزار برای کلمات انگلیسی وجود داشت اما به دلیل چسیبده بودن کلمات فارسی تا حدودی امکان پذیر نبوده است که با پیگیری‌های تحقیقاتی سیستم او سی آر فارسی را راه اندازی کردیم.

وی اضافه کرد: در حال حاضر به راحتی امکان تبدیل فایل پی دی اف به ورود وجود دارد و این پروژه همه نقیصه‌های تبدیل پی دی اف به ورد را رفع کرده است.

قاسم نتاج با اعلام اینکه این نرم افزار به صورت آنلاین صفحات پی دی اف را به ورد تبدیل کرده و برای هر صفحه 100 تومان از کاربران دریافت می‌شود.

قاسم نتاج اضافه کرد: نرم افزار تبدیل پی دی اف به ورد با آدرس www.eboo.ir در دسترس قرار دارد.

وی با اعلام اینکه این پروژه برای نخستین بار در کشور عملیاتی شده است، افزود: چندین شرکت در این زمینه ورود پیدا کردند اما نیمه کاره پروژه را رها کردند، کار با این سیستم بسیار سخت است به این دلیل که هم از هوش مصنوعی و هم از شبکه عصبی باید استفاده کرد، در حال حاضر ما با 64 هزار کاربر مشغول فعالیت هستیم و بین 15 تا 17 میلیون تبدیل تاکنون انجام دادیم.

این نخبه مازندرانی در پاسخ به این سئوال که شما برای توسعه فعالیت خودتان نیاز به حمایت خاصی دارید، گفت: سیستم او سی آر در همه کشورها پرکاربردترین نرم افزار است اما در کشور ما حمایت نمی شود.

وی یادآور شد: در حال حاضر در ادارات به راحتی می‌توانند سیستم تایپ را حذف کنند، در حال حاضر در بسیاری از ادارات این نرم افزار کاربرد دارد، بزرگترین کاربرد او سی آر در سیستم حمل و نقل و پست است.

قاسم نتاج در پاسخ به این سئووال که برای معرفی این پروژه چه اقداماتی انجام دادید، گفت: با استانداری مازندران قرار داخلی منعقد کردیم که ما را به ادارات و نهادها معرفی می‌کنند.

وی اضافه کرد: برای توسعه فعالیت در حوزه دانشجویی انتظار داریم که پارک علم و فناوری و سازمان بسیج علمی به وزارت علوم متصل کنند که طی یک سال آینده ما می‌توانیم با همه دانشگاه‌های کشور قرار داد منعقد کنیم.

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 89957

مطالب مرتبط :
افشانک

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

ساخت همزمان دو افشانک هوشمند ضدعفونی کننده دست در مازندران

دو دستگاه متفاوت افشانک هوشمند ضدعفونی کننده دست در مازندران ساخته شده است.

خبرگزاری علم و فناوری

توسط نخبه مازندرانی طراحی و ساخته شد :

دستگاه دوخت ماسک به روش مافوق صوت(اولتراسونیک)

مافوق صوت نخبه مازندران موفق به طراحی و ساخت دسته جوش اولتراسوند بر روی جک هیدرولیک خودکار شده تا علاوه بر دوختش کش برای دوخت پارچه ماسک چسب را هم حذف کرده است.

کشف یک سیارک

دانش‌آموز کلاس دهمی یک سیارک شبه‌زمین کشف کرد+عکس

دو دانش آموز هندی، یک سیارک نزدیک به زمین را کشف کرده اند. اکثریت قریب به اتفاق اجسامی که می‌توانند عنوان تهدید جهانی در آینده به حساب آیند، طبقه بندی شده اند؛ اما هنوز هم موارد خطرناک بسیاری یافت می‌شود که محققان هنوز متوجه آنها نشده‌اند.

کشف کهکشان جدید

هوش مصنوعی یک پدیده نادر نجومی کشف کرد

محققان ژاپنی در یک مطالعه جدید موفق به کشف کهکشانی شدند که کمترین سطح اکسیژن را دارد؛ میزان اکسیژن در این کهکشان تنها ۱.۶ درصد میزان اکسیژن در خورشید است. هوش مصنوعی در علوم مختلف تاثیرات شگفت انگیزی در فرآیندهای تجزیه و تحلیل داده ها از خود بر جای گذاشته است.

استفاده از تلفن همراه

گوشی همراه خودمان را چگونه ضدعفونی کنیم

مخترع مازندرانی، اسپری گوشی همراه روشن با الکل باعث انفجار می‌شود.

کارگاه آموزشی تحلیل محتوا  با نرم افزار MAXQDA

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خبر داد:

راه اندازی سامانه نرم افزاری مدیریت دانش، آمار و اطلاعات/ تجربیات کارکنان آموزش و پرورش مازندران گردآوری می‌شود/ سرعت بالای بازنشستگی در ‌آموزش و پرورش

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، گفت: برای جمع آوری و بهره‌برداری مناسب از تجربیات کارکنان آموزش و پرورش و با توجه به روند رو به رشد بازنشستگی در این سازمان سامانه نرم افزاری مدیریت دانش آمار و اطلاعات در آموزش و پرورش مازندران راه اندازی شده است.

تلگرام

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

تلگرام در سراشیبی سقوط محبوبیت

تاخیر در دانلود تصاویر،قطع ارتباط متنی و حذف نرم افزارهای مرتبط با تلگرام و تولید پروکسی‌های با مطالب مجرمانه و ضد اخلاقی تا حدودی محبوبیت تلگرام را در کشور کاهش داده است.

خشکسالی

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

تنش آبی در کرانه شمال/ اصرار بر اجرای طرح‌های ناکارآمد آبیاری در کشور

اصرار بر اجرای طرح های آبی منسوخ شده در دنیا باعث ایجاد تنش آبی در شمال کشور شده و در حال حاضر حساسیت های منطقه‌ای و بومی ایجاد کرده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب