دانش‌آموز کلاس دهمی یک سیارک شبه‌زمین کشف کرد+عکس

دو دانش آموز هندی، یک سیارک نزدیک به زمین را کشف کرده اند. اکثریت قریب به اتفاق اجسامی که می‌توانند عنوان تهدید جهانی در آینده به حساب آیند، طبقه بندی شده اند؛ اما هنوز هم موارد خطرناک بسیاری یافت می‌شود که محققان هنوز متوجه آنها نشده‌اند.

دو دانش آموز کلاس دهم از «سورات» هند، «لخانی» و «وكاریا»، یک سیارک جدید را کشف کرده‌اند. این شیء در حال حاضر لقب «HLV2514» را دارد و به عنوان یک جسم نزدیک یا مجاور به زمین طبقه‌بندی شده است. اجسام کیهانی نزدیک به زمین می‌توانند به طور خطرناکی به سیاره ما نزدیک شوند. اما نگران نباشید، انتظار می‌رود این سیارک برای مدتی بسیار طولانی به سیاره ما نزدیک نشود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از IFLScience، این دو دانش آموز هنگام کار بر روی داده‌های تلسکوپ «Pan-STARRS» در هاوایی به عنوان بخشی از یک پروژه برای مدرسه بودند که این اکتشاف را انجام دادند. آنها تصاویر بسیاری را كه توسط این تلسكوپ جمع آوری شده بودند را مورد بررسی قرار دادند و متوجه آنچه که ممکن است شبیه یک شیء نزدیک به زمین باشد شدند. آنها این داده‌ها را برای محققان ارسال کرده و آنها را از وجود این سیارک آگاه ساخته‌اند.

کشف یک سیارک جدید نزدیک به زمین توسط دانش آموزان هندی

این سیارک بخشی از سیارکهای «آمور» است. نزدیکترین فاصله این اشیاء با خورشید از دورترین نقطه زمین از خورشید بزرگتر است و این اشیاء بیشتر وقت خود را در مدار نزدیک به مریخ از زمین می‌گذرانند. نکته جالب در مورد «HLV2514» این است که این سیارک سرانجام طی حدود یک میلیون سال به‌ما نزدیکتر خواهد‌شد.

تلاش برای کشف سیارک ها و ستاره های دنباله دار نزدیک زمین بسیار مهم است. اکثریت قریب به اتفاق اجسامی که می‌توانند عنوان تهدید جهانی در آینده به حساب آیند، طبقه بندی شده اند؛ اما هنوز هم موارد خطرناک بسیاری یافت می‌شود که محققان هنوز متوجه آنها نشده‌اند.

سیارک‌ها اجسام کوچکی هستند که از سنگ یا فلز یا سنگ و فلز ساخته شده‌اند. سیارک‌ها معمولاً اجسام نامنظمی هستند و بر گرد خورشید حرکت می‌کنند. میلیون‌ها سیارک در منظومه خورشیدی ما وجود دارند.

بسیاری از آن‌ها میان مدار بهرام (مریخ) و مدار هرمز (مشتری) قرار گرفته‌اند و گرد خورشید می‌گردند. دسته‌ای دیگر از آن‌ها در مکان‌های دیگر منظومه خورشیدی یافت می‌شوند. به نظر می‌رسد علت اینکه اغلب آن‌ها در فاصلهٔ مریخ و مشتری دیده می‌شوند این است که احتمالاً در مدار بین این دو سیاره، سیارهٔ دیگری نیز وجود داشته‌است که به علت گرانش شدید مشتری متلاشی شده‌است و سیارک‌ها پدید آمده باشند.

انتهای پیام/

خبرنگار: تیمور خسروی

زمان انتشار: شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 89958

کلید واژه‌ها:
مطالب مرتبط :
سیارک

آیا همزمان با انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا یک سیارک به زمین برخورد می‌کند؟

احتمال برخورد یک سیارک به زمین در روز انتخابات آمریکا هرچند بسیار اندک ولی وجود دارد. سیارک Asteroid ۲۰۱۸ VP۱ حدود ۲ نوامبر از کنار زمین عبور خواهد کرد. گزارش ها نشان میدهد در یک بازه زمانی کوتاه مدت در اوایل ماه نوامبر سال جاری میلادی چند سیارک در از نزدیکی سیاره ما رد خواهند شد.

نخبه

توسط دو نخبه مازندرانی طراحی شد

کاملترین نرم افزار تبدیل عکس و PDF به Word

دو نخبه مازندرانی کاملترین نرم افزار تبدیل عکس و PDF به Wordرا طراحی کرده و در حال حاضر در فضای مجازی در دو نسخه وب و اندروید قابل دسترسی است.

سیارک

گزارش ناسا از عبور خطرناک یک سیارک از نزدیکی زمین+عکس

سیارک‌ها اجسام کوچکی هستند که از سنگ یا فلز یا سنگ و فلز ساخته شده‌اند. سیارک‌ها معمولاً اجسام نامنظمی هستند و بر گرد خورشید حرکت می‌کنند. میلیون‌ها سیارک در منظومه خورشیدی ما وجود دارند. بسیاری از آن‌ها میان مدار بهرام (مریخ) و مدار هرمز (مشتری) قرار گرفته‌اند و گرد خورشید می‌گردند.

۶۳۵۲

تاریخچه ایران و باشگاه فضایی

بررسی دستاورد های فضایی ایران

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب