خبرگزاری علم و فناوری

ماسک هوشمندی که قابلیت ترجمه گفتگوها به ۹ زبان را دارد+عکس

شرکت ژاپنی دونات رباتیکس، از ماسک مترجم c-mask در قالب یک پروژه سرمایه‌گذاری جمعی رونمایی کرده و امیدوار به عرضه‌ی آن در ماه سپتامبر است.

یک استارتاپ ژاپنی به‌نام «دونات رباتیکس» در حال ایجاد یک ماسک صورت هوشمند به نام «سی ماسک» است که نه‌تنها از شیوع کووید 19 محافظت می‌کند، بلکه به‌عنوان مترجم نیز کار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از هایپ بیست، «سی ماسک» با ضبط پیام شما و سپس انتقال آن به پیام متنی که از طریق بلوتوث به نه زبان ارسال می‌شود کار می‌کند: ژاپنی، انگلیسی، چینی، فرانسوی، کره‌ای، تایلندی، باهاسا، اسپانیایی و ویتنامی. علاوه بر این، این ماسک هم‌چنین می‌تواند تماس تلفنی برقرار کند، جلسات چند دقیقه‌ای را یادداشت کند، به پروژه کمک کند و صدای یک کاربر را تقویت کند.

ماسک صورت هوشمند جدید صدای شما را به نه زبان ترجمه خواهد کرد

«تاسوک وان»، مدیر عامل دونات رباتیکس، می‌گوید: «سالهاست که ما وقت خود را صرف ساخت ربات‌ها کرده‌ایم و تصمیم گرفته‌ایم تا از این فناوری استفاده کنیم تا در دنیای پس از کووید 19 مفید باشد.» دونات رباتیکس در حال جمع‌آوری کمک‌های مالی در یک سایت سرمایه‌گذاری ژاپنی است و هم‌اکنون تقریباً 260000 دلار جمع‌آوری کرده ‌است. وان اضافه کرد: «ما هدف اولیه خود را از هفت میلیون ین در مدت سه دقیقه افزایش دادیم و پس از 37 دقیقه که به 28 میلیون ین رسیدیم، متوقف شدیم.»

قرار است ماسک‌ها حدود 40 دلار قیمت داشته باشند و از ماه سپتامبر از ژاپن صادرات را آغاز می‌کنند. این شرکت هم‌چنین مایل به فروش در چین، ایالات متحده و اروپا است. 

ارسال پیام و ترجمه پیام‌ها طبق گفته شرکت دونات رباتیکس نخستین کارکردهای این ماسک خواهد بود اما قرار است به زودی امکانات دیگری از جمله واقعیت مجازی نیز به این ماسک اضافه شود.

انتهای پیام/
تیمور خسروی

زمان انتشار: دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 89970

مطالب مرتبط :
کتاب

ترجمه فارسی کتاب راهنمای مربیگری سطح ۲ و برای اولین بار بر روی فدراسیون جهانی تیراندازی با کمان قرار گرفت

ترجمه فارسی راهنمای مربیگری سطح ۲ در استان چهارمحال وبختیاری منتشر شد

متن

توسط محققین ژاپنی انجام شد؛

ساخت ماسک هوشمندی که می تواند نقش یک مترجم حرفه ای را برای شما بازی کند +فیلم و عکس

به تازگی محققان ژاپنی موفق به ساخت نوعی ماسک هوشمند شده اند که علاوه بر قابلیت ها فراوانی که دارد می تواند سخنان شما را به ۸ زبان ترجمه نماید .

هورمون درمانی

یک متخصص بیماری های داخلی:

داروهای ضد بارداری و هورمون درمانی در ایام کرونا استفاده نشود

یک متخصص بیماری های داخلی گفت: در دوران کووید ۱۹ که این ویروس خودش می تواند باعث افزایش لخته پذیری در خون شود توصیه می شود که از داروهای ضد بارداری و هورمون درمانی در حد امکان استفاده نشود.

تاثیر ماسک و انواع آن

رئیس بیمارستان نظام مافی شوش:

بیماران کرونایی از ماسک ساده استفاده کنند/تمامی ماسک ها در لایه های میانی خود فیلتر دارند

رئیس بیمارستان نظام مافی شوش دانیال گفت: افرادی تست کووید آنها مثبت شد نباید از ماسک های سوپاپ دار استفاده کنند حتما باید از ماسک های سه لایه بدون سوپاپ استفاده کنند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب