خبرگزاری علم و فناوری

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر:

احیای فرهنگ کتابخوانی وظیفه‌ای همگانی است/ افراد اهل مطالعه، آرامش بیشتر و استرس کمتری دارند

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه امام صادق (ع) استان بوشهربا اشاره به اهمیت به کتاب و مطالعه گفت: از جمله مسائل فرهنگی کشور، احیای فرهنگ کتابخوانی می‌باشد که همه بخش‌ها در قبال آن مسئولیت دارند و باید با قدرت و دانایی زیاد بر مسائل فرهنگی بازرسی نمایند و آنها را حل کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ وقتی زندگی بسیاری از افراد موفق را بررسی می‌کنیم می‌بینیم که آنها بیشتر از بقیه اهل کتاب و مطالعه بودند و شاید هم یکی از دلایل برتری آنها نسبت به بقیه همین بوده باشد یک چیزی که به یقین می‌توان درباره آن صحبت کرد این است که افرادی که اهل مطالعه نباشند یا به موفقیت نخواهند رسید و یا سرعت رشد آنها به طور وحشتناک پایین خواهد آمد.

آرزو شبل حکما، مسئول بسیج جامعه زنان سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر درگفتگو با خبرنگارعلم و فناوری گفت: وقتی یک زن اهل مطالعه باشد می‌تواند در زندگی خود شاهد اتفاقات بسیار خوبی باشد و برای سلامتی روح و روان آنها نیز مفید خواهد بود، نتایج یک تحقیقات در آمریکا نشان داده افرادی که 30 دقیقه در روز مطالعه می‌کنند، 2 سال بیشتر از افرادی که عادت به مطالعه ندارند، عمر خواهند کرد، چرا که استرس کمتر و آرامش بیشتری دارند و در کل سالم‌تر هستند.

وی افزود: به منظور افزایش اهمیت به کتاب و کتابخوانی باید نسبت به تثبیت کردن عادت خواندن کتاب در تمامی افراد، طرز فکرها و اندیشه‌ها اقدام نمود تا با عمومی کردن شور، علاقه و هیجان در افراد، مطالعه کتاب در جامعه ادامه داشته باشد در همین راستا در حال حاضر تلاش شده در پایگاه‌های مقاومت مسابقات کتابخوانی برگزار شود تا تمامی سدهایی که در ارتباط با کتاب و کتابخوانی به وجود آمده برداشته شود و با همت و پشتکار زیاد بسیجیان، تاکنون به منظور احیای مطالعه کتاب و کتابخوانی قدم‌هایی برداشته شده است.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه امام صادق (ع) استان بوشهربا اشاره به اهمیت به کتاب و مطالعه اظهار داشت: از جمله مسائل فرهنگی کشور، احیای فرهنگ کتابخوانی می‌باشد که همه بخش‌ها در قبال آن مسئولیت دارند و باید با قدرت و دانایی زیاد بر مسائل فرهنگی بازرسی نمایند و آنها را حل کنند.

وی در ادامه بیان داشت: در هر یک از مناسبت‌هایی که در کشور داریم سعی شده مسابقات کتابخوانی برگزار کنیم که آخرین مسابقه مربوط به هفته حجاب و عفاف بود که تقریبا 22مسابقه کتابخوانی با این محوریت برگزار شد که 1870نفر در این مسابقات شرکت نمودند.

شبل حکما با بیان اینکه بمنظور تشویق افراد به مطالعه و کتابخوانی، شیوه‌های زیادی وجود دارد افزود: انجام مسابقات کتابخوانی و خلاصه‌نویسی کتاب‌ها می‌تواند موجب ایجاد اشتیاق در افراد برای خواندن کتاب شود که سعی شده این مسابقات بر اساس اصول و ضوابط ویژه‌ای که موجب کتابخوانی تعداد زیادی از افراد می‌گردد.

گفتنی است: مهیا کردن امکانات و فرصت‌های کتابخوانی برای کودکان و نوجوانان هم در برنامه‌های خود قرار داده‌ایم که احتیاج به پشتیبانی مربیان است؛ کوکان برای مطالعه و کتابخوانی هم به سعی و تلاش خودشان احتیاج است و هم مربیان آنها باید به این منظور برنامه‌ریزی و مشارکت دقیق انجام دهند تا کودکان به مطالعه و کتابخوانی جذب شده و نسبت به تهیه و خرید کتاب اقدام نمایند و مربیان آنها باید با کودکان همراه باشند و همچنین باید در کودکان برای رفتن و دیدن نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌های کتاب و یا هدیه‌ کتاب،رغبت و جذابیت ایجاد نمایند.

انتهای پیام/

 

خبرنگار:حسینی مفرد

زمان انتشار: جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 90006

مطالب مرتبط :
مطالعه کتاب

رئیس بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خوزستان:

مطالعه کتاب های مفید بهترین کار در خانه است/ضرورت رعایت توصیه های بهداشتی

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان گفت: در این روزهای منتهی به ایام نوروز و در خانه ماندن فرصت خوبی برای خواندن کتاب های خوب و مفید است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب