نائب رئیس اتاق اصناف اصفهان گفت؛

تجارت منطقه ای متحول تر شده است/ کرونا، اقتصاد را با شوک عرضه روبرو کرده که شوک تقاضا را به دنبال دارد

نائب رئیس اتاق اصناف اصفهان، گفت؛ تجارت منطقه ای متحول تر شده و در این امر فعالیتهای بیشتری داریم،اما کرونا، اقتصاد را با شوک عرضه روبرو کرده که شوک تقاضا را به دنبال دارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، نائب رئیس اتاق اصناف اصفهان در خصوص پیامدهای ناشی از کرونا در حوزه کسب و کارها با بیان این که به دلیل شیوع کرونا و همچنین تحریمهای ظالمانه صادرات به دیگر کشورهای قطع شده است، گفت؛ تجارت منطقه ای متحول تر شده و در این امر فعالیتهای بیشتری داریم، کرونا، اقتصاد را با شوک عرضه روبرو کرده که شوک تقاضا را به دنبال دارد.

در ادامه سلسله نشستهای مجازی علمی بسیج دانشجویی استان اصفهان هوشنگ شیشه بران نائب رئیس اتاق اصناف اصفهان در خصوص پیامدهای ناشی از کرونا در حوزه کسب و کارهای (اصناف استان اصفهان)، گفت:  این بیماری همه گیر بر روی همه اصناف اثر گذار بوده بخصوص که اقتصاد ایران با یک فشار دوگانه تحریم های ظالمانه مواجهه بود و شیوع کرونا هم مزید بر علت شد.

وی با بیان این که  شیوع کرونا ضرورت ایجاد کرد و سرمایه گذاریهای بسیار بالایی در این خصوص در حوزه سلامت اتفاق افتاد گفت: شیوع کرونا ما را هوشیارتر کرد و مردم با مباحث جدیدی آشنا شدند تجاربی که می توان نتایج آن را در آینده مشاهده نمود.    

نائب رئیس اتاق اصناف اصفهان با اشاره به رعایت فاصله اجتماعی استفاده از ماسک و رعایت سایر ضرورتهای بهداشتی، افزود: یکی از آثار مثبت که البته قبلا هم شروع شده بود اما آنقدر جدی نبود حذف پول کاغذی و توسعه بیشتر معاملات الکترونیک و  استفاده گسترده تر از فضای مجازی در بازار سرمایه همچنین در اطلاع رسانی و خرید و فروش است.

 

اهمیت اقتصاد دانش بنیان  با فعالیتهای تجاری نوآورانه

 وی تصریح کرد: اقتصاد دانش بنیان در حیطه های مختلف همراه با استفاده از فضای مجازی در صنوف و در فعالیتهای تجاری نوآورانه و توجه بازار سرمایه به این امر خیلی مهم است بویژه این که تامین مسائل مالی از این طریق کاربرد بیشتری دارد و گسترده تر شده است.

 

تجارت منطقه ای  متحول تر شده است

 شیشه بران با اشاره به این که فعلا بهترین شرایط در بازار سرمایه ایجاد شده و در موضوع بورس مردم نگرش دیگری دارند ورود به بازار بورس یک فرهنگ شده، اظهار کرد: مسئله ای که وجود دارد همراه با شیوع کرونا و محدودیتهای آن با حجمه ای از تحریم ها مواجهه هستیم و صادرات به بقیه کشورها به دلیل شیوع کرونا و تحریم ها قطع شده است.

وی با اشاره به این که می توان بگویم بیشتر از نیمی از درآمد دولت تحت تاثیر این مسئله قرار گرفته ادامه داد: اماتجارت منطقه ای تحول بیشتری پیدا کرده و در این امر فعالیتهای بیشتری داریم.

 

از تک محصولی و  وابستگی به نفت بیرون آمده ایم/تمام کالاها باید در حیطه صادرات قرار گیرد

 نائب رئیس اتاق اصناف اصفهان با اذعان به این که تاثیرات شیوع کرونا بر اقتصاد داخلی هم چشمگیر است، بیان کرد: همچنین وابستگی به نفت تقریبا قطع شده از تک محصولی بیرون آمده ایم و حالا زمان آن فرار رسیده که باید تکیه کنیم بر تولیدات داخلی خودمان، باید تلاش و برنامه ریزی کنیم تمام کالاها در حیطه صادرات قرار گیرد و بتوانیم جبران این مسئله را داشته باشیم.

شیشه بران با اشاره به این که تحریمها هم باعث رشد منفی اقتصادی شده و تورم ایجاد کرده اما ما ملتی توانمند هستیم، گفت: باید تلاش کنیم با تبدیل تهدیدها به فرصت اقتصاد شکوفا ایجاد می شود.

 

کرونا، اقتصاد را با شوک عرضه روبرو کرده و شوک تقاضا را هم به دنبال دارد

نائب رئیس اتاق اصناف اصفهان، ادامه داد: مسئله دیگر این است که شوک ناشی از کرونا اقتصاد را با شوک عرضه روبرو کرده و این شوک عرضه شوک تقاضا را هم به دنبال دارد که در این زمینه باید توجه خاص و نگرش ویژه داشته باشیم که بتوانیم برآیند اینها که خلاف همدیگر هستند را مثبت نتیجه گیری کنیم.

وی سپس با اشاره به این که عدم اطمینان خانواده ها نسبت به آینده باعث شده که امروز پس انداز را در خانواده ها شاهد باشیم، گفت:آگاهی خیلی خوب ایجاد شده و در آینده اقتصادی مملکت موثر خواهد بود.

شیشه بران با اشاره به این که طبق اعلام سازمان توسعه و همکاری اقتصادی کشورها تا پایان سال جاری برآورد این است که رشد اقتصادی جهان به منهای 6 درصد برسد و اگر توجه نشود موجهای کرونا  ادامه داشته باشد حتی رشد اقتصاد جهانی به منفی ۷/۶ و حتی منفی ۱۰ درصد هم ممکن است برسد، گفت: باید این مهم در کشور را توجه داشته باشیم.

 وی در خصوص این سوال که اتاق اصناف چه اقدامات برای اصناف استان و نظارت برآنها انجام داده، گفت: نزدیک 90 اتحادیه داریم که اتحادیه های همگن را در هم ادغام کردیم و سعی کردیم پیکره را پربارتر اما سازماندهی را کوچکتر کنیم و نظارتهای مستمری هم داریم.  

شیشه بران خاطرنشان کرد: گروهی بطور شبانه روزی در حال کنترل بازار قیمت هستند اما زمانی خیلی موفق خواهیم شد که قیمت تمام شده یک کالا  ثابت شود و بتوانیم مستقیما با سودی که باید به آن تخصیص داده شود به جامعه عرضه کنیم اما اگر تلورانس داشته باشد ما را با مشکل روبرو می کند، به هر حال الان حدود 50 نفر  بطور شبانه روی نظارت های لازم را بویژه در اقلام مهم بر عهده دارند، شرایط سخت هست وظیفه داریم اجازه ندهیم بر مردم سخت تر شود.

 انتهای پیام/

معصومه صادقی 

 

زمان انتشار: شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 90013

مطالب مرتبط :
۵۴۴۵۵۴

کشف محققان دانشگاه جورج واشنگتن؛

داروی جدیدی که عفونت و انتقال ایدز را در سلولهای ایمنی بدن انسان مسدود می کند

طبق یک مطالعه منتشر شده در ۱۳ آگوست در مجله PLOS Pathogens، یک داروی سیستم ایمنی بدن به نام فینگولیمود، که برای درمان مولتیپل اسکلروزیس تأیید شده است، ویروس نقص ایمنی بدن ایدزHIV) ) و انتقال در سلولهای ایمنی بدن را مسدود می کند.

همایش علمی، فرهنگی و هنری «امید ولایت» برگزار می شود

به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس؛

همایش علمی، فرهنگی و هنری «امید ولایت» برگزار می شود

به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس همایش علمی، فرهنگی و هنری «امید ولایت» به همت بسیج علمی پژوهشی و فناوری ناحیه مبارکه با همکاری بسیج علمی دانشجویی برگزار می شود.

مهندسی

آشنایی با پردرآمدترین رشته های مهندسی در جهان!

فارغ‌التحصیلان رشته‌های"STEM"(علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات) در سراسر جهان، جزء ثروتمندترین افراد جهان هستند.

بارش شهابی برساوشی مهمترین بارش شهابی سالیانه است/ همه جا اوج بارش در بازه زمانی «۲۱ تا ۲۳ مردادماه»

پژوهشگر علوم و فناوری فضایی:

بارش شهابی برساوشی یکی از مهمترین بارش شهابی سالیانه است/ امکان مشاهده حدود ۱۰۰ شهاب در یک ساعت

عمران مرادی پژوهشگر علوم و فناوری فضایی با بیان این که بارش شهابی برساوشی یکی از مهمترین بارش شهابی سالیانه است و شبهای اوج بارش هم از ۲۱ تا ۲۳ مردادماه می باشد، گفت: معمولا اگر آسمان کاملا تاریک و بدور از موانع نوری باشد تا حدود ۱۰۰ شهاب در یک ساعت هم قابل دیدن است.

کرونا

در گفتگو با علمی و فناوری مطرح شد

اماکن عمومی همچنان زیر ذره‌بین تیم های نظارتی دانشگاه علوم پزشکی

مدیر گروه بهداشت محیط استان کرمانشاه گفت: تیم های نظارتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه همچنان بر اماکن عمومی و مناطق پرتردد نظارت جدی دارند.

حاتمی

جهش تولید در خراسان شمالی محقق شد:

ساخت و تولید دستگاه رب ساز خانگی در اوج تحریم و مشکلات اقتصادی

جوانان خراسان شمالی در سال جهش تولید با نوآوری و شکوفایی علمی در اوج تحریم ها دستگاه رب ساز خانگی درست کردند.

محققان آجرهای قرمز را به باتری Supercapacitor تبدیل می کنند

محققان آجرهای قرمز را به باتری Supercapacitor تبدیل می کنند

اکنون به لطف این محققان دانشگاه واشنگتن ، جمع کردن باتری شما معنای کاملاً جدیدی دارد.

ال ای دی

فناوری نانوذرات می تواند LED های روشن تر و طولانی تری تولید کند

دانشمندان کالج امپریال لندن و انستیتوی فناوری هند گواتاتی یک مدل رایانه را ابداع کردند که گرمای داخل لامپ LED را کاهش می‌دهد و به افزایش عمر آن منجر می‌شود.

یک سوم از کودکان بستری در اثر کووید۱۹در بخش مراقبت های ویژه (ICU)/ نرخی مشابه بزرگسالان

محققان امریکایی گزارش کردند؛

یک سوم از کودکان بستری در اثر کووید۱۹در بخش مراقبت های ویژه/ نرخی مشابه بزرگسالان

بر طبق یک مطالعه مشترک توسط آکادمی اطفال و انجمن بیمارستان کودکان امریکا، یک سوم از کودکان بستری در اثر کووید۱۹در بخش مراقبت های ویژه (ICU) بستری شده اند، نرخی مشابه بزرگسالان است.

۲۱۵۴۶۱۴۱۱۶۵

اینفوگرافیک|محافظت از تلفن همراه در تابستان

در این اینفو به نحوه محافظت از تلفن همراه در فصل تابستان می‌پردازیم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب