خبرگزاری علم و فناوری

بایدها و نبایدهای چای سبز

از چای سبز به عنوان منبعی سرشار از آنتی اکسیدان یاد شده و گاه به عنوان قرص معجزه آسای سلامتی، اما.با خواص علمی و اثبات شده چای سبز آشنا می شویم.

تاکنون مطالب زیادی در مورد چای سبز شنیده ایم. اما چقدر از این مطالب شایعه است یا صحت دارد. البته مدتها از چای سبز به عنوان منبعی سرشار از آنتی اکسیدان یاد شده و گاه به عنوان قرص معجزه آسای سلامتی، اما. در این مقاله با خواص علمی و اثبات شده چای سبز آشنا می شویم.

 

خبرگزاری علم و فناوری فارس گفته های «محمدجعفر دهزاد» کارشناس ارشد تغذیه بالینی دانشکده تغذیه و علوم غذایی شیراز که به بررسی این نوشیدنی محبوب پرداخته است را برای خوانندگان خود آورده است.

 

۱- منبع غنی آنتی اکسیدانی

 

چای سبز منبع پلی فنول ها و سایر آنتی اکسیدان ها (مانند فلاونوییدها و کاتچین و اپیگالوکاتچین گالات) است. این مواد از آسیب به سلول های بدن جلوگیری می کنند و هرچه چای سبز مرغوب تر باشد، خواص یاد شده بیشتر است.

 

 

۲- تقویت مغز

 

چای سبز فعالیت سلول های مغز را تقویت و تحریک می کند و مانع از تخریب سلول های مغز و بروز بیماری آلزایمر و پارکینسون می شود. چای سبز با دارا بودن کافئین باعث بهبود عملکرد مغز و هوشیاری می شود، اما کافئین تنها ماده موثر چای سبز در این مورد نیست! بر اساس تحقیقات چای سبز علاوه بر کافئین، حاوی نوعی آمینو است که با اثر هم افزایی خود همراه با کافئین، بیش از قهوه عملکرد مغز را بهبود می بخشد.

 

 این آمینواسید با عبور از سد مغزی می تواند باعث افزایش ترشح دوپامین و امواج آلفا شود که در نتیجه آن اضطراب فرد کاهش می یابد. در نتیجه چای سبز می تواند هوشیاری ملایم تر و متفاوتی نسبت به قهوه ایجاد کند.

 

 

۳- تاثیر در عملکرد فیزیکی و کاهش چربی بدن

 

چای سبز می تواند بین ۴ تا ۱۷درصد متابولیسم بدن را افزایش داده و در صورت رعایت سایر موارد مانند رژیم مناسب، باعث بهبود عملکرد فیزیکی و کاهش وزن شود. البته این اثر در تمام افراد مشاهده نشده و ممکن است در برخی افراد هیچگونه افزایش متابولیسمی ایجاد نکند .همچنین کافئین موجود در چای سبز می تواند عملکرد فیزیکی و ورزشی فرد را ۱۰ تا ۱۲ درصد افزایش دهد.

 

 

۴- کاهش ریسک سرطان

 

سرطان رشد بدخیم سلولی و یکی از مهم ترین علت های مرگ و میر در دنیاست. یکی از دلایل ایجاد سرطان وارد شدن استرس اکسیداتیو به بدن، ایجاد التهاب و در نتیجه تخریب سلول هاست. به علت غنی بودن چای سبز از آنتی اکسیدان ها، مطالعات نشان داده این نوشیدنی می تواند ریسک برخی سرطان ها مانند پروستات، سینه و روده بزرگ را ۲۰ تا ۴۲ درصد کاهش دهد.

 

 

۵- سلامت دهان و دندان

 

«کاتچین» موجود در چای سبز از رشد باکتری هایی که باعث پوسیدگی دندان می شوند جلوگیری می کند. همچنین می تواند بوی بد دهان را از بین ببرد.

 

 

۶- کاهش ریسک بیماری های قلبی عروقی و دیابت نوع ۲

 

چای سبز منبع آنتی اکسیدان بوده و این عامل می تواند از گرفتگی عروق پیشگیری کند. چای سبز باعث کاهش کلسترول بد (LDL) شده و از این طریق نیز ریسک بیماری های قلبی عروقی را تا ۳۱درصد کاهش می دهد. همچنین مطالعات نشان می دهد مصرف منظم چای سبز می تواند حساسیت به انسولین را بیشتر کند و باعث کاهش قند خون شود. در یک مطالعه افرادی که به صورت منظم چای سبز مصرف کردند تا ۴۲ درصد کمتر به دیابت نوع دو مبتلا شدند.

 

 

۷- عصاره جاودانگی

 

البته تیتر بالا یک شوخی مبالغه آمیز است. اما چای سبز را به عنوان داروی ضد پیری می شناسند و دلیل اصلی آن هم وجود میزان قابل توجهی آنتی اکسیدان های مؤثر در حفظ شادابی و جوانی است. از طرفی با پیشگیری از بیماری های یاد شده می تواند طول عمر بیشتر و سالم تری را برای فرد رقم بزند. به یاد داشته باشیم سلامتی از مجموعه ای از رفتارهای ما نظیر انتخاب رژیم مناسب غذایی، بهداشت مناسب روانی و ورزش منظم نشات می گیرد و یک عامل به تنهایی تاثیرگذار نیست.

 

 

نکاتی که پیش از مصرف چای سبز باید بدانیم:

 

برای بهره مندی از خواص چای سبز، کارشناسان نوشیدن ۲ تا ۴ فنجان چای سبز را در هر روز توصیه می کنند. بیش از این مقدار ممکن است آسیب رسان باشد.

 

چای سبز می تواند باعث کاهش جذب آهن شود. بنابراین بهتر است پس از غذا یا مکمل غذایی مصرف نشود.

 

مادران باردار، شیرده و افرادی که ناراحتی اعصاب دارند، بهتر است در مصرف آن زیاده روی نکنند.

 

زیاده روی در مصرف چای سبز می تواند باعث دفع زیاد آب از بدن و یبوست شود.

 

 

خبرنگار: مهر آفرین وثوقی

انتهای خبر/

زمان انتشار: پنج شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 90022

مطالب مرتبط :
نمک

از تسکین درد تا تسهیل خواب و درمان افسردگی؛

خواص اعجاب آمیز نمک(۲)

بسیاری مواقع سخن از معایب و خطرات مصرف نمک گفته شده است اما این ماده معدنی اعجاب هایی دارد که در اغلب مردم از آنها بی خبر هستند.

۰

خبری خوش برای دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز؛

تفاهم نامه دانشگاه صنعتی شیراز با معاونت علمی ریاست جمهوری

تفاهم نامه فی ما بین دانشگاه صنعتی شیراز و کارگزاری تعاملات راهبردی و توسعه فناوری ریاست جمهوری منعقد گردید.

چای سبز و ترکیبات هویج علائم آلزایمر را معکوس می کند

محققان دانشگاه کالیفرنیا گزارش کردند؛

چای سبز و ترکیبات هویج علائم آلزایمر را معکوس می کند

بر طبق مطالعه محققان دانشگاه کالیفرنیا رژیم غذایی ممکن است عامل مهمی برای مدیریت علائم بیماری های نورودنژراتیک باشد، با توجه به یافته های انجام شده، آنها گزارش کردند که ترکیبات شیمیایی که به طور معمول در چای سبز و هویج یافت می شود علائم مشابه علائم آلزایمر را در موش معکوس کرده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب