ناخواسته ویروس کرونا را به خانه نبریم!

شواهد جدید براساس اخبار سلامت جهانی نشان دهنده ی این است که افرادی که در ظاهر فاقد علائم و نشانه های بیماری هستند و در حقیقت از نظر ظاهری سالم می باشند، می توانند دقیقا مانند افراد دارای علائم این ویروس کرونا را به اطرافیان خود انتقال دهند .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس، افراد مبتلا به کرونا ویروس بدون داشتن نشانه های بیماری می توانند این بیماری را به اطرافیان خود منتقل کنند .

شواهد جدید براساس اخبار سلامت جهانی نشان دهنده ی این است که افرادی که در ظاهر فاقد علائم و نشانه های بیماری هستند و در حقیقت از نظر ظاهری سالم می باشند، می توانند دقیقا مانند افراد دارای علائم این ویروس کرونا را به اطرافیان خود انتقال دهند .

براساس پژوهشی که توسط دانشمندان کره ی جنوبی انجام شده است این محققین با ارزیابی سیصد و سه بیمار بزرگسال که در یک مرکز ایزوله نگهداری شده اند دریافت اند که در مراحل اولیه حدود 193 بیمار علائمی از جمله سرفه و گلودرد داشته اما 110 نفر باقی مانده از نظر ظاهری سالم بوده و فاقد علائم بوده اند .

این پژوهشگران دریافت اند که 19 درصد از این افراد در مراحل بعدی و مرحله توسعه بیماری نشانه های بیماری را بروز داده اند اما بقیه این گروه یعنی 81 درصد نشانه های بیماری را بروز نداده اند در صورتی که بیمار بوده اند .

این محققان در مراحل بعد با آنالیز مقدار RNA ویروس کرونا در بینی، گلو و ریه افراد از نظر ظاهری سالم دریافته اند که این افراد همانند افراد بیمار داری لود و میزان ویروس بیشتری هستند که می توانند ناخودآگاه بیماری را به اطرافیان خود منتقل کنند بنابراین پیشنهاد میدشود تمام افراد حتی افرادی که خود را سالم می دانند نیز در محیط های عمومی از ماسک استفاده کنند تا این ویروس را به خانواده و اطرافیان خود منتقل نکنند .

 

مترجم: احسان نبی عبدالیوسفی

منبع: health news

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 90024

مطالب مرتبط :
خبرگزاری علم و فناوری

علائم کرونا

علامت‌های کرونا دائما در حال زیاد شدن هستند

بازار

مدیرکل تعاون و کار استان کرمانشاه خبر داد:

پرداخت بیش از ۲۷ میلیارد تومان تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در کرمانشاه

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از پرداخت بیش از ۲۷ میلیارد تومان تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در استان خبر داد.

۰

نویسنده کتاب ژنتیک و بیماری های مزمن کبدی:

بیماری‌های کبدی باید جدی گرفته شوند

احسان نبی عبدالیوسفی گفت: کتاب ژنتیک و بیماری های مزمن کبدی در ارتباط با بیماری های مزمن کبدی و ژنتیک بحث کرده و اینکه این بیماری ها طیف وسیعی از افراد را در کشور ایران و سایر کشورها مبتلا نموده است .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب