رعایت استاندارد های بین المللی در تولید گیاهان دارویی ضروری است

برای صادرات محصولات کشاورزی و گیاهان دارویی رعایت استانداردهای جهانی ضروری و لازم است تا بتوانیم سهمی در بازار صادراتی کشورهای مختلف دنیا داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان شرقی، نادر نظام دوست مسئول مرکز هدایت گیاهان دارویی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری آذربایجان شرقی در دیدار با  جمعی از دانشجویان و متخصصان گیاهان دارویی و نخبگان بسیجی بر رعایت استانداردها در تلوید محصولات کشاورزی، باغی و گیاهان دارویی تاکید کرد .

وی گفت: در شرایط فعلی تاسیس یک شرکت دانش بنیان بر پایه تولید محصولات کشاورزی و گیاهان دارویی ضرورت دارد و لازم است محصولات تولید شده درا ین شرکت های دانش بنیان بر پایه اصول و استانداردهای بین المللی باشد .

نظام دوست ادامه داد: هدف از برگزاری این نشست مشترک  تصمیم گیری و هدایت جوانان متخصص و نخبه در زمینه تولید محصولات با کیفیت گیاهی به صورت پایه و استراتژیک است که در کشور مورد نیاز است و در صادرات نیز می تواند نقش مهمی داشته باشد .

مسئول مرکز هدایت گیاهان دارویی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری آذربایجان شرقی در ادامه با تاکید بر اهمیت محصولات باغی و زراعی  اظهارداشت: محصولات  گلخانه ای و باغداری نقش مهمی در صادرات دارند و باعث ارزآوری در کشور می شوند به شرطی که محصولات باکیفیت و مطابق با استانداردهای بین المللی باشد.

وی افزود : بسار مشاهده شده است که کشورهای اروپایی در بررسی استاندارها مواردی همچون وجود فلزات سنگین در محصولات زراعی و باغی و داروهای گیاهی را مطرح کرده و محصول را به کشور مبداء بازگردانده اند در نتیجه بهتر است ما از همان ابتدا و با تکیه بر توان داخلی متخصصان داخلی محصولاتی تولید کنیم که مطابق با استانداردهای بین المللی باشد

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶:۵۱

شناسه خبر: 90142

مطالب مرتبط :
صادرات ۵۵۰ میلیون دلار گیاهان دارویی/ جایگاه پنجم دنیا در تولید علم حوزه طب سنتی و گیاهان دارویی، برای ایران

صادرات ۵۵۰ میلیون دلار گیاهان دارویی/ جایگاه پنجم دنیا در تولید علم حوزه طب سنتی و گیاهان دارویی، برای ایران

گیاهان دارویی در سطح جهان دارای اهمیت ویژه‌ای است که این اهمیت روز به روز بیشتر شده و کشور ایران به دلیل برخورداری از سابقه تاریخی و استعدادهای بالقوه جغرافیایی، اقلیمی و تنوع گونه‌های گیاهی می‌تواند پاسخگوی نیازهای جامعه بشری در زمینه گیاهان دارویی باشد.

بانوی کارآفرین زاهدان

گفتگوی تفضیلی علم و فناوری با بانوی کارافرین زاهدانی/

تولید داروی گیاهی ضد قند در سیستان و بلوچستان/ کارآفرین موثر می تواند برای خود و دیگران اشتغال ایجاد کند

عصمت دهباشی، کارشناس رشته مهندسی باغبانی و گل های زینتی از دانشگاه علمی کاربردی است که توانسته با رشته خود ایجاد اشتغال در شهر زاهدان کند.

دارو

فن آوری سرنگ ۲ مخزنه می تواند تزریق داروهای بیولوژیک غلیظ را فعال کند

محققان MIT یک وسیله ساده و کم هزینه برای تزریق زیر جلدی داروهای بیولوژیک غلیظ طراحی کرده اند.

بب

منابع طبیعی اقتصادمحور

گیاهان دارویی، فرصتی برای جوامع محلی و احیا منابع طبیعی

گیاهان دارویی دارویی بسیار مفید برای سلامتی جسم و درمانی معجزه گر برای اقتصاد های ضعیف هستند که اگر کسی با اطلاعات و تحقیقات کامل وارد این عرصه شود دست خالی بیرون نرفته و میتواند آینده خود و بسیاری از اطرافیانش را تغییر دهد.

گیاهان دارویی

توسط محققان دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام شد

عصاره آویشن شیرازی موثر در بهبود موکوزیت دهانی ناشی از پرتو درمانی

محققان دانشگاه علوم پزشکی مازندران در یک پروسی تحقیقاتی اعلام کردند که عصاره آویشن شیرازی در بهبود موکوزیت دهانی ناشی از پرتو درمانی موثر است.

جهاد کشاورزی آباده

توسعه کشت گیاهان دارویی در آباده

کشاورزان شهرستان آباده با کشت گیاهان دارویی گام موثری در جهت مقابله با کم آبی برداشته اند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب