به همت یک کشاورز بشرویه ای صورت گرفت

طراحی وساخت اولین دستگاه بزرگ غوزه چینی پنبه در بشرویه

عباس هراتی یکی از مبتکرین و مخترعین بخش کشاورزی است که اولین دستگاه غوزه چینی پنبه رادر مزارع کشاورزی خرد و سنتی طراحی و ساخته است.

خراسان جنوبی بخصوص شهرستان بشرویه یکی از قطب های مهم کشت پنبه درکشوربه شمار می رود این شهرستان با داشتن 4 هزار هکتار سطح زیرکشت پنبه رتبه اول را در این منطقه به خود اختصاص داده است.عباس هراتی یکی از مبتکرین و مخترعین بخش کشاورزی است که اولین دستگاه غوزه چینی پنبه در مزارع کشاورزی خرد سنتی راساخته است. وی که از کودکی تا کنون در بخش کشاورزی فعالیت های چشم گیری داشته است حالا با ساخت این دستگاه رونق کشاورزی در سطح کاشت و برداشت پنبه در بشرویه افزایش داده است.

 وی در گفتگو با خبرگزاری علم و فن آوری از خراسان جنوبی با بیان اینکه این دستگاه ویژه چیدن پنبه در مزارع سنتی و کوچک است اظهارداشت: ایده اولیه دستگاه غوزه چینی حدود 6سال پیش با توجه به اینکه خراسان جنوبی یکی از استانهای خرد مالکی در بحث مزارع کشاورزی است به ذهنم رسید.

این مخترع بشرویه ای ادامه داد: آشنایی باانواع ادوات کشاورزی یکی از مهمترین موضوعاتی بود که بتوانم دستگاه غوزه چینی پنبه را طراحی و بسازم بود.

اتمام 80 درصد ساخت دستگاه غوزه چینی پنبه

وی با بیان اینکه در حال حاضر مشغول ساخت دستگاه بزرگ غوزه چینی برای فصل برداشت پنبه هستم افزود: 80 در صد این دستگاه طراحی و ساخته شده است و 20 درصد باقی مانده تا فصل برداشت پنبه به پایان خواهد رسید.

هراتی عنوان کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی و گرانی برخی از ابزار ها قیمت تمام شده این دستگاه 700میلیون تومان است.

برداشت 5 هکتار از زمین های کشاورزی پنبه توسط دستگاه

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود در حدود 5ساعت در روز بتوان 5 هکتار از مزارع کشت سنتی را با توجه به ناهمواری های زمین برداشت کرد، یادآورشد: یکی از مهمترین اهداف من در بخش کشاورزی کمک به کشاورزان برای داشت محصول است.

این طراح وسازنده دستگاه غوزه چینی پنبه یادآورشد: ساخت این دستگاه هم کمک به تصریح برداشت محصول پنبه است و هم سود فراوان مالی را نصیب کشاورزان و شخص من می کند.

وی با اشاره به سال رونق تولید تاکید کرد: بنا بر فرمایشات رهبر معظم انقلاب باید همه توان خود را برای رونق کشاورزی بکار ببریم.

انتهای پیام/ 

 

 

 

 

 

 

 

زمان انتشار: سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۹:۵۴

شناسه خبر: 90369

مطالب مرتبط :
خبرگزاری علم و فناوری

پارس خزر

آیا لوازم برقی خانگی در ایران تولید نمی‌شوند؟

تولید

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

راه توسعه‌ای که مدیر یک مجموعه تولیدی برنامه ریزی کرده است/ الگو برداری از خارج مدل سازی در کشور

الگو برداری تولید از خارج کشور و مدل سازی در داخل شیوه‌ای است که مدیر یک مجموعه تولیدی آن را در برنامه کاری خویش قرار داده و در زمره تولید کنندگان موفق قرار دارد.

۰۲۲۵۲

بنابر ادعای شرکت خودروسازی LUCID MOTORS

رونمایی از سریعترین خودروی برقی جهان

لوسید موتورز که یک شرکت بزرگ خودروسازی در دنیا است بتازگی مدعی شده سریع‌ترین خودروی برقی جهان را تولید کرده که دارای دو موتور با قدرت مجموعاً ۱۰۸۰ اسب بخار خواهد بود.

روغن

با همکاری محققان ایرانی تحقق یافت؛

جلوگیری از خوردگی با استفاده از روغن آفتاب گردان

محققان دانشگاه دولتی کازان روسیه با همکاری محققان ایرانی دانشگاه‌های شهید بهشتی و دانشگاه اصفهان اظهار کرده‌اند می‌توان از روغن آفتابگردان برای جلوگیری از خوردگی استفاده نمود.

۲۵۵۲

در گفت و گو با کارشناس حوزه اقتصاد و کسب و کار بررسی شد؛

نقش زنان در اقتصاد کشور

خانواده سازماني است كه توليد و توزيع كالاهاي مورد نياز را فراهم مي‌سازد و زن به عنوان يكي از ۲ ركن اساسي خانواده در اين سازماندهي و مديريت، نقش اساسي را ايفا مي‌كند.

کوانتوم

محققان MIT هشدار می دهند؛

اشعه های کیهانی می توانند رایانه های کوانتومی را بی ثبات کنند

محققان MIT، آزمایشگاه لینکلن و آزمایشگاه ملی شمال غرب اقیانوس آرام (PNNL)هشدار می دهند که اشعه های کیهانی می توانند رایانه های کوانتومی را بی ثبات کنند.

پاپایا

پرورش خربزه درختی در کویر/ رونق تولید با اصلاح الگوی کشت

پاپایا یا خربزه درختی محصولی خوش طعم با خواص درمانی بسیار است که در کشور ما کمتر به آن توجه شده با این حال یکی از کشاورزان یزدی کمر به کشت و توسعه این محصول بسته است.

۱۲۳

تحقق «جهش تولید» در گرو حمایت از شرکت های دانش بنیان/ ارز آوری دانش بنیان ها بیشتر از نفت

زمانی که یک شرکت دانش بنیان بر پایه نظرات متخصصان در حوزه علم و فناوری محصولات نوین و جدیدی تولید کرده و بازار مصرف عرضه می کنند این محصول دانش بنیان بیشتر از نفت و مشتقات نفت و پتروشیمی می تواند برای هر کشوری درآمد زایی ایجاد کرده و ارز آوری داشته باشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب