خبرگزاری علم و فناوری

سال تحصیلی جدید در دانشگاه یزد از ۲۹ شهریورماه آغاز می‌شود

مدیر امور آموزشی دانشگاه یزد اعلام کرد: نیمسال تحصیلی جدید دانشگاه یزد از ۲۹ شهریورماه جاری آغاز می‌شود و تا ۱۸ دی‌ماه امسال ادامه خواهد داشت.

مدیر امور آموزشی دانشگاه یزد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ گفت: بر اساس تقویم آموزشی دانشگاه، نیمسال تحصیلی جدید دانشگاه یزد از 29 شهریورماه جاری آغاز می‌شود و تا 18 دی‌ماه امسال ادامه خواهد داشت. دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی روزهای 18 و 19 شهریورماه فرصت دارند در سامانه جامع آموزشی این دانشگاه موسوم به سامانه گلستان، واحدهای درسی خود را انتخاب کنند.

وی  افزود: زمان و نحوه ثبت‌نام دانشجویان ورودی جدید این دانشگاه نیز بلافاصله بعد از اعلام نتایج از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 علیرضا فتوحی با اشاره به قرمز بودن وضعیت کنونی شهر یزد از لحاظ شیوع بیماری کرونا، اظهار داشت: کلیه دروس نظری و عملی دانشگاه یزد در نیمسال تحصیلی جدید نیز طبق روال نیمسال گذشته به صورت مجازی برگزار می‌شود.

هم اکنون بیش از 14هزار و 300 دانشجو در 205 رشته و گرایش تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه یزد مشغول به تحصیل هستند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۲:۳۲

شناسه خبر: 90404

مطالب مرتبط :
۱

ساخت "رآکتور سنتز مواد آلی" توسط مخترع یزدی

بُرنامنش جوان مبتکر یزدی موفق به ساخت رآکتور با کاربری آزمایشگاهی جهت سنتز مواد آلی شد.

سم زنبور عسل سلولهای سرطانی پستان را که تهاجمی و مقاوم هستند از بین می برد

محققان موسسه پزشکی هری پرکینز استرالیا گزارش کردند؛

زهر زنبور عسل سلولهای سرطانی پستان را که تهاجمی و مقاوم هستند از بین می برد

محققان موسسه تحقیقات پزشکی هری پرکینز استرالیا گزارش کردند که زهر زنبورهای عسل به سرعت سلول های سرطانی پستان را از بین می برد. اثبات شد ترکیبی که در زهر زنبور عسل وجود دارد ۱۰۰٪ سخت ترین سلولهای سرطانی پستان را در کمتر از ۶۰ دقیقه از بین می برد، زهر در کاهش رشد تومور حتی در تهاجمی ترین و سخت ترین نوع سرطان پستان نیز موثر است. علاوه بر این، ترکیبات موجود در زهر موفقیت شیمی درمانی را افزایش می دهد.

۱

معاون دانشجویی دانشگاه یزد خبر داد:

ارائه خوابگاه و غذای مناسب به دانشجویان با رعایت پروتکل های بهداشتی

معاون دانشجویی دانشگاه یزد اعلام کرد خدمات خوابگاه ها و سلف سرویس این دانشگاه با رعایت پروتکل های بهداشتی ادامه پیدا خواهد کرد.

بازگشایی مدارس

پیام معاونت علمی ، پژوهشی و فناوری سپاه ناحیه شهرستان زرقان به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید

معاونت علمی ، پژوهشی و فناوری سپاه ناحیه شهرستان زرقان در پیامی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید به ذکر برخی موارد پیرامون بازگشایی مدارس پرداخت.

۱

مدیرکل نوسازی مدارس استان یزد:

اجرای طرح "هر کارخانه؛ یک مدرسه" در استان یزد

مدیرکل نوسازی مدارس استان یزد با اشاره به استقبال صنایع از ساخت مدارس گفت: با رهنمودهای آیت الله علیرضا اعرافی رئیس حوزه های علمیه کشور طرح "هر کارخانه؛ یک مدرسه" در شهرستان میبد آغاز و افق ساخت صد مدرسه برای این طرح پیش بینی شد.

۱

عضو انجمن اقتصاددانان ايران تشریح کرد

ابعاد نگران کننده بازار کار تحصیلکرده های دانشگاهی یزد

علوی راد گفت: متاسفانه سیاست گذاری های بازار کار استان یزد در سال ۹۸ نه تنها منجر به اشتغال زایی برای تحصیلکرده های دانشگاهی نشده بلکه باعث بیکار شدن برخی از آنها نیز شده است.

۱

ساخت "دستگاه ضربه زن بافت زیلو" در میبد

"دستگاه ضربه زن بافت زیلو" با هدف مکانیزه کردن بافت زیلو در شهرستان میبد طراحی و ساخته شد.

ی

تأسیس و راه اندازی پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد کلید خورد

با هدف ارزش‌آفرینی و اثربخشی صنعتی، اجتماعی و منطقه‌ای، رؤسای دانشگاه یزد و پارک علم و فناوری یزد روز دوشنبه بیستم مردادماه جاری توافق‌نامه تأسیس، راه‌اندازی و اداره پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد را امضا کردند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب